şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
7875 entry daha
  • hocamız,severiz bence işi şimdilik kotarıyor ama takım cidden çok dengesiz. kendisinden bu sezonluk neredeyse hiç beklentim yok küme düşmeyelim yeter ama şuan ki oyunumuzda orta sahada kimse kimseye yardım etmiyor zaten orta sahada kimse yok ki. atağa çıkıyoruz orta saha boş, seken toplar potansiyel atak karşı taraf için; defansa çekiliyoruz orta saha boş dönen toplar hiç bizde durmuyor atak yemeye başlayınca atakların ardı arkası kesilmiyor. şimdi eğri oturup doğru konuşalım: orta sahada ne kadar kötü olursa olsun önceden bi varlık gösterebilen bir topal var onun yanında tolgay var ki bence yanında sağlam bir orta saha ile çok iyi işler yapabilir. takım çok kopuk bir görüntü veriyor ve bunun belki yegâne değil ama en önemli sebebi orta sahanın dengesiz olması ya da hiç olmaması. hocam geldiğinden beri fark edemedi (bence imkansız) ya da düzeltemedi bunu şunu bir halletse bu takım rahatlar biraz
  • fenerbahçe'yi lig tarihinin en erken şampiyonluğuna ulaştırmış teknik direktördür . ama devraldığı kadro o kadar rezalettir ki şuan oynanan oyun bile büyük başarıdır bana göre , ve inanıyorum ki fenerbahçeyi özlenen günlere kavuşturacak isim de ersun yanal'dır .
  • bugün takımı kendisinin de ifade ettiği gibi geldi geleli en kötü topunu oynamıştır. iyi oynarken çok kaybettik bugün ise kötüyken mucize kazandık. neden 4 maçtır tolgay-zayts da ısrar ediyor diye eleştiriyorum bu yapı olmuyor. bu ikili olunca her maç eziliyoruz orta sahada. ancak kendisi farkındaymış basın toplantısında dinledim. ekici hala sakatlıktan yeni kurtuluyor dedi kayseri de çok pis sakatlandı malum. riske edememiş maç başı almayı bu yüzden zayts'a mecbur kalmış gibi ki çok kötüydü. dirar-valbuena sakat ayew'e de mecburdu. ancak jailson bu takımda daha fazla oynar abi. hatta ozan tufan bile iş yapardı. bu orta saha gevşekliğine çözüm bulmalı. ya zayts yedeğe çekilecek, ya tolgay'ı feda edip zayts'ı forvet arkası atıp göbeği çift ön libero yapacak. dirar da girince sorunlar çözülebilir ki dirar en olmazsa olmaz adam.

ciddi ciddi kaostan döndük bugün. allah yüzümüze baktı. soldado muazzam iş yaptı resmen ipten aldı karmaşadan, küme düşmeye yuvarlanmaktan kurtulduk.

artık arayı iyi değerlendirmek 8 maçtan maksimum puanı almak lazım. ankara gs maçları kritik.

bu sene böyle böyle geçecek, seneye tüm transfer yetkisi ersun da olmalı. gelecek sene 6. haftaya kadar fazla eleştirmem. iyi takım yapacağına inşallah inancımız güvenimiz tam. çok zor zamanlar geçecek inşallah.
  • bir kaleci , iki sağlam bek ve bir forvet ile seneye ligin tozunu atacaktır .
  • düşmanlarını hoplatan hoca. seneye kaleci,stoper,sol açık ve forvetle şampiyon olacak. mehmet demirkol ve a spor tayfasını ekranlara çıkartmayacaktır.

seviyoruz hocam <3
  • fenerbahçe'nin ortalama performans sergileyen teknik direktörü.

fenerbahçe'ye yaşattığı tarihin en erken şampiyonluğunun sebebi o sene fenerbahçe'nin rakibinin olmayışıdır.

aykut kocaman'ın, daum'un ersun yanal'ın fenerbahçe kariyerinden daha başarılı sezonları vardır.

