şükela:  tümü | bugün
  • daglarda çektiklerini* 13 hazirana kadar garanti sanat galerisinde sergileyen gezgin fotografçı
  • çok başarılı bir fotoğrafçı olmasının yanı sıra pek eğlenceli bir hayat insanıdır. bir proje için kendisine gidip 'alp dağları'nda çekilmiş bir fotoğrafa ihtiyacımız var...' dediimde, 'tabi, hangi zirvenin hangi yönünde kaç metrede ve nasıl bir havada çekilmiş olsun istersin?' diye cevap vermiş adamdır. heralde dalga geçiyo benle diye düşünürken ben, alp dağlarında çekilmiş foto arşivini çıkarınca ayaklarım yerden kesilmişti. bir de bu adamda insan ötesi bir hafıza vardır. bir foto sorarsınız, şöyle bi yarım saniye düşünür ve yardımcısı kadına 5 haneli bir rakam söyler. kadın gider bulur o fotoyu arşivden ve karşınıza kor. titrersiniz. 4 yıl önce olmuştu bu ve ersin baba kafasının bilgisayar işlemcisinden daha hızlı çalıştığını, bunu test etmiş olduğunu söylemişti. ama tabi o zamanlar pentium mmx olayı vardı daha, bilemiyorum pentium 4 işlemciler ersin alok'u geçebildiler mi...
    ersin hoca'nın bir ilginç yanı da ofisinin resmi olarak italyan toprağı olan sen antuan kilisesi binasının bir parçası olmasıdır. ofisine gittiğinizde size kilise paparzları tarafından özel olarak üretilmiş likör ikram edebilir. ersin alok'un zekası ve hoş sohbetinden dönen başınızı durdurmak artık mümkün değildir.
  • yetenek ve zekâsina lafim yok, amma pek bi paragozdur kendisi. en ufacik bir gosteri icin bile "sen yesil mangirlardan haber ver, gerisi kolay" seklinde davranir. bi de dagcilik camiasinda pek esamesi okunmaz bu adamin nasil cekiyor o dag fotograflarini sasiyorum dogrusu
  • web sitesine http://www.alokphoto.com.tr/ adresinden ulasmak mumkundur.
  • mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi fotograf enstitüsü kurucu üyesi, fotografci
  • 70 yasinda olmasina ragmen, sergisine gittigimde elimi open fotografci.
    kibar mi desem acaba? yoksaa yoksaaaa...

ay sizce kac gosteriyorum allaaşkınızaa?!
  • bugün bir asistanına bilgisayar konusunda yardım etmeye gittiğimde bana hakkari'nin coğrafi yapısı, dağlarının-zirvelerinin yöresel isimleri, zoma'dan parzun'a yöreye has şeyler ve hakkari'nin önemli kişileri hakkında haritalı çizimli kısa bir eğitim veren kişidir. bir dahaki gelişimde parzun getiricem kendisine.

papazların yaptığı konyaktan ikram etti sağolsun. ağır bişeymiş. yarım kadeh içtim bütün gün midem yandı.
  • bir pipo düşkünüdür.
  • 1.ankara dağ filmleri festivalinde tanışmıştım kendisiyle.ne yalan söyleyim başta aksi ihtiyarın biriymiş gibi gelmişti bana.(sonradan fikrim değişti tabi aksi ihtiyarlıktan tonton dedeliğe terfi ettirdim kafamda.)daha sonra çektiği fotoğraflara bakarken birden sohbet etmeye başlamıştık.ceketli dağcılardandı kendisi.iki direk üstüne attıkları bez çadırlarında kalırlardı.bence en şanslı türk dağcılardan yani.çünkü doyasıya görebilmişti hakkari dağlarını.reşkoyu,galyaşini,satları,ciloyu avucunun içi gibi biliyordu.aladağları ve kaçkar'ları turist cehennemi olmadan en bakir haliyle görebilmişti.en önemlisi de dağ yürekli yöre insanlarını o zamanlarda tanımıştı.
    bir de hitlerin zamanında aladağlar'da bir şeyler aradığına dair bir konuşması varmış.istanbul'da yapıldığı için ben bir türlü dinleyemedim.kendisini de görüp soramadım sonradan.bilen,duyan varsa bir söylesin de biz de bilelim hitler ne aramış aladağlar'da.belki ben bulurum belli mi olur?son olarak (bkz: aykut türem)'in kendisi hakkında yazdığı güzel yazıyı merak edenlerin huzurlarına sunayım.
    http://tirmanis.org/alpinizm/genel/ersin-alok.html
  • arkadaşım ankaraya tanışmaya gitmişti kendisiyle yine bir sergide. ardındaki telefon görüşmelerinde, mesajaşmalarında hep sol avcundan öpüyorum derdi . çok değil , sen ben gibi bir ersin düşünün. sanatı , fotoğrafçılığı, gezginciliği yaşımı kaça katlar tabi o ayrı.