4446 entry daha
  • olmamış dizidir.

sadece ilk bölümü izlemeye katlanabildim. bazen bir yapımın kötü olması oyuncuların kötü olması ile alakalı. ancak burada iyi oyuncular hatta iyi bir komedyen kötü bir iş ortaya koymuş. çiğ espriler, sanki okul müsameresinde rol kesermişcesine çekilmiş sahneler.
    abi sen g.o.r.a. çektin yapma be gözüm.
  • dizi akmıyor; her bölümde bir film olayı 3 bölüm sonra sıkıyor; erşan kunerinin günlük hayatı vs anlatılsa daha iyiydi; komik dialog çok çok az; çok fazla cem yılmaz karşına yakışmayan cinsel espri var ama bunlar ilk okul seviyesinde goradaki 2-3 dakikalık karakter daha vurucuydu
    çağlar çorumlu dışında oyunculuklar baya vasat kalmış; cem yılmaz'ın her bölümdeki filmde de dahi başrol olması saçma; ego tatmini top sahibi mahalledeki mızıklayan oyunun kurallarını koyan çocuk misali
    zafer algöz tutuk cem yılmaz yapıyor ben olmam lazım kafasında kadın oyuncularda pek bir numara yok
    kara komik filmler bence çok daha iyiydi

ben bir çok sahneyi ileri alıp izledim; idare eder; ama goradaki erşan kuneri kalsa daha iyiydi
    şahane dekor vs zaten cem yılmaz arogtan beri aynı prodüksiyon ekibi ile çalışıyor o ekibin başı ve çalışanları yabancı ve çok başarılı o taraf zaten çok iyi
    2. sezonu gelmez; zafer algözde aslında farkında işin vasat olduğunu
  • 'gibi' gibi bu da leş bir dizidir. hatta aynı 'gibi' gibi bu da dizi değildir. ne günlere kaldık ve bu ülkede neler insanlara dizi diye yutturuluyor, hiç anlamıyorum.

yer yer komiktir ancak akmıyor bu da. çünkü doğru dürüst hikayesi yok. resmen komik bir şey olsun, söylensin diye akmayan sahnelerin işkencesini çekiyorsun.

daha anca, zorlaya zorlaya 8 bölümü bitirdim. daha da türk dizisi izlemem.
  • insanlar, yaptığı her işten dolayı cem yılmaz'ın kendilerini kahkalara boğmasını istiyor, beklentilerini bu yönde geliştiriyor. ancak göremedikleri ya da anlayamadıkları şey şu. cem yılmaz, kendi sinemasını, kendi üslubunu artık farklı yönde geliştirdi. bu adamın amacı salt güldürmekten ziyade, sanatıyla, film anlatımıyla, filmlerdeki zekice göndermeleriyle ortaya yeni bir kara-komik (erşan kuneri'de olduğu gibi) absürt komediyi bu ülke insanına alıştırmak. pek yakında ile başladı aslında bu işe cem yılmaz.

cem yılmaz filmleri, daha doğrusu onun yarattığı tür ortamı, bana keyifli geliyor ve huzurlu hissettiriyor. cem yılmaz’ın dünyasına dahil olunca türkiye’nin boğuculuğundan, insan psikolojisini yoran yapısından uzaklaştığımı hissediyorum. erşan kuneri’de de böyle oldu. başka aleme geçirdi, bir sürede olsa dertten, tasadan uzaklaştırdı.

hayatında müspet yapacak şey bulamayanlar, aile evlerinde izledikleri erşan kuneri üzerinden cem yılmaz’ı eleştirmeye gayret etmişler akılları sırasınca. anlayamadıkları şu. cem yılmaz yıllardır tarzını değiştirdi.

erşan kuneri özelinden bakarsak cem yılmaz’ın buradaki derdi, izleyici ‘güldürmek’ten ziyade, türk sinemasında bir döneme damga vuran seks filmleri gerçeğine absürt bir türden de bakabilmenin mümkün olduğunu göstermek.

nedense cem yılmaz’ı burada eleştiren herkes, erşan kuneri serisini bir çırpıda izleyip, bitirmiş tipler. bir seriyi bir oturuşta hayatından 5 saat 50 dakikasını vererek izleyen birinin, kalkıp da cem yılmaz’ı eleştirmesi samimi değil. ayrıca söz konusu dizide, karakterlerin hepsi nevi şahsına münhasır tipler.

türkiye’de kaç kişi yaptığı işi severek yapıyor? kaç kişi çalıştığı şirkette memnun? kaç kişi hayatında mutlu? cem yılmaz işini severek yapan ve film setlerinde de oldukça eğlenen biri, tüm ekibiyle birlikte eğleniyorlar. kameramanından, set amirine, ısık tutanından servis elemanına, yemek getiren catring şirketi çalışanına kadar cem yılmaz’ın olduğu ortamda mutlu oluyor. ayrıca cem yılmaz piyasadaki birçok yapımcıdan daha iyi paralar verir çalışanlarına. (yarın öbür gün burada eleştirenlerden birini bir gün sete götürmeyi teklif etsem ağzının suyu akarak bunu kabul eder)
  • 1. bölümdeki delikli sabun sahnesinden sonra soğudum ve izlemeyi bıraktım, seviyesiz bel altı espriler. sonrasında gibi'ye laf sokmalar iyice diziden ve ekipten soğumaya vesile
  • ilk bölüm biraz vasattı, sanırım eleştirenlerin çoğu o bölümü izleyip bıraktı. faqbadi veya kooperatif kemal gibi efsane bölümleri de var
  • tum bolumleri bir oturusta bitirmesem de ki hala son bolumu bitiremedim buna ragmen kendisini izlettirdi.

2. 3. ve 7.bolumleri sarmadan izledim. digerlerini de biraz ara vererek ve sararak izledim. son bolumun son 15 dakikasi gunlerdir oylece duruyor.

2.sezonu gelse izlerim. vakit gecirmek icin yeterli bir proje.
  • bu serinin en başından beri dikkatimi çeken en önemli detay şu; goradaki erşanı beklerken şenay cüccaciyedeki şenayın sarışın hali ile karşılaştık. şenay oynuyor bu seride erşan değil o...
  • (bkz: faruk eczanesi)

bu burda dursun, daha sonra uzun bir edit yapıcam ben.

şimdilik:
    eski cmylmz filmleri tadında olmasa da, baya iyi bir diziydi. yer yer gayet de güldürdü beni. haksız eleştirilerle dolu bu başlık.
  • ben beğendim. sadece erkeklere yönelik bir çalışma olduğunu düşünüyorum. kadro-kostüm-dekor emek harcanmış. çok daha fazla beklentim vardı ama olsun yine de genel olarak beğendiğimi söylemeliyim.

en çok beğendiğim ise --- spoiler ---

erman karısını uçururken altım açıldı diye kadının hayıflandığı sahne.
    --- spoiler ---

memnun edemezsinizi güzel yorumlamışlar bence :)
708 entry daha
hesabın var mı? giriş yap