ersun yanal'ın ne kadar iyi bir hoca olduğu bu sene gösterdiği performansla ölçülebilir. bir fenerbahçe taraftarı olarak görüyorum ki ersun yanal ortalama bir hocadır.

fenerbahçe'nin kadrosu o kadar da rezil değil. bugun slavia prag sevilla'yı eleyip çeyrek final oynuyorsa fenerbahçe bu kadrosu ile yarı final oynamalıydı.
  • hatalar silsilesi fenerbahçemizin futbol bilmeyen taraftarlarının gözünü boyamış hocamsı.

bugün alperi aldığı anda golü yedik. gerizekalı alper hatalı pas ile sadığı gördü sadık hata yaptı ve gol.

ligin en çok gol yiyen takımı oldu fenerbahçe. 1. stoper skertel 2. stoperler en iyi türkler serdar ve sadık.

orta saha takozlardan oluşuyordu tolgay ve zajc alındı

dirar takımın en iyi oyuncusu.

bugün götünü kurtaran moses alındı.

organizasyon yok.
    doğru pozisyon alma yok hem ofansif hem defansif
    hücum planı yok
    duran top organizasyonu yok
    taktik disiplin yok
    rakip analizleri maç planları full hatalı
    oyuncu değişiklikleri hatalı
    takımın psikolojisi bozuk.

ilk yarıların çöp olmasının sonra da bir gaz kaos ve hurra futbol modeli görmemizin sebebi yukarıdaki yokluklar.

ikinci yarıda ilk 3 te olucaz dedi. sonuç ortada.
    ümraniye spora elendi. iki mağlubiyet.
    zenit elenebilirdi. elendi.

dua edin düşmesin.

ilk fırsatta kovulmalı. duygusal pıtırcıklar fenerbahçenin şu halinin en büyük sorumlusudur.
  • gol yemekten bıktıysa 3-4-3 taktiğini denemesi gerekiyor.

——————— soldado—————

——-valbuena————moses——

hasan ali—tolgay—jailson—-isla

——sadık——skrtel——serdar——

———————-harun——————-
  • benim de artık ersun hocadan yana şüphelerim var. adam koca yarım sezonda hiçbişey yapamayan slimaniyi ümidimiz şaban ufkuyla epey bi maç oynattı. bence o ısrarı yüzünden avrupadan ve kupadan da elendik. gaz ve hayal üzerine kurulu bir taktiği var gibi, tarzı terime benziyor. yalnız terim iş yapmayacak adamı çabuk siliyor, bizimki çok şans veriyor. jailson u da oynatmıyor, bence en büyük hatası bu. jailson un top kapması da, pas becerisi de, dayanıklılığı da, oyun görüşü de, hücuma katkısı da topaldan çok daha iyi. ayrıca defansif orta saha olarak da tolgaydan daha iyi olduğu kesin. defansife jailsonu, merkeze de tolgayı koysa anlarım. son maç tolgayın ne fiziği ne de oyuncu özellikleri defansif orta sahayı kaldırmayınca orta sahamız resmen çöktü. ikinci yarı sürekli volkanı ilk 11 oynatması da bence büyük bir hataydı.
  • bu adam takıma bir şeyler katıyor ve seneye de katacaktır ama fazlası olmayacak...

ali koç'un hayali çok eminim ki şu an ki ajax gibi devlere kafa tutan ve avrupa'da çatır çatır top oynayan bir takım kurmaktı. bunun için cocu'yu getirdi o adam. ama burası türkiye işte... malesef bir şekilde o hayali noktalandı adamın.

fb taraftarının bu adama gerekiğinden fazla değer verdiğini düşünüyorum. nisan'da şampiyonluk diyorsunuz da nisan'da şampiyon olsan da 1 şampiyonluk, mart'ta olsan da... ne farkeder? yani hamza hamzaoğlu gs yerine fb'ye bir sezonda 3 kupa kazandırsa belli ki ona da tapılacaktı böyle... fb taraftarının bu kafayı aşması ve ali koç'u rahat bırakması lazım.
5 entry daha