şükela:  tümü | bugün
 • kendisini aksam saatlerinde beyoglu simurg kitapcisinda hararetli bir tartismada gorebilirsiniz.

  hic cekinmeden soru sorabilir sohbete girebilirsiniz mutevazi ve samimidir.
 • aralık 2008'deki bir teke tek'e murat bardakçı'yla beraber katılmış ve uzmanlık alanı olan ittihat ve terakki'den bahsetmeye çalışmıştır. "çalışmıştır" diyorum, zira sayın bardakçı ve sayın altaylı ağız birliği etmişçesine bu üstadı konuşturmamışlar ve neredeyse her sözünü, her girişimini abuk subuk laflarla engellemiş, kesmişlerdir..
 • 09.02.2009 tarihindeki teke tek programında ilk defa seyrettim. tarih bilgisi doyurucu, dinlemekten keyif aldığım eski gazeteci ve milletvekili. konuşmaları her nekadar tatmin edici olsa da "ben" kelimesini çokça kullanaması biraz itici oluyor. fakat bu tonton amcayı severek okuyup, izlemeye devam edeceğim.
 • kendisi simurga (bkz: simurg kitabevi) akşam saatlerinde uğrar ve zaman zaman gençliğinde hanımlarla yaşadığı enteresan maceraları anlatır. ayrıca hâlâ da hanımlara kur yapmaktan çekinmez. simurgda kendi anılarını anlatmıyorsa büyük ihtimalle birilerini eleştiren bir şeyler söylüyodur. genellikle eleştirilerinde haklı görünür ama kendisi de pek bi akademik çalışma yayınlamaz. bu insanları üzer; ama genel olarak eğlenceli bir kişidir.
 • kendisiyle bir kitapçıda tanışma fırsatı bulduğum, samimiyetiyle dikkatimi çeken, artık ne zaman kitapçıya gitsem karşılaştığım, çekinmeden her soruyu sorduğum şirin mi şirin insan.
 • kıymeti bilinmeyen bir bilim adamıdır. bir akşam bir programa takılmama vesile olmuş (tarihin arka odası) sonra kendisi giderek beni hayal kırıklığına uğratmış kişidir.

  tarihin arka odasını hala izlesem de bu akşama kadar aynı keyfi bulamamışımdır. nihayet karşılaşmızdır.
 • ilginç ses tonuyla bilinen son ittihatçı. birçok kitapta editörlük yapmasına karşın hala kendisi bir ittihat ve terakki kitabı kaleme almamıştır. allah uzun ömür versin ve dilerim ki bir an önce elindeki kıymetli belgeleri de kullanarak o dönemi anlatan kapsamlı bir kitap kaleme alsın.
 • kendisi tarihin arka odası adlı tv programına canlı telefon bağlantısı ile katılmış. mevlanzade rıfat için "ne yazık ki öldürememişlerdir" demiştir. ayrıca 1960 ihtilali sonunda idam edilen başbakan adnan menderes için de, idam cezası yerindedir demiştir.
 • tarık zafer tunaya hocanın birçok yerlerde çıkmış makalelerini kitaplaştırarak unutulmaktan kurtarmış, birçok kitabını yayına hazırlamıştır. kişisel bilgi birikimiyle birlikte tevazusu, beyefendiliği ile ince ironileri sohbetini başlıbaşına zevkli kılar.