şükela:  tümü | bugün soru sor
  • temizlik ve kozmetik ürünleri üretiyorlar. kadınlar arasında son zamanlarda pek moda. avon gibi, tupperware gibi... hanım teyzelerimiz bu ürünleri satıyorlar gittikleri altın günlerinde filan konu komşuya, eşe dosta. ürünleri hakkında pek fikir sahibi değilim ama kullanmama konusunda inat ediyorum bu aralar. çünkü kayınvalidem takıldı bunlara, sinir oluyorum. bizim için de sürekli bir şeyler ısmarlıyor. tuvalet ve lavabo temizleyicisiyle başladı, en son elinde koskocaman bir şişe duş jeliyle girdi kapıdan. hayır yani sen benim hangi duş jelini kullandığımı biliyor musun? nasıl kokulardan hoşlandığımı biliyor musun? getirdiğin lavanta kokan, yüzey temizleyicileri andıran duş jelini kullanacağım kanısına nerden nasıl vardın? neden benim yerime hiç bilmediğim bir markanın ürünlerini sipariş ediyorsun sevgili anneciğim?? bak hiç tanımadığım etmediğim insanlara gıcık oldum sayende.
  • az önce masaj kremini boynum ve omuzlarımda denediğimiz temizlik ve kozmetik ürünleri markası.

annem toplamış getirmiş neyi var neyi yoksa bu markanın. banyo temizleyicisinden tutun, şampuanına, diş macunundan masaj kremine. temizlik ürünlerinin içerisinde fosfat yokmuş, kişisel bakım ürünleri de doğalmış. henüz başka bir özelliğinden haberdar değilim malesef.

hem temizlik hem kozmetik olunca işin içinde, biraz kıllanmadım değil. hani tek bir alanda olsalar sanki içim daha rahat olacakmış gibi geldi.

sonuç olarak biraz sonra ağrılarım azalırsa, ilerleyen günlerde hakkında güzel şeyler yazabilirim.

(bkz: anne naptın ya)
  • web sitesindeki ürün tanıtıcı sayfada ürün isminin yazılış şeklini görünce nasıl bir gruba para kazandırıldığı konusunda şüphelerim oluştu.

şöyle ki

(bkz: cevab veremedi)

(bkz: vücud)
  • şampuan ve saç toniğini satın alıp kullanma konusunda kararsız kaldığım marka. saçları sıklaştırdığını söylediler ama inanmamakta ısrar ediyorum. daha fazla kişiden aynı şeyi duymalıyım ki cesaret edeyim.
  • an itibariyle öğrendiğim kadarıyla hayvanlar üzerinde kesinlikle deney yapmayan türk menşeili marka. ürünlerini denemedim fakat kaliteliyse bence yukarıda bahsettiğim 2 sebep kullanmak için kafi.
    not: reklam falan değildir.
  • birkaç aydır ürünlerini kullandığım marka. biraz el attım sayılır bu işe. çok da memnunum. yalnız bulaşık sıvısını pek sevmedim. şampuanı, saç kremi, duş jeli, diş macunu, saç bakım yağı, güneş koruyucu kremi, genel temizlik ürünü harika. herkese tavsiyemdir.
  • eş dost arasında konu açıldığı için fiyatlarını incelediğim ve şok olduğum marka. network marketing diyorlar ki bu ucuz olması gerektiren bir durumken bunların markasız ürün fiyatları resmen coşmuş durumda. zaten eve sokmam ama fiyatlar gerçekten çok komik.
  • gerçekten işe yarayan ürünlere sahip. onun haricinde yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi diş macunu aft için on numara.
  • bir nevi saadet zincirimsi marketing yapan firma.