404 entry daha
  • dedelerine soykırım yapıldığını düşünenler bu özrü kabul etmezler.

şahsen ben düşünmekle kalmayıp bunun doğru olduğunu bildiğim için böyle bir özrü istemem. eminim dedem de istemez, dedemin dedesi de istemezdi.

çok geç kalınmış bazı şeyler için.
  • büyük yanlış yapılmış.
    karşılıklı yanlışlar yapılmış.
    kulağını tıkayıp lalalala diye bağırınca yanlış düzelmiyor malesef.
    oturup konuşmak lazım.
    okuyup anlamak lazım.
    "benim dedem soykırım yapmaz" sağlam bir argüman değil malesef.
    konuyu bilmiyorsan da "konuyu bilmiyorum fikrim yok" de.
    ama "ben yapmadım o yaptı" deme.
    ben işemedim miki işedi diyen çocuktan farkın kalmıyor zira.
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma bari.
  • akpkk teröristlerinin yaptığı eylem. eğer özür dilenecekse, bu karşılıklı olur, tek taraflı olmaz. bunun tek taraflı olması gerektiğini düşünenler, vatan hainidirler. sizin bu saf ve kardeşlik ayaklarınızı yemiyoruz. hadi başka kapıya..
  • amerikayla oluşan gerginliği azaltmaya yönelik danışman tavsiyesiyle devşirilmiş politikacı söylemi.
  • gunumuzden yetmis seksen yil sonra, bir bosnak'in cikip 'srebrenitsa'da yasananlar icin sirplardan ozur diliyorum.' demesine benzetiyorum ben bunu.
    neresinden baksan ezik, neresinden baksan cahilce, neresinden baksan haince.
  • özür dileyebılırsınız hay hay ancak türkiye ve türklük adına özür dilemeyın,kendınızı nasıl ifade ediyorsanız o şekilde özür dileyın,kendini türk olarak hissetmeyenler,farklı mezhep,köken veya siyası görüşlerle kendilerini ifade eden sizler.yine bu tanımlamalarla kendinizi ifade ederek söze baslayın ve özür dileyın.türk dediği zaman ardından 40 etnık köken sayıp türklüğü etnik kökene indirgeyen siyası partı baskanı veya türkiye bile diyemeyıp türkiye halkı diyen siyası partı başkanı.bu ve bunların türevleri sunu bilinki belirtilen dönemlerde anadoluda veya balkanlarda veya kafkasyada bircok milletin zulmune ve soykırıma ugrayan türkler.bu katlıamlara maruz kalırken herhalde ermenıleri kesmis olamazlar .bu nedenle yediğiniz bir boklar varsa kendiniz temizleyın
  • +1'imle katıldığım özür.

dostum konu gerçekten sadece tehcir değil.

"şu etnik kökenlerin birer 'renk' olması söylemine de çok sinir oluyorum, alttan alta 'ahah işte bunlar da renk oluyorlar burada böyle' mesajı varmış gibi geliyor. ne rengi kardeşim, o insanlar kenar süsü değil, senin işgal ettiğin hayatların sahipleri."

http://t24.com.tr/…merakli-torunu-ve-ermeniler/9093
  • 3 hastir ile uğurladığım cümle.

eden bulur dünyası, neyine özür dilenecekmiş? isteyen dilediği gibi dilesin ama hastirsin.

ülkemizde yaşayan ermenilerle hiç bir derdim yoktur, dürüst namuslu adam gibisine saygı duyarım, milliyetçiliğim bunu gerektirir, kendimizin bir parçasıdır, türk milletinin ferdidir bu insanlar elbette saygı duyarım.

bunun böyle olması tarihimizdeki bir olayda sivillerin yaşadığı acıları paylaşmama da engel değil.

gel gör ki işin özür tarafında kimse kusura bakmasın, özür dileyecek bir şey yok.

ermeniler ki onlar da bu işin dahlinde değilseler özür dilemeleri gerekmiyor, olmuş bitmiş. ölenle ölünmez.

tutup da işi devletin bir politikası haline getirmek, tazminat ve hatta toprak taleplerini beraberinde getirecektir.

büyük usta(?) ne hikmetse israile van minut çekip duruyor ama abd ve fransadaki sikimsonik bir diaspora için eğilip bükülmediği yer kalmadı.
490 entry daha
hesabın var mı? giriş yap