şükela:  tümü | bugün
  • lahmacunun yurt dışındaki adı.

http://dunya.milliyet.com.tr/…2/1548723/default.htm
  • lahmacunun arap yemeği olduğunu düşünürsek (lahm = et, 3acin = hamur), arapları kızdırabilecek isimlendirme. bu durumun çoğu arabın umrunda olacağını sanmıyorum gerçi.

haberde bahsedilen ve ermenilerin türk'lere ait lahmacunu çaldığını düşünüp sinirlenenleri de allah'a havale ediyorum.
  • bence bizde böyle milletin yemeğine salça olalım.... mesela gariban ingilizlerin neredeyse tek yemeği olan sheperd pie'ına katıklı ekmek diyelim... uzakdoğunun springrolluna zebzeli börenk, fajitas'a etli lavaş ... daha kolay...
  • endişe duyulması gerektiği söylenen pizza. sizin aklınızı sikeyim.
  • lahmacunun erken dönem suriye ve levant (bugünkü suriye, lübnan, israil ve ürdün civarı) mutfağının bir ürünü olduğu düşünüldüğünde arap kökeni hayli hayli, ermeni kökeni ise türk kökenine göre hayli hayli daha sağlamdır. türkler o dönemde orta asya'da gezerken ermeniler suriye'de çoktan bu işin piri olmuştu denilebilir. ha türkler sonradan gelip çok beğenmişler ve yaygın bir şekilde üretmiş olabilirler. bu ermeni, arap ya da türk pizzası deyimlerinin yanlış olduğunu göstermez.

yeter ki ırkçı olmayın.
  • zaaa iksde deseme çokmu kaçar :d
  • yapan isin ehli olduktan, malzemeden calmadiktan sonra isterse kizilderili pizzasi desinler, umrumda olmaz.
    benim is yerine yakin bir pizzaci var mekanin adi "mamma mia" her taraf italyan bayraklari ile dolu,
    italyan tarifi ile yapiyoruz dedigi de bildigin lahmacun, bence hic mahsuru yok italyan pizzasi demesine.
    turkiye'de yasayip laf edenler ise soyle bir yil memleketten uzak kalsinlar,
    bakalim nasil saldiriyorlar ermeni pizzasina,
    lezzetler ortak, agzimizin tadi yerinde olunca, unutuyoruz dil, din, irk neydi bizi ayiran.
  • sahiplense sahiplense ancak zamaninda antep´ten kacan ermenilerin sahiplenebilecegi pizzadir. amaaan lahmacundur iste*. zira lahmacun antep disinda yenmez arkadas iste o kadar.
  • diaspora yancısı kansız sorosçu çocuklarını rahatsız etmeyen hırsızlık.