şükela:  tümü | bugün
 • osmanlıca yazılmış polisiyeler konusunda uzman bir araştırmacı, yazar, çevirmen.

  bir polisiye dervişi, kitap dedektifi, muamma koleksiyoncusu.

  kişisel kitaplığındaki 29 bin kitabın 5 bini polisiyedir.

  yarım asırdır polisiye okuyan, polisiye üzerine düşünen, korkmayınız mr sherlock holmes adlı kitabıyla gönlümüze taht kuran, kalendermeşrep, centilmen ağabeyimiz.

  bin yaşasın.
 • necip fazıl'ın polisiye roman yazdığını keşfeden edebiyat araştırmacısı ve yazar.

  http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=1276
 • polisiye roman araştırmacısi yazar ve eleştirmen. ayni zamanda çevirmen.
 • kitaplığı 35 binlere ulaşmıştır ve dubleks evinin üst katının tamamından sonra atıl durumda bulunan ikinci banyosunu da, nasılsa kullanmıyoruz diyerek, tabii ki eşinin de iziniyle kitaplığa çevirmiştir. polisiye kitap sayısı da 6 bini çokça geçmiştir diye tahmin ediyorum çünkü korkmayınız mister sherlock holmes'un kapsamlı baskısı yapıldığından bu yana geçen yıllarda polisiye sayısı giderek katlanıyor. kitaplarımı hiç dağıtmayıp ta topladığımı düşlüyorum. düşlüyorum düşlüyorum yine de tahayyül edemiyorum. hadi olsun olsun yekta kopan'ın kitapları kadar olsun. 35 bin kitap ne demek arkadaş ya. allah gecinden versin vasiyetine yazsın beni.

  sadece polisiye romana hakim değildir. meraklısına müjdesini de vereyim bunu yakın bir zamanda yine korkmayınız mister sherlock holmes tarzı bir kitapla taçlandıracaktır. rekin teksoy'dan sonra tanımayıp da ağzım açık baktığım ikinci insandır kendisi. hepsini geçtim adam benden çay istedi çay. çay içen adam hiç kötü olur mu sorarım size?

  hayranlıkla izliyoruz, dört gözle bekliyoruz, önünde saygıyla eğiliyoruz.
 • geçen sene yana yakıla aradığım, arayıp da bulamadığım ama galiba sonunda bulduğum korkmayınız mister sherlock holmes kitabının yazarı ve aynı zamanda edebiyatımızın polisiye alanındaki en büyük otoritelerinden biri hatta en büyüğü.

  geçen sene bir sempozyumda dinleme fırsatım olmuştu. yanında ahmet ümit, alper canıgüz ve emrah serbes gibi isimler varken asla nahifliğini bozmadı.

  hatta söyleşinin sonunda eline mikrofonu alıp " efendim bizim polisiye yazarlarımız çok büyük yazarlardır ve değerlilerdir kitaplarını yazarlarken yaptıkları çalışmaları verdikleri emekleri biliyorum. sakın onları küçümsemeyin" tarzında bir şeyler söyledi.

  heralde onlar için en büyük iltifat erol üyepazarcı gibi bir polisiye ustasından bunları duymaktır.
 • ötüken yayınları adına peyami safa tarafından yaratılan cingöz recai karakterinin tüm serileri kendisi tarafından yeni bir anlayışla düzenlenip yeniden basılacaktır.