şükela:  tümü | bugün
257 entry daha
  • 15 temmuz sonrası ekranları bolca dolduran ama son dönemde nedese pek rastlamadığım hukukçu.
  • avukatlar da hukukçu olduğuna göre herhalde hukukçu sayılabilir. her ne kadar siyaset bilgilerde hoca olsa da aynı zamanda hukuk profesörüdür de. mafya avukatlığı filan da yapıyor olabilir, ona birşey diyemem. bir de bu adamı ekranlarda görmeyenler herhalde televizyon seyretmiyorlar. bana şahsen kendisini görmekten gına geldi. ayrıca tanım olarak konuşma tarzı beni geren akademisyen. çok iyi birşey bile söylese dinleyemiyorum asabiyeti yüzünden.

edit: bu arada şu an habertürk'te.
  • şu an göte, göt demekte, karşısındaki götler sessizce, sözlükteki götler bağıra çığıra izlemektedir.
  • öyle güzel konuştu ki chp'ye örnek olması gerekmekte. particilik yapıp körü körüne istemezük siyasetinden uzak durmak gerekiyor, halka neden hayır demesi gerektiğini parti kimliği taşımadan iyice anlatmak lazım. belki o zaman akp seçmeni ülkenin elden gidebileceğini görebilir. aksi taktirde sonuç 2010 referandumundan farklı olmayacaktır.
  • çoğu zaman karşısındakine laf anlatırken acı çektiğini hissettiğim, çıldırmasına hak verdiğim prof.

hukuka hakim olmayanlar için durumun absürtlüğünü şöyle tarif edeyim: ersan hoca "2+2=4'tür" diyor; karşısındaki de "olur mu efendim 5'tir" diyor.

şimdi siz olsanız ne yaparsınız? bu heriflere neyi nasıl anlatabilirsiniz ki? hal böyle olunca adam da çıldırıyor tabi. bana sorarsanız iyi bile dayanıyor valla. yerinde ben olsam masa sandalye allah ne verdiyse girişirdim.
20 entry daha