şükela:  tümü | bugün
  • derse giren başörtülü öğrencilere psikolojik baskı yaptığı iddia edilen öğretim üyesi.

ulan sizin gibiler yüzünden bu ülkede sol iktidar olamıyor, din düşmanı olarak görülüyor işte. bu mudur sol lan? başkasının ne giydiğine karışmak mı?

insan utanır lan? ulan dön bak geriye. gir kampüsünde örgütlü gruplar ile konuş, böyle mi davranıyorlarmış başı kapalı kadınlara?

ulan işte sizin gibiler akp'nin ekmeğine yağ sürüyor.

--- spoiler ---

, “türbanlı öğrenciler! sizleri istediğim zaman dersten atabilirim. sizin türbanla derse girmenizi sağlayacak bir tane kanun, yasa, hiçbir şey yok. sadece cumhurbaşkanı’nın talimatıyla giriyorsunuz. ben de bu talimatlara uyacak birisi değilim. ben solcuyum, anarşistim, bunu bilin. bu sözlerim için beni şikâyet edebilirsiniz, hiç fark etmez. zaten soruşturmam var. bir tane daha eklenir. umurumda değil. bunları da sizin için söylüyorum. siz neden kendinizi kapatıyorsunuz ki? saklamayın kendinizi”
    --- spoiler ---

http://www.haber7.com/…sortululere-zorbalik-iddiasi
  • solcularla anarşistlerin arasındaki derin farkı dahi anlayamamış, cahil bir öğretim görevlisi.
  • 'aklın yolu bir değildir, öyle olsaydı insanlık bi yere varamazdı' demiş öğretim üyesi
  • birtakım kulaktan dolma bilgilerle yargılanmaya çalışılan hacettepe üniversitesi öğretim üyesidir. türkiye'ye üç numara büyük gerçek bir "öğretmen"dir. tanıyanlar, pekala her kesimden, her ırktan, her kültürden ve her zeka seviyesinden insanla iletişim kurabilme yeteneğine sahip olduğunu bilir. türbanlı ve cübbeli öğrencilere sataşmasının kişisel bir garez değil, onlar üzerinden bu zihniyete gönderme olduğunu anlamak için de ortalama bir zeka seviyesine sahip olmak yeterlidir. bunu da öyle zarif ve öyle keskin bir zekayla yapar ki, karşısındaki ne ima ettiğini anlayamadığı için kendini hakarete uğramış hisseder. -ki bu da karşısındakinin sorunudur. ve evet tam bir anarşisttir. anarşizm'in sözlük anlamını da, piknik masasına örtü diye bile serilmeyecek gazetelerde çıkan haberleri referans alarak kendisini yargılayan herkesten daha iyi bilir.