şükela:  tümü | bugün
 • dream theater'in awake albumunun 4. sarkisi. bazi kaset versiyonlarinda ise 3. bir dakikasi diger bir dakikayi tutmayan instrumental bir progressive rock klasigi.
 • sürekli birileri tarafından sevildiğini sanma biçimindeki hezeyan. erotomanikler psikoloğa giderken şikayetleri genellikle “herkes bana aşık, etrafımdaki tüm erkekler/kadınlar benden hoşlanıyo”dur. mesela bi erotomanik kadın doktoruna; selamlaşırken erkeklerin gözlerinin içine uzun uzun baktığını, bi yere girdiklerinde bi çok kişinin masasını onu görecek şekilde ayarladığını, telefon numarasını almaya çalıştıklarını söylüyor. genellikle paranoya ve şizofreni başlangıcı sayılır ve neyse ki tedavi edilebilir.
 • aşk tanrısı eros'tan gelir.
 • esin perisi eratodan gelen isim.
  (bkz: eros)(bkz: yazik di mi bu genclere)
 • bal'in 3 sene once katildigi milliyetin duzenledigi liseler arasi muzik yarismasinda gayet basarili bir sekilde caldigi parca.
 • libidonun dört başı mamur hali. cinsi dedektörle dolaşmak faydalıdır aksi hali yara bere içinde bırakabilir*.
 • bu şarkıdaki o meşhur 26 saniyelik solo; bilimum kazaa, imesh ten, video şeklinde indirilebilir. ve görülürki aslında neredeyse sabit olan bi kalıp değişik tellerden ve perdelerden çalınmaktadır.. tabi 160 bpmde çalmak bo soloyu zor kılar..
 • türkçede "erotomani" olarak ifade edilen, kişinin çevresindeki herkes tarafından sevildiğini, arzulandığını, sevişilmek istendiğini (bkz: bi sevişelim be ne olur) sanması ve bunu paranoya haline getirmesi rahatsızlığına verilen isim.

  "ya bu rahatsızlığın ekşi sözlükteki yansımaları nedir, nelerdir acaba" diye soracak olursanız yakın tarihte bazı çok yönlü ve kendini bilime adamış sözlük yazarları tarafından bu konunun açıklığa kavuşturulduğunu müjdelemek isterim. fakat ne yazık ki bu arkadaşlarımız zamanlarının büyük çoğunluğunu kriptoanaliz, toplumbilim, intrapsişik ve ekstrapsikoanalitik çözümlemeler gibi uğraşlara ayırmak zorunda kaldığından halk içinde söyledikleri sözlerin genel bir beğeni alanına (özellikle erotomanlar için diyorum) hitap etmesini sağlamak, nükteli ve/veya ilgi çekici yazı yazabilmek, bakınız verebilmek (bkz: çok şakacısın), bunlar üzerinden anlamlı bir ifade oluşturmak gibi belli başlı yetilerden yoksun kalmışlardır.

  aklınızdaki "intrapsişik sardunya, egosentrik projeksiyon, oh bebek?" bulanıklığından mağdur olmaya izin vermeyip içinizdeki erotomanın bir an önce yakalanması için kendileriyle direkt temasa geçmenizi (bkz: geliyimmi yanına)* ve yardım çağrısında bulunmanızı, gerekirse elele fotoğrafın içindeki dünyaya girmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. zira benim (ben şahsım alt-üst-sağ-sol egom) üzerimde yapılan incelemer neticesinde sırma saçlı ve badem gözlü oluşum dışında bambaşka bulgulara da rastlanmış, şahsımın (kendi şahsım) kazlara özel bir erotoman olduğunu, kaz sürüsünün arasında yürürken atılan çamurları nasıl temizleyeceğimi bilmediğim (varsayıyorum ak kedi kara kedi'yi izlemediniz, sürpriz olsun) için her kazın bana hasta olduğunu sandığım, dahası kazlarla olan uyumsuz birlikteliğimin yanımdaki insanın elini daha sıkı tutmama neden olduğu ortaya çıkmıştır. gerçekten de son derece korkunç.

  aynı zamanda bugün ekşi sözlükte erotomani nasıl yadsınamaz bir gerçekse, ayarı alıp da çamura yatmak, ben ayar almak istemiyorum diye bambaşka başlıklara sinmek aşina olduğumuz başka bir acı gerçektir. bu noktada ekşi sözlük tarihinde meydana gelmiş kanamaların, bir yıllık uktelerin aniden ortaya çıkışını doğa olaylarıyla ve kozmosla açıklamaya çalışmak ise en az kanayıp da orda burda ağlayan ceylan kadar gerzekleşmektir. haliyle aklımızı kazdan çamurdan sıyırıp da ilgili feveranlara kulak verdiğimizde "efendimiz ne de doğru yaptım di mi" fısıltılarını duymak, kanayan ceylana tampon olma iddiasındaki aile reisinin kendine seyirlik av oyunları kurgulayan bir sansar olduğunu görmek, görmeyi bilen gözler için (benimki badem mesela) an meselesidir. huzurlarınızda bu bulgularda emeği geçen kişilere teşekkür etmek istiyorum.

  ilgili olarak (bkz: sen git ejderin gelsin)
 • bi de aynı isimde bi elektroik müzik vardır. "küaaa erotomania" sözüyle tanınır.