şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
8743 entry daha
  • ersun hoca tolgayı transfer etti, tolgay kötü oynadı o zaman transferleri comolli yapsın diyen insanlar var bu dünyada. evet yanlış anlamadınız böyle diyorlar. ben yanlış anladığımı sandım ve arkadaşla mesajlaştım. on paragrafta comollinin transferlerini savunup ersun hocanın tolgayı transfer etmesi nedeniyle oyuncudan anlamadığını söyledi arkadaş. ya bu insan normal yaşantısında temel ihtiyaçlarını falan nasıl gideriyor anlamadım gitti.

bir de jailson üzerinden comolliyi övüp hocayı yerenler var. jailson varken tolgay'ın bu sezon oynatılması hatadır, bunu burada ilk dile getirenlerden biri benim. hoca da bir süre sonra hatasından döndü. ama jailsonun comollinin listesinde olduğunu ispatlayan kişiye en afili yerden kahve ısmarlayacağım. o dönem transferleri gayet yakından takip ediyordum. fenerin 6 numara arayışı yoktu josefe teklif gelip satılınca topalı da cocu oynatmayı düşünmediğini belirtince bir arayışa girildi, brezilyadan önerildi, hatta sanırım josefin menajeri önerdi diyorlardı. comolli de olsun bakalım dedi. yani bir scout başarısı yok comolli açısından.

ben şu koşullarda ersun hocayı eleştirenlerin geri zekalı değil art niyetli olduğunu düşünüyorum. bunlar ekseriyetle aykutçu tayfa, aykutçular ersun geldiğinde cocu iyiydi neden gitti dediler, çünkü yabancı hocayı gönderip aykutu getirmek kolaydır ama ersunu göndermek zordur. çünkü ersun yerlidir ve her zaman aykuttan başarılıdır.

ersun hocanın yeri sağlam değildir, her zaman başarılı olmak zorundadır, lobisi yoktır, düşmanı çoktur, camianın çocuğu değildir, ali koç sevmez, comolli sevmez. bundan dolayı ersun hoca istediği kadro kurulmazsa kesinlikle istifa etmeli, hatta istifa ederken şöyle 3-5 saatlik basın açıklamasıyla ben şunu şunu istedim onlar şunları aldı, benim istediklerimin maliyeti buydu onların aldıklarının maliyeti bu diyerek herşeyi açıkça anlatmalı taraftar ile arasının açılmasına izin vermemeli. çünkü şu koşullarda onun isteklerini yerine getirmeye çalışmayan yönetim hiç bir zaman onla çalışmaz. arayı bozmayalım belki tekrar geliriz falan dememeli. kesinlikle içine sinmeyen kadroyla başlamamalı, çünkü onu o koltuğa oturtan taraftarın teveccühü, taraftar da başarısızlık halinde ersun yanala desteğini keser. o zaman defter açılmamak üzere kapanır.
    benim comollinin ersun hocanın istediği transferlerin bitirme yönünde çaba harcıyacağına yönelik inancım yok. ersun hoxa x'i ister comolli göstermelik olarak görüşür işi bağlamaz döner alakasız birini alır, senin istediğin adam gelmedi der olur biter. ondan dolayı hoca transferler bittikten sonra otursun düşünsün bu kadro şampiyon olur mu diye, ufak bir şüphesi varsa bulaşmasın çünkü ben bir taraftar olarak sezona başlayan hocanın kadrodan memnun olduğunu varsayarım başarıyı da beklerim. cocu içine sinmeyen kadroyla başladı, bu onun sorunudur, başlamasaydı, dedim. taraftar böyle bakar olaya. ersun hocanın tek dayanağı taraftar olduğuna göre adımlarını ona göre atmalı.

