şükela:  tümü | bugün soru sor
 • en iyi conan cizerlerinden biri. gozleri karalti $eklinde cizer.
  (bkz: john buscema) (bkz: gary kwapisz)
 • conan'ı hafiften çekik gözlü çizer ernie abimiz.
 • john buscema'nın kara kalemle yaptığı çizimlerin üzerinden çini mürekkeple geçer. tüm işi kendisinin yaptığı bölümler de vardır tabii.
 • melez tandanslı, ceylan sekişli, atletik ve hafif cekik gozlu feci guzel kadınların cizeri.
  bir de inatla conan'ın burnunu kırılıp yanlıs kaynamıs gibi gostermektedir. yani yanlıs anlasılmasın, 3-5 hikayede bir conan'ın burnu kırılır zaten hikayeye gore ama tipinin yamulması soz konusu değildir.
 • 1940 filipinler dogumlu cizer. asil ismi, 1976'da abd vatandasligina gecene kadar ernie chua idi. 30 yasina bastigi 1970 senesinde abd'ye goc etmis. ilk baslarda dc comics'de claw, sandman, swampthing; daha sonra transfer oldugu marvel'da ise dr. strange, dracula, daredevil, thor, fantastic four, hulk, kull ve tabii ki daha sonralari john buscema ile birlikte bir efsaneye donusecegi conan cizimlerinde yer almistir. 2002 yilinda emekliye ayrilmistir.

  gelmis gecmis en basarili conan cizerlerindendir.

  kendisine ait web sitesi: http://www.erniechan.com/
 • http://www.facebook.com/…156232.348503507430&type=3

  özlenen buscema ile beraber en iyi conan çizeri.
 • mayıs ayında memleketlisi, meslektaşı tony dezuniga ile 6 gün arayla ölen filipin asıllı, amerikan vatandaşı büyük çizer, sanatçı. tam adı ernesto chan imiş, onu bile öğrenmek ölümünden sonraya nasip oldu.
  gurur duyuyorum ki tam 11 sene önce başlığını ben açmışım.
  bana conan'ı, çizgi roman'ı sevdirenlerin başında gelir.
  ortaokul yaşlarında dibim düşe düşe çizimlerini milim milim inceler, ben de o'nun kadar iyi çizmeye çalışırdım, fena bir çizer değildim de.
  hala anatomik olarak ve gölgeleme cinsinden özellikle kol ve göğüs çizimlerim ernie chan kokar.

  allah rahmet eylesin usta.
  çok büyük çizerdin.

  3 büyük filipinli çizer vardı;
  (bkz: tony dezuniga) - 2012
  (bkz: ernie chan) - 2012
  (bkz: alfredo alcala) - 2000

  hepsi toprak oldu.
 • kendi figüratif çizimleri üstten alttan siyah bantlı sinemaskop görüntüleri gibi daha basık figürlerden oluşmasına rağmen, burada da çok kişice söylenildiği gibi büyük usta buscema'nın kurşunkalem desenlerini nefis çinilemiştir ve görüldüğü yerde ben en iyi conan çizimlerinden biriyim diye bas bas bağırır.
  bir de yanlış anımsamıyorsam 80'lerdeki conan ciltlerinde üretkenliğiyle çok sıklıkla serüven çinilemesi nedeniye en bilinenlerden de biriydi.