şükela:  tümü | bugün
1117 entry daha
 • rusya ordusunu yardıma çağırmışlar :)

  hem şımarık hem gurursuz bir ülke.
 • ülkedeki siyasi atmosfer elbette ki bir çok ülkeyle aynıdır.
  ermeni siyasi hareketinin temeli de dağlık karabağ konusunda katı bir fikre dayanır.
  ermenistan'daki siyasi partiler çok ilginçtir; merkez sağ, ulusalcı kanat, muhafazakar, liberal, komünist, özgürlükçü gibi ayrımlara sahip. ne ilginç di mi*
  misal apostolik kilisesine bağlılığını ifade edenlerin sayısı nüfusun %93'ü.
  yani ermenistan'da %7' lik düşünceye sahipseniz sıçtınız. misal dağlık karabağ sorununda ermenistan'ın yaptığı insanlık dışıdır diyen bir ermeniyseniz sıçtınız reloaded.

  dünya, şu milliyetçi ve şovenist siyasal örgütsel yapılardan kurtulup, sarı karıncalar-siyah karıncalar ayrımından bir vazgeçse de, erzurum'dan hızlı trenle erivan'a gitsek, oradan bakü'ye geçsek ve akşamına isfahan'ı gezsek.
 • ülkesindeki siyasi atmosfer birçok ülkeyle aynı olmayan devlet.

  mesela ermenistan’daki komünist parti hkk’ye bakalım. adamlar dağlık karabağ’daki işgalci ermeni rejminin uluslararası arenada tanınması için çalışıyor.

  bir de türkiye’deki komünist partiye bakalım. bizimkiler garantörlük hakkına rağmen türk askerinin kıbrıs’tan çıkarılmasını talep ediyor. ermeni komünist partisi kendi askerinden böyle bir şey talep edebilir mi? edemez. hiç benzemiyormuş, ne kadar da ilginç değil mi?
 • görünen o ki işgal ettiği karabağ’ı elinden kaybedecek, bu durum bariz gözüküyor. ancak benim esas korktuğum şey, giderayak sivillere yönelik büyük bir olay yapmasıdır. ermenistan’ın elinde nükleer başlıklı füzeler veya kimyasal silahlar var mıdır bilmiyorum ama sinsi gibi davranması, askeri kayıpları olmasına rağmen savaşı devam ettirmesi pek hayra alamet değil. ellerinde bu tarz silahlar yoksa da başka türlü planlarının olabilir gibi geliyor. bu denli gözünü türk düşmanlığı bürümüş, kendi halkını dahi umursamayan bir ülkeden, bu tarz haince faaliyetleri yapmak konusunda sınırının olmadığını düşünüyorum. yanlış hatırlamıyorsam türkiye sınırına yakın, dünyanın en tehlikeli nükleer santrali de bu ülkede bulunuyordu. bu adamlardan kasten nükleer santrallerini infilak ettirmeleri dahi beklenir.
 • azerbaycan karşısında aldığı hezimet sonucu morglarında yer kalmamış diyorlar:

  kaynak
 • savaşın çok acı yüzü. haberde ermenistan halkının azerbaycan'dan özür dilenip barış yapılmasını istediğinden bahsediliyor. siyasiler savaşı başlatıyor olan halka oluyor her zaman. iki taraftan da ölen insanlara yazık.