şükela:  tümü | bugün
  • yandaşlığını tescilleyen ersoy dede'nin muharrem ince'nin şuradaki market alışverişi göndermesine gösterdiği anlamsız tepkidir.

muharrem ince'nin market alışverişinde 450 tl harcamasını çok bulmuş. kimsenin o market alışverişine 450 tl verecek parası yok demiş. aslında muharrem ince'ye dokundurayım derken ekonomik durumu da açık etmiş. mesajı şurada

ben de şöyle bir hesap yaptım. gerçekten de market alışverişi bu kadar tutar mı diye..

5 lt yağ: 40 tl
    1 kg çay: 30 tl
    30 yumurta: 22 tl
    1 kg peynir: 25 tl
    1 kg et: 50 tl
    1 kg tere yağ: 40 tl
    yarım kg bal: 50 tl
    2 kg domates: 8
    1 kg biber: 3
    2 kg salatalık: 6 tl

#toplam: 274 tl

bunlar beni 15 gün idare ediyor. normal bir vatandaşım ve fiyatlar aşağı yukarı böyle.

pşşt yalaka ersoy dede, daha ucuz alışveriş yapılan bilmediğimiz bir yer varsa söyle de biz de oradan alalım.
  • ersoy dede kim bilmem. vre ersoy dede bir konuda haklıısn, 450 tl benim maaşımın üçte birinden fazla. o parayı ben harcayamam, peki sayın azimli mert kararlı dede, bu ülkeyi yöneten adama laf edeceğine muharreme neden laf sokuyorsun?
    yoksa maçan diğerlerine tutmuyor mu?
    bence senin maçan yemez.
    sende o maça yok.
  • bir eli yağda bir eli balda yaşam süren ersoy dede'nin fakir edebiyatı yaparak komik duruma düştüğü durum. tabi bol para kazanıp, yandaş olunca zamları takip etmeye gerek duymamış. mevcut zamlardan sonra 450 tl'lik alışverişi absürd bulmuş efendi. utanmamış da.
  • 100 gram ejder taşağı meyvesi almıştır belki. sonuçta önemli bir besin. yemesek ölürüz.
  • 1 saat sonra o twiti silecektir. ulan çamasır ve bulaşık için 2 deterjan alsan 100 lira zaten.
  • ersoy dede'nin üstüne çok gidiliyor bence.

adamın uğur mumcu'dan bir farkı olmalı değil mi?
  • fiyatlardan bihaber bir cahilin serzenişidir. prim vermemek en güzeli buna ya, heyhat.

editto: cahil nedir, kime denir?
    tdk -> 2. belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan
  • (bkz: ersoy nine)
    (bkz: ersoy ana)
    (bkz: ersoy sülale)
    tabi anlayana
  • "bir ara bim'de çalışalım" demiş demesine de bim sanki çok ucuz.
  • iyi de (bkz: ersoy dede kim amk)