• web sitesindeki ürün tanıtıcı sayfada ürün isminin yazılış şeklini görünce nasıl bir gruba para kazandırıldığı konusunda şüphelerim oluştu.

şöyle ki

(bkz: cevab veremedi)

(bkz: vücud)
  • eskiden clean ball idi ismi. sonra milliyet vurgusundan kelli "e kardeşim madem milli? niye clean ball?" soruları geldi. şirket de "doğru diyorsunuz" diyip ersağ ismini koydu. tamam türkçe isim olsun da, fonetik olarak daha iyi bir isim bulamadınız mı hocam?
  • sadece bu marka/oluşum icin demiyorum ama bu basliktn yol cikarak bir genelleme yapiyorum

kutuya girmişler
    hammaddeler bitkisel dense de o kutuya girmek icin işleme tabi tutuluyorlar
    organik bilmem neler varmis içinde kutuya girene kadar organik onlar bacim.
    şöyle leke çıkarıyor, böyle temizliyor, şöyle etkili.. bu nu yapabilen bir kutulu madde ne kadar zararsız diye lanse edilebilir? alkım almiyor.
    deterhani iyi kokuyor.. e koku girdi mi isin icine gecmis olsun zaten.

yillardir piyasada sure gelen her turlu kozmetik, temizlik maddesi vs super demiyorum. madem buve benzeri markalar cok iyi super harikalar. neden market rafinda değiller? ve neden pahalilar bu kadar?

demen o ki insan soymaya yönelik bu girisimler.
  • satıcılarının -en azından gördüklerimin- aşırı derecede cahil ve ürünlere adeta aşıkmış gibi davranışlar sergilediği firma.

bunların bir whatsapp grubu var annem de bir şekilde bu gruba dahil oldu. yahu gecen gelen mesajlara bakayim dedim de, kadının biri banyo wc temizleyicisiyle dişlerini temizlemiş cok memnun kalmış. özellikle takma dis kullananlar bayilacak diyor.

canim siz ayni anda hem wc hem de dis temizleyebilen bir sey yapabildiyseniz bu zaten milli başarıdır. ne diye katalog matalog uğraşıyorsunuz anlamadim. övmeyin yani boşa mal iyiyse zaten alır insanlar diyorum. bir de durup durup her seye dogal, bitkisel diye doktor gibi bik bik anlatmalari yok mu.....
  • bir nevi saadet zincirimsi marketing yapan firma.
  • çevremde ne kadar muhafazakâr varsa bunun satış temsilcisi. diğer temsilciliklerde olduğu gibi temsilci kazandırdıkça alınan pay zincir hâlinde büyüyor. satıcı kârı da oldukça yüksek örneğin 108 liraya satılan bir ürün temsilciye 88'e geliyor. ürünlerini "helâl ürün" "yüzde yüz doğal" etiketiyle satarlar.

adeta doktora dönmüş satıcıları mevcut, gecenin köründe bile olsa iletişim kanallarına sağlık sorununu yazınca uygun ürün bu diye cevabı yapıştıran kişiler mevcut bu zincirde.

onun dışında hiçbir ürününü almadığım firmadır. ne satarlar, nedir ne değildir, gerçekten işe yarar mı bilemiyorum.
  • ürünleri kesinlikle bitkisel ya da organik değildir.

bugün vücut losyonunu gördüm ve içeriğini okudum. onlarca kimyasal madde ve alkol var içinde. paraben koymayalım dikkat çeker demişler, onun dışında her türlü kimyasal maddeyi eklemişler!
  • ürünleri satan elemanlarin bir cogu "tamamiyle doğal kimyasal kullanilmadan üretilen ürünler bunlar" diye reklam yapıyor..

bulaşık deterjani, çamaşır tozu şampuan duş jeli nasil kimyasal olmadan yapılabiliyor merak ediyorum?

bunlar bu yolu bilinçli seçerek pazarlama stratejisi yapıyorlar yada onlar da kandırılmis..
  • bugünlerde almayı planladığım marka. bitkisel olduğunu söyleyen hiçbir markaya inanmıyordum çünkü bunu anlamak için içindekiler kısmına bakmak yeterli. fakat bu markanın organik sertifikası çeşitli ürünlerinde üniversitelerden onayı var.
    yalnız bir satıcısının dediğine göre çamaşır tozunu çamaşırlara kullandıktan sonra başka kimyasal deterjan kullanmak çamaşırlara zarar verebiliyormuş. yani bir onu bir onu kullanmamak gerekiyormuş.
    en şaşırdığım nokta ise yok wc temizleyiciyi eline sür yok yağ çözü dişin ağrıyınca dişine bastır falan gibi satıcı tavsiyeleri. ve gerçekten işe yaradığını söyleyen kullanıcılar var. iddialı olmasalar temizlik ürünleri için böyle bir sağlık riskine girmezler diye düşünüyorum. zira diğer yağ çözlerden yanlışlıkla elime damlasa haşlanıyor yanıyor ellerim.
    kimyasal kullana kullana bize normal gelmeye başladı. adını hatırlamadığım bir prof bunlar yüzünden 2020'de 20 milyon insan kanser olacak diyor. kimyasal deterjanla yerleri siliyorum ve benim bebeğim yerlerde geziyor. bunu göze alamam
    biraz pahalı olduğu gerçek ama wc banyo temizleyici, leke çıkarıcı, diş macunu, genel temizlik ve deterjan sipariş vermeyi düşünüyorum. inşallah memnun kalırım.
  • temizlik ürünleri çok başarılı. kişisel bakım ürünleri her bünyede aynı sonucu vermeyebilir doğal ve organik akımına kapılarak aldığım şampuan ise bana hiç iyi gelmedi. saçım hiç dökmediği kadar döküldü ve duştan sonra saçı açmak için krem vs ve tarakla büyük mücadele gerekiyordu. 4-5 kullanımdan sonra bıraktım.
hesabın var mı? giriş yap