şükela:  tümü | bugün soru sor
 • index group yönetim kurulu başkanı ve kurucusu....
 • tüsiad da başkan adayı olacağı kulislerde konuşulan kocaman yürekli adam.
 • yeni tusiad baskani.
 • müstakbel tüsiad başkanı.
  hakkında hiç kimsenin kötü konuşmadığı, kutuplaşmayı en azından iş dünyasında azaltacak, doğru ve birleştirici üsluba sahip, yardım sever iş adamı.
  herkesin görevden kaçtığı zamanda elini taşın altına koyması kesinlikle takdir edilmeli.
 • index grup kurucusu ve ceo'su. muhtemel yeni tüsiad başkanı.

  biyografisi kendi web sitesinden alıntı:

  1962 yılında antakya’da doğan erol bilecik, ilk, orta ve lise eğitimini yine antakya’da tamamladı. 1987’de istanbul teknik üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü’nden mezun olarak türkiye’nin ilk bilgisayar mühendisleri arasında yer aldı.

  1989 yılında indeks bilgisayar a.ş.’yi kuran erol bilecik, firmanın genel müdürlük görevini de üstlendi. türkiye genelinde bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri sağlama amacıyla faaliyet gösteren indeks bilgisayar a.ş., 150’den fazla dünya markasının ürünlerini türkiye’deki bireysel ve kurumsal tüketicilerle buluşturuyor. 600 personele ve 8.000’den fazla iş ortağına sahip olan ındex, 2001 yılından bu yana bilişim teknolojileri sektöründe lider şirketler grubu olarak faaliyet gösteriyor.

  erol bilecik, tarih itibarıyla ındex grup bünyesindeki indeks bilgisayar a.ş., despec a.ş., datagate a.ş., neteks a.ş, neotech a.ş., teklos a.ş. ve homend a.ş.’nin ceo’su olarak görev yapıyor.

  bilecik, ındex grup şirketlerinden; indeks bilgisayar'ın 2004 yılında, datagate bilgisayar'ın 2006 yılında, despec bilgisayar'ın ise 2010 yılında borsa istanbul'a kote olmasını sağlayarak, bu şirketleri halka açık şirketlere dönüştürdü. bilecik ayrıca grup şirketleri vasıtasıyla sektöre ve türkiye’ye üç kez yabancı stratejik ortak ve sermaye girişi sağladı.

  bilecik ayrıca 2001-2004 yılları arasında, türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan türkiye bilişim sanayicileri derneği’nin (tübisad), 2011-2014 yılları arasındaysa itü mezunlar konseyi ve itü mezunları derneği’nin başkanlık görevlerini yürüttü. bilecik, 2016’da tüsiad yönetim kuruluna seçildi. erol bilecik halihazırda türkiye bilişim vakfı (tbv), 1907 fenerbahçe derneği ve kuruluşundan itibaren (2014) girişimcilik vakfı’nda (girvak) yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.

  erol bilecik, hatay’a sağladığı katkılardan ötürü 15 temmuz 2010 tarihinde tbmm tarafından, illerde bireysel olarak halka karşılıksız hizmet etmeyi amaç edinmiş kişilere verilen üstün hizmet madalyası ile ödüllendirildi.

  evli ve iki çocuk babası olan bilecik ingilizce biliyor.
 • ses tonu, konuşması , vurgu ve tonlamalari harika olan , farkli olacağını çok net bir şekilde hissettiren yeni tüsiad başkanı.
 • selefi cansen başaran symes'in yerine geçen yeni tüsiad başkanı. ilk açıklamaları ve hitabeti ile olumlu bir izlenim bırakmış gibi görünüyor.
 • cansen başaran symes'tan sonra tüsiad başkanlık görevini yürütecek 1962 antakya doğumlu türk bilgisayar mühendisi ve index grubu ceo'su. hakkında bilgiler için;

  http://www.ntv.com.tr/…rosww/u9yjhmy0wu-gatzjw_6lgq

  http://www.hurriyet.com.tr/…bilecik-kimdir-40334031

  web sitesi - http://www.erolbilecik.com/
 • fotoğrafının altındaki biyografisini okuduğumda bir hata olduğunu düşündüğüm iş adamı. zira sanki fotoğrafın altına daha genç birinin biyografisi konulmuştu.
  tüsiad başkanlığı hayırlı olsun.
 • wikipedia'nın türkçe yüz karası versiyonu olan vikipedi adlı sitede bu kişinin madde sayfasını kaldırmış, bok yedi başı editörler.
  kaldırma nedeni ise: "kayda değer olmayan kişi" imiş.

  yıllardır söylüyorum ama internet dünyası topyekün elinin tersi ile bu salak herifleri vikipedi yönetiminden atmadıkça o sitenin türkçe versiyonu bir halt olmayacak. sümük kadar değeri olmayan insanlar, insanların zahmet edip, emek verip yazdığı binlerce maddeyi kafasına göre silebiliyor yıllardır.

  gerizekalı herif, sen kimsin ki internetin anonim bir sitesinde böyle vandallık yapıyorsun?

  andaval vandalları editör yaparsan olacak budur ama...

  içimi döktükten sonra,

  tusiad'ın yeni başkanının ülkeye fayda sağlamasını temmenni edebilirim. umarım bu kez gelen başkan bilişim kökenli olduğu için, dünyadaki emsalleri gibi ufku açık, vizyon sahibi işlere imza atabilir.

  hayırlara gark ola!