şükela:  tümü | bugün
 • is bankasi genel müdürü. ayrıca bankalar birliği başkanı. yaşını göstermeyen adam.
 • yaptığı atılımlarla (aria, petrolofisinin alımı) iş bankasının medyatik bir hale gelmesini sağlayan kişi.
 • işbankasında müfettiş yardımcılığıyla başlayan kariyerini müfettişlik, şube müdürlüğü, genel müdür yardımcılığı ve genel müdür olarak devam ettirmiş azimli ama yeteneksiz kişi. iş bankası tarihinde ilk defa zararlı bilanço açıklayan genel müdür olma ünvanını kazanmış, ünal korukçu'nun yerini dolduramayacak olan insan.

  8 sene sonra gelen edit: efendim yanılmışız zamanında. ersin bey görevinin ve mevkînin hakkını fazlasıyla vermiş bununla da kalmayıp bankalar birliğinde de ciddi başarı ve atılımlara imza atmıştır.
 • ayrıca oyak yönetim kurulu üyesidir. 1954 doğumludur.
 • naif goruntusune ragmen delikanli bir tavri vardir.

  ne zaman ekonomide işler ters gitse, yabancılar dolarları alıp cıkmaya baslasa, doviz fırlasa -turkiyenin en buyuk bankasının ve turkiye bankalar birliginin baskanı olarak- bu adam cıkar ve der ki:

  "turkiye cok onemli bir yatırım ulkesidir", "biz turkiyenin gelecegine inaniyoruz", "yabancılar giderse gitsin, biz varız", "bunlar spekulatif hareketler, ekonomimiz saglam temeller uzerinde", "kendimize guvenmeliyiz" ...

  kriz durumlarında pozitif demecleri ile yuregimize su serper. verdiği olumlu-iyimser-kendine ve ulkesine guvenen imajı takdire değer.

  bankalar birliğinin uzun suredir baskanlığını yapmaktadır ve her sene tekrar secilir.
 • iş bankasına sınıfça yaptığımız ziyarette, konferans salonuna tam zamanında gelerek ve hepimizin tek tek ellerini sıkarak takdirimi kazanmış, mutevazı kişi.
 • ilkolulda silgisini, üniversitede ders notlarını paylaşmayan öğrencilere benzeyen, bugüne kadar samimi bir gülüşüne hiç bir yerde rastlayamadığım, ürkünç iş bankası genel müdürü.
  aslında tam da kurumuna yakışır bir portre çizmekte. bir de balıkesir'liymiş.
 • iş bankasının iştiraklerini -dışbank gibi- yok pahasına aydın doğana satan, yok pahasına satılacak bir şey olmadığında da yok pahasına başka bir yerlerden başka bir şeyler satın alan aydın doğan'a fevkalade cazip faizlerle kredi sunan genel müdürümüz. şıracı-bozacı, ne güzel istanbul....
 • 19 ocak 2008 perşembe günü kocaeli üniversitesi rektörlüğü tarafından kendisine fahri doktora tevdi (evet ilandaki ibare bu) edilecek kişi, kurum, kuruluş. olayla ilgili yorum yapmıyor ve siz sayın ekşi sözlük okurlarına bir bakınız tevdi ediyoruz efemm.

  (bkz: fahri doktora)
 • kart borcu olanlara mağdur denmesini istemeyen müdür.

  http://www.referansgazetesi.com/…124527&ktg_kod=432

  insanların zaaflarını kullanarak kart pazarlayan, sonra da "bana ne bana ne, aidatımı isterim" diyen kuruluşlara da ben banka denilmesin istiyorum, ama gel gör ki sesimi bir sözlük duyuyor.