şükela:  tümü | bugün
  • rengi beyaz değildir. her toz gibi suda erir ama suya karıştırıp içildiğinde veya içirildiğinde bir işe yaramaz. kullanım şekilleri farklıdır burundan çekilebilir, sigaranın içinde içilebilir, alümiyum folyada yakılarak dumanı içine çekilebilir ve damardan enjekte edilebilir. ilk içimlerde aşırı mide bulantısı yapan madde sürekli kullanıldığında mide bulantısı keser. kullanıcıda gözle görülen etkileri aşırı terleme, algılama bozukluğu, sebebsiz cesaret, uyku hali ve aşırı durgunlutur. dünyada ilaç olarak satılan ilk uyuşturucu olmasının yanı sıra bağımlılık derecesi çok yüksek bir maddedir. eroin kullanıcılarında en büyük tahribat sinek ısırmasından oluşan bir yaranın bile çok geç iyileşmesidir. tedavisi kullanıcının kendi elindedir, maddenin bağımlısı her seferinde dozajı artırmak sureti ile kendisini ölüme sürükler. altın vuruş tabiri buradan gelmektedir. gerçekte altın vuruşu kullanıcı bilerek yapmaz madde altın vuruşa sürükler kullanıcı altın vuruş yaptığının farkında bile olmaz.

eroin krizlerinde kullanıcıya sakinleştirici verilmelidir. krizler çok ağır ve sancılı olduğunda rivotril 2 adlı hap krizlerin önüne geçmektedir fakat bu seferde bu hapı bırakmanın yoluna başvurulmalıdır.

dünyanın en agır uyuşturucusu olmasının yanı sıra bırakılması zor bir uyuşturucudur. bir yakınınız veya kendiniz kullanıyor iseniz bırakmakta istiyorsanız unutmayın ki tedavi amaçlı hastane başvurularında herhangi bir yasal işlem uygulanmamakla beraber nerden buldun kimden aldın gibi sorular sorulmamaktadır.
  • arkadaşımı bu döt yüzünden kaybetmek üzere olduğum zıkkım.
    kullanan kişilerdeki ibret samanyolu tv de yok.
    telefonda konuşuyorum arkadaşla, dışarıda. "yoldayım. biliyor musun bi an önce gitmek istiyorum oraya. kullanıcam"
    ağlamamak için kendimi zor tuttum. ertesi sabah mesaj attı. "işten çıktım" diye. aradım konuştuk. "param bitti. 5 günlük iş yerinde param vardı. işten çıkınca veriyolar. almam lazım" ben ergenken çok meraklıydım bu zıkkıma. hatırlarım bi ara saatlerce internette bunu araştırırdım. ilgi çekici gelirdi.
    öyle değil. gözünüzün önünde en yakın arkadaşınız dibe batıyor ve siz hiçbir şey yapamıyorsunuz düşüşü izlemekten başka..
    kimyasalı bırakın ottan da soğudum.
  • 7 ay boşunca konuştuğum bir çocuğun çıktıktan 3 gün sonra eroin kullandığını öğrendim. bana söylediği 1 ay kullanmış olmasıydı. bu durum arkadaşlarım tarafından kötü karşılandı. o kişiden ayrılmak benim için büyük bir acıydı. aslında bırakmıştı. ama bir insanın geçmişi benim için çok önemliydi. tabii en kötüsüde ona deli gibi alışmış olmamdır. şuanda göğsüme bir öküz oturmakta o kadar ağır ki canım acıyor. ve o öküz kısa zamanda gitmekte pek niyetli değil.
  • (bkz: heroin)
    (bkz: eroin)
    (bkz: trakya şivesi)

