şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---

"erzurum'a o kadar yaklaşmıştım ki artık insanları görebilecek kadar yakındaydım gülerek beni karşılıyorlardı. biraz daha yaklaştığımda kımıldamadıklarını farkettim. daha da yaklaştım… her biri canlı canlı kazığa oturtulmuştu, yüzlerindeki gülümseme değil ölürken çektikleri ızdırabın kasılmasıydı.

ermeniler yapmıştı… "

kazım karabekir.
    --- spoiler ---

kazım karabekir'in kızı anlatıyor

kazım karabekir'in erzurum'da gördüğü manzara hakkında sarfettiği söz.
  • insanoglu tarih boyunca bize ögretmistir ki, izdirap yasatirsan bedeli'ni ödeyen nesiller'in olur. ders almak lazim. almanlar'in ders alip "nie wieder" dedigi gibi. bir daha asla!
  • heyhat ki biz biliyoruz, bilmek istemeyenlere rağmen biliyoruz!
    1000 yıldır hangi ermeni kazığa oturtulmuş? ermenilerin olduğunu tarih yazmazdı isteseydik!
    geldiler gaza, kestiler komşularını ve sanki biz yapmışız gibi anlatıyorlar, bizimkilerde çanak tutuyor!
  • onlar canlarını korumanın bedelini yurtlarını kaybetmekle ödediler, bizler topraklarımızı korumanın bedelini canlarımızı kaybetmekle ödedik.
  • ermeniler bizi öldürür görmezler.
    rumlar bizi öldürür görmezler.
    sırlar bizi öldürür görmezler.
    pkk bizi öldürür görmezler.

bu biz derken türk, kürt, boşnak, çerkez aklıma gelen gelmeyen halkları kast ediyorum.

ermeniler ciddi anlamda kürtlere soy kırım yaptı.
    türklere soykırım yaptı.

ama bunu görme. aman görme.
    okuma araştırma.
    sonra gel burada humanizm kas.
    ne güzel dünya.
  • (#89294466) görürler sen hic merak etme. ama hele sen bi kendini ifade etme'yi becer, bak nasil görürler.