• times'a karşı bildiri'de imzası olan eski has parti'li psikiyatr.
  • (bkz: yenişafak) gazetesinde bugünden itibaren yazmaya başlamış kendisi, bize de okumak düşer.

edit: imla
  • "erdoğan'ı neden sevmiyorlar?" başlıklı bir yazı yazmış. maşallah. kavlince bir takım nedenlere değinmiş ama erdoğan'ın kendisine, karşıtı olanlardan bahsederken kullandığı dile filan hiç değinmemiş. değinecekmiş de sütunun boyu yetmemiş... sonraki yazılarda artık hocam, inşallah...

http://yenisafak.com.tr/…ni-neden-sevmiyorlar/50342
  • iktidar yalakaligina o kadar hizli devam etmektedir ki twitter'in kapanmasi soylemini dahi "du bakalim bekleyin" diyerek can hiras savunmustur. e fazla surmedi tabi rte kapatti dakikasinda.

https://twitter.com/…goka/status/446710554905042946
  • twitter'ın kapanması ile ilgili "arkadaşlar twitter'ın kapanmaz; böyle bir girişime her şeyimle karşı çıkar gerekeni yaparım. böyle bir girişim olmazsa da canınız sağ olsun!" tweetini atan ak parti merkez karar ve yönetim kurulu üyesi.

bakalım ne yapacak şimdi.

ekleme 1: yapacağı şey belliydi zaten: idare-i maslahat http://yenisafak.com.tr/…öka/twitter-mivittir/50929

ekleme 2: ak parti mkyk üyesi değilmiş (bkz: #41461034) kulislerde geçen bilgiyi realite gibi aktarmışım.

ekleme 3: akil insanlar heyetindeydi. akp’li olmadığını iddia etmişti birkaç vesilede. yukarıdaki yorumuma "sudanlı zenci musa nickli 27 nolu ekşi sözlük iletisinde hakkımda ak parti mkyk üyesi olduğum bilgisi yer almaktadır. hiçbir partiye üye değilim, bu bilgi gerçeklere tamamen aykırıdır” demişti. daha sonra "erdoğan'ı neden sevmiyorlar?" başlıklı bir yazı yazarak başbakan erdoğan’ı övmüştü. akp'den milletvekili aday aday oldu. "twitter kapanırsa karşı çıkarım" içerikli tweet'ini silmiş tabiki. ilerleyen süreçte, bulunduğu şişenin şeklini alan sıvı gibi davranmaz inşallah.
  • kendileri tarafından gödnerilen cevap metni aşağıdaki gibidir;

"sudanlı zenci musa nickli 27 nolu ekşi sözlük iletisinde hakkımda ak parti mkyk üyesi olduğum bilgisi yer almaktadır. hiçbir partiye üye değilim, bu bilgi gerçeklere tamamen aykırıdır. "
  • ben ki karşımda yapılan kendinden emin konuşmaların genelinden etkilenmeye meyilli insanımdır, şu an canlı konuşmasını dinlemekte olduğum bu bey ise bizim ortaokuldaki din kültürü öğretmeni nurullah bey kadar yetkin konuşmuyor. zaten elinde bir metin var, onu okumakta. "allah'ın bizim ibadetlerimize ihtiyacı yoktur" falan diyor. hristiyan için ritüelin ne olduğunu anlamakta zorlanıyor artı ateistler olduğunu tahmin ettiğim bir kitleye de cahiller diyor.
    tamam fazla bilimsel olmayacağım demişti en başta ama, bu kadarına da cinnah...
  • akp'den milletvekili aday adayi. buralari hep entari dolacak. dedim ben bakan olmadan rahat etmeyecek. halbuki doktorsun doktor olarak kal. nedir yani bu herseyi olmak istemek. niye yani bu hırs?

edit: milletvekili olamadı. hala daha umudunu da yitirdiğini sanmıyorum ama doktorluk hariç her şey üzerinde eğreti duruyor.
  • hem şaşırarak hem de şaşırmayarak izlediğim, seçimler yaklaştıkça akp yalakalığında sınır tanımayan adam.

vakti zamanında ben de bu adamın muayenehanesine gitmiştim bir kere. o zamanlar bir miktar bunalımdaydım. hayatta ne yapmak istediğimi bilmiyordum. üniversite sınavlarında falan çok başarılı olmuştum, ama üniversitede pek başarılı değildim, doğru bir tercih yapıp yapmadığımdan da emin değildim. neyse, adam beni "çok az" dinledi. sonra ezberlemiş olduğu uzuuuun bir "başarı nedir, başarı ne değildir" konuşması yaptı. sonunda da yine ezberden bana fatih terim ve tayyip erdoğan`ı örnek gösterdi. onlar da okulda başarılı olamamış da, başarı illa da okul demek değilmiş de... ya kardeşim ben kaba saba lümpen başarı örnekleri verilecek bir insan mıyım? psikiyatrist değil misin sen? azıcık da mı karşındakini dinleyip anlamazsın? girmiş tıp fakültesine, almış bir diploma, açmış oraya dükkanı, millete prozac dayayıp para kazanıyor. bir de üstüne sığ dünya görüşü ile entellektüellik satmaya çalışıyor. senin anlattığın bu hikayeleri imamlar anlatıyor be kardeş.

tipi çok düzgündür erol beyin, ama bir insanı gülerken tanırsınız. gülerken bir gözlemleyin bu adamı, tipinin ve eğitiminin sakladığı tüm çiğliği gülerken dişlerinden ve gözlerinden fışkırır adeta.
  • insanın taraf olduğunda bilimsel yansızlığının nasıl kaybolduğuna en güzel örneklerden biri. kendisine bir zamanlar akp ye şirin gözüken tarzı nedeniyle milletvekilliğine oynuyorsunuz dediğimde, hiçbir siyasi beklentisinin olmadığı ve önyargılı olduğum şeklinde azarlandığımı müteakiben aday adaylığında bulunduğunda yüzleştirmeyip hafifçe gülümsedim. güç böyle birşey. zehirlerken insan ayırmıyor.
hesabın var mı? giriş yap