şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ermenistan hakkında kapsamlı ilk türkçe kaynak (bkz: https://ermenistanrehberi.com/) “ermenistan rehberi” yayınlandı. e-kitap ve internet sitesi ile birlikte sosyal medya kanallarından da takip edilebilen yayınlarla desteklenen rehber alanında önemli bir boşluğu dolduracak.

  proje yöneticiliğini alin ozinian’ın yaptığı çalışmaya e-kitap formatında ulaşılabiliyor. ayrıca kitabı pdf olarak bilgisayar ve telefonlara indirmek mümkün.

  türkiye’den gidecekler için ermenistan ve özellikle de başkent erivan ziyaretçilerin kendini yabancı hissetmeyecekleri bir coğrafya. geleneksel ile modern, eski ile yeni yan yana… sürekli kendini yeniliyor ve her geçen gün daha yaşanılır hale geliyor. her yerinden ağrı dağı’nın gözüktüğü ülkeyi gezmek her mevsim cazip.

  kronos’un sorularını yanıtlayan proje yöneticisi alin ozinian, “ermenistan’a gitmenin bu kadar kolay olduğunu bilmeyenlere bunu anlatmak, gelmek isteyenlere de kılavuzluk yapmak istedik.” diyor.

  (bkz: https://kronos9.news/…/renkli-ve-turkce-ermenistan/)
 • içerisinde uyduruk türkiyeli kelimesini barındıran internet sitesi. buna karşın rus asıllı olanlar için dahil ermenistanlı diye bir tabir kullanıldığını göremedim.

  libboşlar tarafından hazırlanan gayet güzel bir kaynak olmuş. dışarıdan bakan gözlerin ülkeye dair her şeye tek elden ulaşabilme düşüncesi güzel.