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/…53545_n.jpg

zamanin otesinden: neden lan? geyik yapmiyorum boyle bir dedikodu var.
  • bayer tarafından bağımlılık yapmayan morfin adı altında 1898 yılında piyasaya sürülmüş ve 1924 yılında yasaklanana kadar yasal satışı devam etmiştir. amerika'nın müdehalesi ile taliban 'ın kontrolü kaybetmesinin ardından, afkanistan dünya'nın en büyük eroin tedarikçisi haline gelmiştir. tüm dünya'ya büyük çoğunluğu afganistan'dan dağıtılan bu meretin tahmini yıllık pazarı 300 milyar dolardır. eroin afganistan'dan dünya'ya, türkiye ve güney afrika'dan dağıtılır. (bkz: terör ve kaos ne işe yarar)

hiçkimse bu zıkkıma direk iğneyle başlamaz. ottur, zararı yoktur dediğiniz sigaraya sararak yada burundan başlarsınız. insanı kısa sürede kendi çocuğunu sikip, pazarlatacak mertebeye eriştirir.

daha önce linkleri verilse de aşağıdaki iki videoyu tekrar paylaşayım:

[http://www.youtube.com/watch?v=aibpt1adfqm http://www.youtube.com/watch?v=aibpt1adfqm]

[http://www.youtube.com/watch?v=gomvxngehmw http://www.youtube.com/watch?v=gomvxngehmw]
  • (bkz: oroin)
  • sözlük ortamlarında "feleğin çemberinden geçtim ben" tiplerinin hakkında sözlük camiasının bakış açısı hakkında yorum yapabileceği bir beyaz keyif verici madde.
  • içmeyiniz, esrar içseniz daha faydalı olur kendi açınızdan
  • hakkında çok ilginç bilgiler edindiğim lanet şey..

adını hepimizin bildiği meşhur bayer ilaç firması 1897 yılında bir ilaç keşfedip tescil ettiriyor. müthiş ağrı kesici özelliği olan ilaç, bir yıllık fare testlerinin hemen ardından, kanser, tüberküloz ağrıları için zaman kaybetmeden piyasaya sürülüyor. hikâyeye göre, bayer’de çalışan bir mühendis, keşfettikleri ilacın insan bedenindeki etkilerini tam anlamak ve bir test sürüşü yapmak için, ilacı damarına enjekte ediyor, ilacın etkisindeyken de “kendimi kahraman gibi hissediyorum” diyince, bunu duyan diğer ayık kafalı mühendisler ilacın adını “hero’in” koyuyorlar.

.
    .
    .

batı dillerinde adı heroin olan bu ilacın osmanlı’ya eroin olarak gelmesini h’leri yutan bir trakyalı türk tarafından getirtildiği iddiası üzerine yaslayabiliriz ama adı ve gelişinden ziyade osmanlı’ya öyle bir geliyor ki eroin, gitmek bilmiyor…

bahsettiğim bilgilere ; türkiye’deki yasal eroin fabrikaları linkinden ulaşılabilir.
  • yıllardır hayatımın kabusu. şöyle ki;

elimde bir iğne, hmm demek buymuş diye bir düşünce kafamda, uçma hissi. korku dolu ve titreyerek uyanma. çocukluğumda amma korkutmuşlarsa, kaç yaşıma geldim, hala rüyalarımda görüyorum. ulan ne pis bişi be, bi bu, bi hapse girmek, bir de cinayet işlemek. kabuslarımın tacı üçü de. millet hortlak falan görür, biz keş oluyoruz rüyalarda. gizli bir seri katil mi var acaba içimde, paso rüyalarıma giriyor. hazır uyanmışken yazim de, unutmim sonra.

edit: gelen mesajlardan entry içeriğinin tam anlaşılmadığı belli oluyor. arkadaşlar teşekkür ederim mesajlarınız için, fakat hayatımın kabusu dememin sebebi rüyalarıma girmesi, madde ile herhangi bir bağlantımın olması değil. aman diyim, ben kıçım kıçım bu yaşıma kadar tırsarken, bir de junky muamelesi görmeyelim. :)
hesabın var mı? giriş yap