edit. iki alttaki entry sahibi aykutçu yavşak. aykut kocaman kaç kere istifa etti onu de hele önce sonra manipülatörlük yaparsın. her hoca söz verilenlerin yönetim tarafından yerine getirilmediğini gördüğünde istifa edebilir.
    bir de yeni yönetimin önünü açmak için istifa edeceğim deyip etmeyen camianın çocuğu hocalar var.
  • istediği kadroya kurmasına izin verilmeme haberinin gerçek olduğuna inanmıyorum. comolli’nin böyle bir gücü yok, başkan’ın da onu fişeklemek gibi bir mobbing yapacak kadar kötü kalpli olduğunu zannetmiyorum. o da başarılı olmak istiyor. comolli’nin ersun hoca’ya yapacağı tek hizmet premier lig’den sterling falan gibi kalitesi tartışılmayacak bir isim kiralamaktır. fejsa’yı veto etmeye falan kalkıyorsa komisyon peşinde olduğuna delalettir.
  • comolli’nin ersun hoca’ya yapacağı tek hizmet premier lig’den aguero, salah, van dijk, de gea ve ya pogba falan gibi kalitesi tartışılmayacak bir isim kiralamaktır. sterling kesmez hocayı.
  • kadrodan ufak bir şüphesi varsa istifa etmesi salık verilen hoca. vay be. fenerbahçeliliğe bak sen. istediği adamlar alınmamışsa, şampiyon olacağına tam inanmıyorsa bırakıp gitmeliymiş. vay anasını ya. bunlar başkalarını safsatalarla 'aykutspor' gibi saçmalıklarla yaftalarken, kendileri bir hocanın kariyerini fenerbahçe'nin fersah fersah önüne koymuşlar bile. hayırdır ya, ersun yanal kim? istedikleri olmazsa giderim resti çekiyorsa yapacak bir şey yok. nasıl diyordunuz? yallah trabzon'a mıydı o?
    açıkçası ersun yanal'a karşı değilim, iyi bir teknik direktör olduğunu ve aziz yıldırım'ın kendisine büyük haksızlık yaptığını da düşünüyorum. ama herkes haddini bilecek. kimse fenerbahçe'yi tehdit edemez. fenerbahçe istemeyene yalvarmaz, küçük düşürmeyin takımınızı.

tabi ki de her hoca istediği oyuncularla çalışmak ister. hakkıdır. ama kulübün finansal olarak zor durumda olduğu ortada. hatta bir yerden para bulup risk almak istese de uefa izin vermiyor. bu durumda teknik direktörün istifa haberlerini sızdırması bu kulübe yardımcı mı olur, zarar mı verir? paniğe yol açar ve daha çok menajerlerin elini kuvvetlendirir.

bu tartışmanın sezon içindeki yansımalarına bakarsak, jailson ve zajc'ın yönetime mesaj kaygısıyla oynatılmadığı varsayımı bende güçlendi. fenerbahçe'nin hocası benim getirdiğim oyuncu-comolli'nin getirdiği oyuncu ayrımı yapamaz. onun görevi fenerbahçe'yi daha iyi oynatmak. belli ki yönetim özel olarak bunların parlatılmasını istiyor ki yeni sezonda bonservis harcaması yapabilsin. özellikle jailson'un çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. her ne kadar bazıları işine gelmediği için menajer transferi diye yaftalasa da, comolli'nin başarısıdır. belli ki jailson comolli'nin geniş havuzundaydı ve josef gidince teklif götürülenlerden biriydi. biz de jailson'un menajer transferi olduğunu ispat edenlere kahve ısmarlayalım madem.*

istedikleri gerçekleşmiyor diye istifa haberleri sızdırmak iyi bir iletişim yöntemi değil. biz nasıl her halükarda takımımızın arkasındaysak, ersun yanal da her şartta fenerbahçe'ye değer katmak için uğraşmalı. profesyonel dünyada bunun yerinin olmadığı düşünülebilir, doğrudur da. ama o zaman 'mevzu fenerbahçe ise gerisi teferuattır' gibi 5. sınıf hamasetlere başvurulmayacak. taraftar da tutumunu ona göre alacak.
  • (bkz: aykutspor)

gelmis gene muritler, geldigi gunden beri alcakca anti ersun yanal propagandasi yapiyorlar.

edit: bir de utanmadan her halukarda takimizin arkasindayiz yazmis. sene boyunca aykut diye cigirmadiniz mi lan kume dusme hattindayiz diye , fener - konyaspor macinda konya'yi desteklemediniz mi? konu ersun yanal'i kovmaya gelince kaniniz sari lacivert akiyor hayirdir?
  • fenerbahçe'den 5 kere istifa edip hepsinde de geri dönen bir adamın müritlerinden öğrenecek bir şeyi olmayan hoca.

