şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: kafa siken solcu zırvaları)

  ya bi siktirin gidin amk yerinden ya. napacak ermenistan işgal mi edecek türkiye'yi? rusya desen mayınla mı durduracan amk ya. her kuşu siktik bi leylek kaldı amk.

  edit: amk demiş miydim. heh tamam.
 • mayınların temizlenmesi doğrudur, yanlıştır ayrıca tartışılır ama, olası bir rus işgalini mayınla önlemek de pek mümkün değil. mayınların varlığı daha çok bir siyasi pozisyonun göstergesi.
 • geçen senelerde temizlenen suriye sınırı mayınlarını aklıma getirmiştir. bu olayları o günde kimse görmedi. görmemezlikten geldiniz. gerçekten bu ülkenin insanları tarihten 3 kuruşluk ders çıkarmıyorlar. kendi büyüttükleri adamlar darbe yaptı hala utanmadan yeni hatalar peşindeler.

  işgali de iç savaşı da hak ediyoruz. belamızı arıyoruz. inşallah sonumuz hayırolur.
 • yeni bir mülteci akını olacak herhalde.
 • güldük, eğlendik, başlığı açan arkadaş adına üzüldük, tamam hadi silelim bu başlığı. moderasyona sesleniyorum.

  mayın varmış da, kimse geçemezmiş, rusya falan saldırırmış temizlenirse.

  uçak diye bir şey var aslanım ya. sen 1910'larda falan kaldın sanırım. adam ermenistan üzerinden niye saldırsın, gelir hava indirme yapar, cruise füzesi atar, çıkarma yapar, havadan bombalar. neyin kafası abicim bu ya. cidden ne içiyorsunuz falan hakikaten merak ediyorum.
 • çatışma sıralarında teröristlerin faaliyetlerini gerçekleştirdikten sonra ermenistan ve suriye sınırlarına geri döndüklerini bilmeyen yazarların büyük bir nobel ödüllü barış elçisi kesildiği, olayın ciddiyetini anlamadığı konudur. o mayınların artması gerekli, gerçi kendi ülkesinin belediyeleri asfalt kazıp mayın döşeyen bir ülkenin iç güvenliğini göz göre göre sağlamamış para babalarından nasıl bir ileri görüşlülük beklersin.
  kandırıldık is loading.
  ek olarak azerbaycan bu işi bozar, iran ve ermenistan ile kan davası olan azerbaycan mayın mı temizleyecek, inanıyor musunuz, bir de o mayınları yeniden dizmesi var, iki afgan için iki tane düşmana sınır mı açılır?
 • suriye'de mayınlar temizlenirken pis bir şeyler olacağı belliydi. ülkemiz savaş alanına döndü. şimdi duvar örüyorlar ama 4 milyon suriyelimiz var. şimdi yine aynı hatayı niye yapıyorsunuz sayın hükumet yetkilileri? saf mısınız kandırılmak hoşunuza mı gidiyor?

  kavimler göçü dünyanın tarihi seyrini değiştirmişti. ama orada birbirlerini ite ite yollarını bulmuşlardı. burada giren çıkan sadece türkiye'ye olduğu için sonumuz yakın mesafe beyler bayanlar.

  4 milyon suriyelimiz var. bunların çocukları açlık, savaş gördüler. yarın bu ülkeye hiç bir manada hizmet edemeyecekler. 5 milyon afgan gelir. yarın bir parti kurarlar. zaten tavşanlar gibi ürüyorlar. bir de utanmadan oy için vatandaşlık veriyoruz. suriyelilere o kadar para harcayan devletimiz kendi işsizlerini bırakıp afganlara nasıl kıyaklar yapacaklar bakalım.
 • mükemmel olay... üstüne temizlenen arazileride organik tarım içim 50 yıllığına israil'e kiralamak ülkeye döviz girişi sağlayacaktır.

  hele yeni başkanlık sistemi gelirse öyle eskisi gibi bürokratik vesayetler, engeller, yasa tasarısının meclisten geçmeme durumu da olmayacak bir kararname hop tamam...

  yeni türkiye 2023
 • işte bu yüzden benim oyum evet. hepimiz boka batsın diye evet oyu vereceğim. dibi görmek istiyorum. inşallah 30 milyon daha mülteci gelir. allahım ne olur arakan'daki kardeşlerimiz de buraya doğru bir hareketlensin yarabbim.
 • (bkz: ben ülkemi adeta pazarlamakla mükellefim)

  hakkını verelim, adam gayretli ve sözünün eri, hele böyle akçeli mevzularda.