şükela:  tümü | bugün soru sor
 • irak türkmen cephesi'nin yeni başkanı. cumhur başkanı abdullah gül tarafından ''büyük bir mücahit'' olarak nitelendirilmiştir.

  ''saddam döneminde türkmen dayanışmasından dolayı 9 sene ebu garib cezaevi'nde yatan, bir kardeşini şehit veren ve bütün ailesi kerkük'ten irak'ın güneyine sürülen ve o dönemlerde çok büyük cefalar çekmiş bir arkadaşımızdır. bugün de şimdi yine maalesef bazı saldırılarla karşı karşıya gelmektedirler. ama kendisi gayet çok iyi bir türkmendir ve aynı zamanda da irak'ın birliği, bütünlüğü ve irak'ın güçlü bir irak olmasına gönülden inanmış bir arkadaşımızdır.''

  http://www.ensonhaber.com/…-mucahit-2011-11-17.html
 • anneleri akşam saatlerinde vefat etmiştir. allah rahmet eylesin...
 • işid'in terör olaylarının önceden önlenebilir olduğunu "peşmerge kuvvetinin ırak ordusuna destek vermesi gerekirdi" sözüyle ifade eden ırak türkmen cephesi başkanı.
 • kendisi ve kuzey ırak türkmenleri ile ilgili haberler şu facebook sayfasından takip edilebilir.
 • türkmenler arasında şii-sünni ayrımının olmadığını vurgulamış lider. ilgili haber

  açıklama ve tavırlarıyla son dönemde dikkatleri üzerine çekmektedir. türkmenlerin birlik ve beraberliğini sağlamak için yoğun bir gayret gösteriyor. kılıcı keskin olsun. inşallah münir kafili gibi kürtçü terörün kurbanı olmaz.
 • kerkük'te pkk yapılanmasına dikkat çeken türkmen lider. pkk'nın kerkük'te örgütlendiğini ve türkiye'nin derhal bunu önlemesi gerektiğini söylüyor. ne yazık ki türkiye'de sesini duyurabileceği siyasi bir organizasyon yok. mevcut hükümetimiz ırak'ta selçuklu bakîyesi türkmenler yerine bir dağ köylüsü olan barzani'yi muhatap alıyor. chp'nin o işlere zaten aklı ermez, mhp ise kendi içini yemekle meşgul...

  türk her yerde sahipsiz...
 • "biz türk olmanın faturasını ödüyoruz" diyen ırak türk'ü.

  ırak'ta türkiye başından beri pasif ve hatalı bir politika takip etmektedir. "ırak'ın toprak bütünlüğü" vurgusu altında kürt etnik yapısının devletleşmesi kırmızı çizgi olarak gösterilmekteydi. halbuki ankara, bu reaksiyoner bakış açısı yerine "türkmeneli devleti"ni kurma hamlesini planlanlamalıydı. kürt devlet projesine güneyden büyük bir darbe vurulacak, güneydoğu anadolu bölgemiz'deki terörist yapı kıskaca alınacaktı.

  erşat salihi de 2016 yılı başında bunu gündeme getirmişti. lakin bunu bir şarta bağlamıştı: "türkmeneli devleti'ni kurarız ama bağımsız kürt devleti kurulursa..." eee, kürtler kurmazsa siz ırak'ta hor görülmeye devam mı edeceksiniz, buna razı mısınız?

  şimdi aynı reaksiyonerlik tekrarlanıyor: "kürtler paçavralarını astıysa biz de bayrağımızı asarız."

  haklarınızın askıya alındığı anayasa ilan edildiğinde, kerkük yağmalandığında o kutlu bayrağı asmalıydınız erşad salihi.
 • an itibariyle başbakan binali yıldırım tarafından çankaya köşkünde ağırlanan türk lider.

  barzani'ye kırmızı halı serip türkmenlere üvey evlat muamelesi yapan hükümet gerçeklerin farkında varmıştır umarım. bu yiğit adam tek başına tüm türkmenler adına var olma mücadelesi veriyor.
 • barzolar saraylardaağırlanırken, 25 eylül kürdistan referandumu öncesinde bu
  garibe yemek masaları layık görülüyor.