*

şükela:  tümü | bugün
 • otoerotik olmak zorunda olmayan asfiksi türü.
 • jargonda *" breath play" yada " breath control play " olarak geçen hede.

  temelde kişinin kendisi * veya partnerinin nefessiz bırakması ve bundan kaynaklı heyecan / zevk / uyarım .

  ihtirasla öpülen bir kadının boğazında gücü hissettiren el ' den full penetrasyonda partnerin gözlerinin heyecan ve zevkten büyümesini izleyebileceğiniz boğazındaki pençeye türlü düzeyde varyantları mümkün.

  extreme bazı uygulamaları " gaz maskesi " nden " gag ball " lara ordan " plastik poşetlere " uzanan bir çeşitlilik gösterir . ( ve acemiler için değildir *)
 • bu sıralar epeyce düştüğüm bdsm playi.

  pembe götlüleri dışarı alalım...

  partneri nefessiz bırakmak. her şekilde olabilir; boğazını sıkmak, boynuna tasma veya kemer dolayıp sıkmak, elle ağzını ve burnunu kapatmak veya hayal gücünüzün yettiği kadar şeyler.

  bence bdsm içindeki en gerçek playlerden biri. çünkü nefes kesilmesi koşullar ne olursa olsun saniyeler ilerledikçe paniğe yol açar.

  partnerin size güveniyor olması fark etmeksizin illaki kurtulmaya çalışacaktır. sizin onu doğru anda serbest bırakacağınızı bilse dahi gözleri kanlanmaya başlayınca illaki bileğinize yapışacaktır.

  alet edavat kullanırken iz bırakmamaya ve anın heyecanıyla bokunu çıkarmamaya dikkat etmek gerekir.
 • genelde partneri boğarak, bir bdsm oyunu olaraksa boğmanın yanı sıra; zincir, tasma, kemer, gaz maskesi*, bu ufak oyun icin üretilmis plastik başlıklar ve bilimum araç gereçle sub kişinin nefes alıs verisini engellemek ve oksijeni kisitlamak sureti ile şiddetli orgazmı elde etmeyi hedefleyen hede, asfiksi türü.

  hatta bazı dom kişiler, herhangi bir cinsel/tensel temasa bulunmaksızın, sub'larını plastik canta gibi bir şeye koyuyor, kafasına poset/gaz maskesi takıyor ya da tüm vücutlarını saran plastigimsi bir tulum giydiriyor ve bir süre boyunca onları o sekilde tutuyorlar. yani bdsm'de orgazm şiddetini artırmaktan ziyade, bu oyun bir hakimiyet-teslimiyet itirafi niteliğindedir.
 • (bkz: breath play)cinsel zevki arttırmak için birleşme esnasında beyine oksijen gidişini engellemek, nefes almama fantezisi.
 • konuyla ilgili güzel bir araştırma var. indiana university bir araştırma yapıyor ve gençlerin %25'inin breath play yaptığını buluyor. yani, jenerasyomuz için önemli bir cinsel fantezi.

  buradaki tehlike autoerotic asphyxiation. nefessiz kalındığı takdirde orgazmın çok daha haz dolu olacağı düşünülür ve çoğu zaman öyle de olur. ancak bunu kendi kendinize yaptığınız durumlarda ciddi sorunlar yaşanabiliyor, ölüm gibi. fbi'ın bu konudaki verileri açık. her yıl sadece amerika'da yüzlerce insan bu nedenle ölüyor.

  bu insanlar intihara meyilli değil, bu insanlar mental olarak sağlıksız insanlar değil, bu insanlar sıradan ve gayet sağlıklı bireyler. sadece daha fazla haz peşindeler.

  tekrar breath play kısmına dönecek olursak, buradaki tehlike de partnerinizi boğmanız. evet, özellikle partnerinizin üstündeyseniz seks sırasında risk oluşabiliyor. nitekim bu şekilde partnerini kazara öldüren insanlar da kayıtlara geçti. bu nedenle breath play tehlikeli olarak görülebiliyor, aslında değil. temel çıkış noktası bütün bdsm uygulamalarında olduğu gibi ayık olmak. alkol ve herhangi bir uyarıcı almadığınız sürece ve partnerinizle öncesinde müzakere ettiğiniz sürece korkulacak pek de bir şey yok.
hesabın var mı? giriş yap