şükela:  tümü | bugün
4203 entry daha
 • bugünlerde ermeni diasporası tarafından kabul edenlerin "ekmek" için kabul ettiği suçlaması, azerbaycan'a karşı ermenistan'ı desteklemediklerinden getirilmiş.

  (bkz: #114910568)

  gerçekler böyle ortaya dökülüyor işte.
 • nazilere bile ilham vermistir. evet malesef kendi tarihimizin bile cahili olarak bu topraklarda yetistirildik. simdiki reisciler bilmez 2010-13 yilinda erdogan'da bunu ufak ufak kabul ediyordu. altini cizerek olen ermenileri aniyordu.

  cahiliye donemimde benim de maruz kaldigim gibi sadece turkce yazilan kaynaklara bakarsaniz boyle seylerin olmadigina emin olursunuz. kirli bir savasti der en ahlakliniz. hep dedigim gibi bir tur cehalet dilidir turkce. bu soykirim nazilere cesaret vermistir. cunku buyuk bir yaptirima ugramamis, cok fazla batidan tepki gormemistir. azinlik bir dogu toplumu olan birkac milyon ermeninin olmesi o donemlerde arada kaybolup gitmistir. ancak her ermeni'de bir hikaye birakmis ve derin yaralar acmistir. bu aciyi da kapatmak yerine siyasiler daha cok desmeyi ve irkci ve fasist toplumdan oy toplamayi malesef tercih etmekte. e ellerinde irk disinda pek bir sey de yok. insan haklari, demokrasi, milli gelir? hicbiri yok. tarhanaya ekmak banarken hic degilse baskalarinin da hayatini kotuye gitmesini saglamak, ona zarar vermek ic huzurlarini sagliyor olabilir.

  tarih bilimi acisindan soykirim net bir sekilde olmustur. mecliste zabitlari tutulmustur, asiriya kacan devlet gorevlileri "batililarin baskisi ile" yargilanmis bazilari idam edilmistir. osmanli devlet gorevlileri suclarindan dolayi yurt disina kacmistir. ve meshur bir soz ile "ermeni meselesi hallolmustur", anadolu tamamen turklesmistir. tum bunlar olmusken bile utanmadan "sozde" kavramini kullanmak bile hicbir sucunu kabul etmeyen inatci turg toplumunun kadim bir ozelligi olsa gerek.

  1944'te polonya yahudisi bir hukukçu olan raphael lemkin "jenosit konusuna nasıl geldiniz?" sorusuna cevaben "jenosit ile ilgilenmeye başladım, çünkü birçok kez gerçekleşti. önce ermenilerin basina geldi, ardından da hitler harekete geçti" diye cevap verdi.

  https://upload.wikimedia.org/…by_raphael_lemkin.ogv

  sonuc olarak 1900lerde %20 kalan son hristiyan azinlik yok edildi. bugun %0.02 bile yoklar.

  tarihsel acidan hicbir sey bilmesem bile gozumuzle gordugumuz 6-7 eylul gibi, sivas gibi, maras gibi, corum gibi vahsetleri yasatan, isid saldirinda olenleri bile yuhalayan konya stadina bakarak bile boyle bir topluma asla kefil olmazdim.
 • diğer başlıklarda turg yazan ırkçı arkadaş yetişmiş. herhalde alin'in ekmeğinizi keserim tehdidini gördü:

  https://youtu.be/rwfvoczvr6i

  nazilere ilham vermesi pek mümkün değildir. çünkü ilk soykırım örnekleri ingilizlerin boerlere yaptıklarına gider 20.yy'da. hitler'in ermenileri kimse hatırlamıyor sözüne kaynak verilemez.

  en sonunda da birileri, israil üniversitesinde kaynak var açıklamıyor diyordu birkaç sene evvel.

  ermenilerin soykırım iddiası batıdan çok fazla tepki görmüştür. hatta bu yüzden amerikan senatosu türkiye ile cumhuriyet sonrası ilişki kurmayı reddetmişler. abd lozan'ı imzalayan taraflardan olmamıştır.

  tarih bilimi açısından soykırım net biçimde olduğunu söyleyen yalan söylemektedir. zaten ırkçı olduğunu da "türkçe cehalet dili"yle kusmuş.

  1900'lerde %20 kalan bir azınlık da değildi ermeniler. oran daha da azdı. adam cümle başı yalan yazmış takdir ediyorum.

  tanım: buraya da yazan trollerden bazılarının ekmeğinin azerbaycan'a yeterince destek olunmadığından kesilme ihtimali gözükünce, trollenen başlık.
 • olmayan soykırım'dır. ermeniler hiçbir zaman ispatlayacak delillere ulaşamadı. çünkü yoktur. zaten tarkan'ın ve aras bulut iynemli'nin askerlik fotoğraflarını koyup öldürülen azerbaycan askerleri olarak göstermeleri bile yalancılıklarının vehametini gösterecek niteliktedir.
 • madem soykırım yok bu 1 milyon ermeni nereye gitti o zaman? sorusunun akıllardan çıkmadığı süper über gerçek.
 • bugünlerde kimse konuşmasa da 10 senede balkanlardan 5 milyon türk, yine 10 senede kafkaslardan en az 1 milyon nereye gittiyse oraya gitmiştir.

  bu soykırım yoksa nereye gitti diye yazan adamlar yabancı olunca anlıyorsun, adam ya cahil, ya sadece ermenilerin bakış açısını biliyor ya da herşeyi biliyor ama düşman.

  ama bariz türkçe yazacak kadar buraları bilmesi beklenen birisi, yüzbinlerce türkün katledildiği dönemde tehcir olunca, nereye gitti diye sadece ermenileri sormasındaki hödüklüğü anlamayıp bir de bir şey söylediklerini sanmaları paha biçilemez.

  söyleyin bakalım, erivan'daki türkler nereye gitti.

  tanım: bir iddia.
 • http://www.sscnet.ucla.edu/…itler_and_the_armen.pdf

  sağolsun, soykırım var, hitler ermenileri kim hatırlıyor dedi'de kaynak yok denmesine rağmen ısrar eden bir arkadaş "kaynak" attı.

  orada da yine hiçbir kaynak öne sürülemiyor. ancak üzerine iddia edilen kaynaklardan birinde hitler'in bu sözü yahudi soykırımı için değil, polonya'yı işgali için söylediği yazılıyor.

  neresinden tutsan elde kalan menkıbeler bütünü. senelerce tekrarlanır, kaynak yoktur. kaynak derler, o da başkasından söz alıntılar, alıntılayanlardan birine sorarlar, kaynak nerede. verilmez. başka bir alıntılayan da bunu polonya için söyledi der.