şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ne içlerinde ne dışlarında olduğum sözlük yazarlarıdır.. *

  ben şahsen, ermeni soykırımı var mı yok mu bilmiyorum.. o tarihte orada değildim ve o tarihte orada olduğunu iddia edenlerin bir kısmı evet var derken, bir kısmı hayır yok diyor. kim yalan söylüyor orası belli değil..

  ama amerika'da bugün yerli kabileler yok denecek kadar az ise, orada olmasam da bir soykırım olduğunu söyleyebilirim.. almanya koca avrupa'da yahudi bırakmadıysa o çağlarda yaşamasam da bir yahudi soykırımı vardır bunu söyleyebilirim.. boşnaklar kameralar önünde sadece boşnak oldukları için sırplar tarafından öldürülmüşse, bir boşnak soykırımı vardır, bunu söyleyebilirim..

  eğer var ise ispatlansındır, yok ise o da ispatlansındır.. var ise ve bunun için bir bedel ödememiz gerekiyorsa, amerika yerlilere, almanya yahudilere, sırbistan bosnaya, kıbrıs rumları kıbrıs türklerine ve burada aklıma gelmeyen diğer soykırım benzeri eylemlere girişenler eylemde mağdur olanlara bedelini ödediklerinde biz de öderiz diye düşünüyorum.
 • kabul etmeyenlerden daha durust ve cesurdurlar.
 • kabul edenler etmeyenler kabul edilmiştir şeklinde devam ediyor sandım bir an. kendimi çok parlamentorik hissettim. böyle bir oylama olsa kesin kaçırırım yalnız. muhtemelen ya van kahvaltısında, ya da berberde kulaklarıma ağda şeyaptırıyor olurum. meclisin imkanları çok geniş. yararlanmak istiyorum.
 • gazetecisini sırtından vuran birilerini "yüceltebilen" toplum içerisinde alternatiftirler.

  edit: bütüncül bir anlamda değil oradaki toplum. kaldı ki soykırım ya da iddiası ya da bununla ilgili kesin bir fikir ya da duruşa sahip olmamakla birlikte (bilgimi yetersiz buluyorum) her fikre saygı duyulmasından yanayım.

  lütfen gazeteci katillerini savunmayan ya da onları yüceltmeyen bir toplumda yaşadığımız gibi bir mal bir düşünceyle zamanınım ötesine gitmiş olmayayım, derdim bu kadar. seni beni yöneten adamların adamları değil miydi yazar ve gazetecilerimizi vurduranlar (ermeni ya da türk ya da herhangi bir ırk, hiç farketmez, hiçbir zaman farketmez.)?

  hala failleri meçhul mü?
  islamcıların bile artık sevdiği nazım hikmet'in mezarı hala memleketi dışında mı?

  ötme o zaman. ve o butona basmayanı da sikeyim afedersin!
 • kabul etmemle beraber soros'tan bir telefon geldi ve kendisi hesabıma 10 milyon yuro yatırdığını iletti.

  bu noktadan sonra sözlük bayanlarına selam ederim.
 • kamuoyundaki "farklı olanı yok etme" eğiliminin ne kadar kuvvetli olduğunu anlamaya başladığım günden beridir,

  "yapmayı istediklerimiz ve/veya yapmayı aklımızdan geçirdiklerimiz, daha önce yapmış olduklarımızın kanıtıdır" gibi bir düsturdan hareket ederek, üzülerek diyebiliyorum ki ;

  (bkz: aman kaptan)