• dünkü açıklamaları ile çizgisini belli etmiş teknik direktör. futbolsever olarak bu tipleri futbol sahnesinde görmekten çok sıkıldım. elimizden bir şey gelmemesi ise çok üzücü. ama ben hala sosyal medyanın bizler için önemli bir güç olduğunu düşünüyorum arda gördüğü tepkiler sonrası nasıl durulduysa bu tiplere de sosyal medyadan sık sık ulaşıp bezdirmek lazım. instagram dm'den birkaç şey yazdım yazmaya da devam edeceğim.
  • keşke azıcık karakter sahibi olsaymış dün akşam.
  • bir gün önce küme düşme potasındaki bir takım yanlış ofsayt kararı ile canı yanıyor ama bu adam kadar ağlamadı. bu ağlak teknik direktör çıkıp maç içinde tek bir pozisyon gösteremediği maçta biz beşiktaş'a yenilmedik diye algı kasıyor. taç hırsızlığı da yaşandı mı annem, çok mu üzüldün sen?
  • beşiktaş'a değil, ondan önce kendi nefsimize yenildik demek istemiştir. işte türkiye de futbol öyledir. bunlar temsil eder.
  • fenerbahçe’mize hoca olduğunda yaşayacağımız mutlulukları düşünüyorum ve bu hayata tutunuyorum...elbet bir gün hocam...
  • fenerbahce'ye yakin kaynaklardan edinilen bilgiye gore evkur malatyaspor'un basarili teknik direktoru erol bulut'un sari lacivertli kulubun yeni teknik patronu olmasi artik an meselesi. rize yenilgisi sonrasi bu sabah baskan ali koc onculugunde bir araya gelen fenerbahce yonetimi, oncelikle aykut kocaman ismi uzerinde durdu. ancak kocaman'in comolli'yle calismasinin kulupte yeni kaoslar dogurabilecegi endisesiyle hem iyi futbol oynatan, hem kulubu bilen, hem de uzerinde bir profesyonel yoneticinin calismasina sorun cikartmayacak genc bir isim olmasi nedeniyle ibre bulut'a kaydi. evkur malatyaspor baskani adil gevrek'le iyi iliskileri oldugu bilinen koc'un gevrek'e meseleyi actigi ve olumlu bir yanit aldigi da gelen bilgiler arasinda. evkur malatyaspor'da bulut'tan bosalacak teknik direktorluk koltuguna ise su anki yardimci antrenor turgay karli'nin gecmesine kesin gozuyle bakiliyor.
  • adam en son 1999 yılında fenerbahçe'de oynadı diye kulübü bilen oluyor vay arkadaş.
  • mark ruffalo‘nun türkiye şubesi.
  • delici bakışlarıyla ligimizde bi jose morinho etkisi bırakan efsanevi hoca. bi sonraki durağı ya barcelona olur ya manchester city.
  • birinci ligde teknik direktörlük yaptığına şaşırmakla birlikte tebrik ettiğim de bir isim. çünkü bu ligde teknik direktörlük makamı yurtdışında doğmuş eski futbolculara kapalı gibi. bunun elbette sebepleri var. başlıca sebebi türkiye doğumlu eski futbolcuların geniş iş adamı ve siyasetçi portföyü. bu portföy ve ilişkiler sayesinde bu insanlar istedikleri işi alabiliyorlar. gurbetçi futbolcular bu ilişkilere pek dahil olamıyorlar. bununla birlikte türkiye doğumlular eski camialarının referanslarını da çok iyi bir biçimde kullanıyorlar. şimdi ne kadar etkindir bilemem ama fethullahçıların da futbol sektörünün dizaynı konusunda epeyce etkinlikleri vardı. şu an faal pek çok hocanın da ismi fethullah ile yan yana anılıyor.

erol bulut gibi almanya'da yetişmiş, yunanistan'da top oynamış, bir kulübe mal olmamış ve arkasında pek fazla futbol dışı unsur bulunmadığını tahmin ettiğim bir kişinin genellikle galatasaraylı ve beşiktaşlı eski futbolcuların domine ettiği bu sektörde görev yapabilmesi bence önemli bir başarı. futbolcu potansiyeli olarak almanya'yı adeta sömürge haline getirmiş bir ligde, gurbetçi futbolcuların teknik direktörlük yapmaması gerçekten büyük bir eksiklik. yurtdışında top oynamamış, yabancı dil bilmeyen, diğer ligleri takip etmeyen, futbolcu gelişimi - yönetimi konularında tecrübesiz, bilim - kültür - sağlık gibi konularda cahil, doğru düzgün altyapı eğitimi almamış türk hocalar yerine erol bulut gibi gurbetçi hocaların çoğalması gerektiğini düşünüyorum. umarım da böyle olur.
hesabın var mı? giriş yap