şükela:  tümü | bugün
 • erol anar, 1965 yilinda havza’da dogdu. ilk ve orta ögrenimini burada tamamladiktan sonra çesitli üniversitelerde dönem dönem antropoloji, sanat tarihi ve resim ögrenimi gördü.
  türkiye, almanya, ingiltere, norveç, hollanda, fransa ve abd’de birçok kisisel resim ve karikatür sergisi açti. resim ve karikatür çalişmalari yurt içi ve dişinda yayimlandi.
  sanat, edebiyat ve insan haklari konulu arastirma ve makaleleri, yurt içi ve dişinda çesitli dergi ve gazetelerde yayimlandi.
  amnesty international (london), the committe to protect journalists (new york) üyesi olan anar’in dünya yazarlar örgütü uluslararasi pen ile de yakin iliskileri bulunmaktadir.( erol anar ın web sitesinden alıntıdır.)
 • kitapları icin:
  (bkz: insan haklari (küreselesme postmodernizm yeni perspektifler))
  (bkz: asklar ve kuslar azalirken)
  (bkz: öte kiyida yasayanlar (azinliklar yerli halkar ve türkiye))
  (bkz: yarali bir yüregin güncesi)
  (bkz: düsünce özgürlügü)
  (bkz: asklar ve yalnizliklar)
  (bkz: kapilar merdivenler maskeler)
  (bkz: krallar ve soytarilar)
  (bkz: insan haklari tarihi)
 • 24 nisan 1915 üzerine yazmış.

  "gerçekleri araştırma komisyonu" kurulmalıdır.

  tabularla yüzleşmek türkiye’de demokrasinin de onünü açacaktır. once yasalar yeniden düzenlenmeli, düşünceyi ifade ozgürlügünü engelleyen maddeler kaldırılmalıdır. (ornegin tck’nin 301. maddesi) medyanın kışkırtıcı ve nefret suçları işlemesini engelleyen yeni yasalar çıkarılmalıdır.

  aslında sorun bununla da bitmiyor. toplumun içindeki nefret ve ırkçılık da sorgulanmalıdır.

  çozüm başka ülkelerin parlamentolarında degil, bu topraklarda ozgür bir tartışmanın onünün açılmasından ve nefret soylemlerinden uzak durulmasından geçmektedir. resmi tarih anlayışı sorgulanmalıdır. içinde tarihçilerin, yazarların, sosyologların ve konunun uzmanlarının yer alacagı tarafsız ve bagımsız bir “gerçekleri araştırma komisyonu” kurulmalı ve devlet arşivleri bu komisyona açılmalıdır.

  ittihatçı mantık sorgulanmalıdır. osmanlı’nın yaptıgı her eylemi savunan neo-osmanlıcılar elbette bunu yapmak istemeyeceklerdir. daha hırant dink’in oldürülmesinde sorumlulugu olan devlet gorevlileri yargılanmış degil ve azmettirici olarak yargılanan kişi de serbest.

  ne dersiniz, “dindar ve kindar bir gençlik” yetiştirmek ile meşgul olanlar bütün bunları yapabilirler mi?"

  yazının tamamı şurada.
 • venezuela daki son durumlarla ilgili birkaç not paylaşmış. maduro ve en önemlisi chavez i karalayan iddiaları var, aman türk solu duymasın, yoksa epey tartışma yaratır.