"bir hocanın kariyerini fenerbahçe'nin fersah fersah önüne koyanlar" yüzünden 2010'dan beri belimiz doğrulmuyor. bu kulüp bu hale düştüyse hocanızın fethullah gülen kadar katkısı vardır bu düşüşte. siktirin gidin konyaspor başlığında gezinin.

2014'te kendisi gönderilmeseydi ve biz o sezon şampiyon olsaydık şampiyonluk sayısında biz önde olurduk ve galatasaray ekonomik olarak çökmüş olurdu. kendisine yapılan haksızlığı fenerbahçe bir sürü şampiyonlukla ve yüz milyonlarca euro zararla ödüyor. başkası olsa oturur taşak geçerdi, adam buna rağmen şampiyon bırakığı takımı 17. aldı tekrar şampiyon yapma hedefiyle. bunlar o çapsız hocanızın aklının erebileceği şeyler değil.

agüero ve salah transferlerini veto etse bile sene sonunda şampiyon olup olamayacağı belli edecek durumunu. boş konuşmalara gerek yok o yüzden.
  • eğer söylendiği gibi, comolli ile transfer konusunda anlaşamıyorsa, ali koç da comolli’den yana tavır alıyorsa, fenerbahçe’nin başarısını isteyen koyu bir fener taraftarı olarak kendisine tavsiyem istifa etmesi, ve kendisini kurtarmasıdır. zira eğer böyle bir durum varsa, anlaşılıyor ki hatalardan ders alınmamıştır, ve fenerden bu sene de bir halt olmaz.

comolli’nin transfer konusundaki başarısızlıkları ortada, comolli’nin geçen seneki tercihleri yüzünden az daha küme düşüyorduk. ali koç, cocu ile birlikte comolli’yi de göndermeliydi. bu gerçeği koç hala göremese de artık ilkokul çağındaki çocuklar bile görüyor. ancak madem koç comolli'yi göndermedi, artık comolli’nin transferlere karışmasına da izin vermemeli. hala akıllanılmadı ise ve transferleri yine comolli yapacaksa, kusura bakmasın ama comolli yakın zamanda ali koç’u da gönderir. comolli yüzünden ali koç da başkanlıktan olur. koç’un artık bu basit gerçeği görmesi gerekiyor.

ersun yanal geçen seneki başarısız kadronun başına sezon ortasında, takım ligin son sıralarındayken kariyerini kötü etkileme riskine rağmen fenerbahçeliliği yüzünden geçti. aynı durumda olsa terim asla galatasaray'ının başına geçmezdi. ersun yanal'ın gelirken tek tesellisi ise yarım sezonu atlatıp, bu sene güzel bir kadro kurarak, şampiyonluğa aday olabilmekti. bunu zaten kendisi de en başta söyledi. doğrusu da buydu. ancak ali koç ve comolli akıllanmıyor, hala comolli'nin seneyi dizayn etmesinde ve kötü transferlerde bu sene de ısrar ediyorlarsa, artık kariyerini düşünmeli ve ayrılmalıdır. zaten bu gidişle comolli ve ali koç da pek fazla kulübün başında duramaz. taraftarın sabrı tükenmek üzere. ileride daha makul ve başarılı bir başkan kulübün başına geldiğinde tekrar fenerbahçe’ye nasılsa döner.

ersun yanal'ı eleştirip comolli'yi övenlerin olduğunu görünce ise çok şaşırıyorum. bunlar olsa olsa fenerbahçeli rolü yapan galatasaray veya trabzon taraftarı olmalılar, başka bir mantıklı açıklaması yok zira bu yaptıklarının. zira fenerbahçe'yi gerçekten düşünen hiçbir fenerbahçeli comolli için teknik direktörünü, ve sonunda da başkanını heba etmez.
36 entry daha