• acilen takımdan gönderilip yerine mustafa reşit akçay'ın getirilmesi gerekmektedir.
  • http://www.mackolik.com/…42/antalyaspor-trabzonspor antalya'dan 7 yiyen kadroya baksın birileri. saçmasapan açıklamalar yapmaya devam ediyorlar.

neymiş insanın bir dakika bile durmak istemeyeceği şehirmiş. hadi biz trabzonlular objektif değiliz de yaşanabilir iller listesinde 2 yıl önce lider, eklenen maddelerle yapılan 2016 listesinde 10. sırada olan şehirden bahsediyoruz.

jan durica ve eşinin yorumlarına internette rahatlıkla ulaşılabiliyor. gustavo colman 6 yıl oynadı trabzon'da. belçika'dan gelmişti. onazi gayet rahat, roma'dan geldi. yok yabancı sevmezmiş şehri... ne kadar dar bir kafa yapısıdır bu. klişe klişe...

ersun yanal trabzonspor teknik direktörü olduğunu unutup devre arasına liderin 5 puandan fazla arkasında girerse ali koç başkan olsun diye dua edebilir. bir dua da ali koç gerektiğinde aziz gibi bocalama peryotlarında demir yumruk indirsin diye etsin ama.
  • fenerbahçe maçını baştan sona izledim, futbolla izleyici olmak dışında alakam yok ama dakika 65'te onazi girmeli diye düşündüm, cidden bunu görememiş olması bu seviyede bir teknik direktör için inanılmaz.
  • ben yazmaktan yoruldum, senelerce de yazdım. 2. gelişinde dilimde tüy bitti hatta. fenerbahçe başındayken bile dayanamadım yazdım üstelik. üstüne 3. gelişinde de, küme düşmeye ramak kaldığımız, 15. sırayı gördüğümüz geçen sezonun ilk yarısında da yazdım durdum. adam ezilip, iki pas yapamayıp üstüne tarihi fark yediğimiz maç sonrası bile kötüydük diyemedi. "iyiydik ama şanssızdık" dedi.

anlamıyorum cidden kupada gümüşhanespor'u iki maçta da as kadroyla çıkıp yenemediğinde ve grupta onun altında kaldığında da kimse gıkını çıkartmadı. "kardeşim sen ne yapıyorsun" demedi. başkan istikrar diye kendisine siper oldu, hasbelkader devre arası transferleri ve yeni stadın gazı ile gelen 4-5 maçlık bir seri ile küme düşme potasından kurtulunca da yine aldı rüzgarı arkasına devam etti. ve bir seneyi daha kendi adına kurtardı. ama sağolsun bizim bu senemizi de heba etti.

ilginçtir, hala daha bu adama "teknik adam" diyenler var. "formsuz"(!) olduğunu düşünenler; "bu işte bir yanlışlık olmalı" diyenler, aldığı başarısız sonuçlar altında başka sebepler sorgulayanlar var. hatta skora bakmayıp "ama bak yine süper takım kurdu" diyenler var. ligin 5 maçta 1 puanla sonuncusu gençlerbirliği'ne dolu tribünler önünde trabzon'da 1-0 yenik duruma düşmesine gocunmayıp "ama maçı nasıl çevirdi" diye destek çıkanlar var. (!)

yahu süper kadro dediğin trabzonspor tarihinde ilk kez bir sezon önce ac milan'da forma giymiş iki oyuncu oynuyor. isteyip de aldırmadığı oyuncu, ücreti beğenmeyen veya kendi gelmek istemedikten sonra reddedenler harici belki de yok. ellinci yılda şampiyonluk hayalleriyle 20 küsür transfer yaptırmış iki sene içinde; bir de üstelik sanki 2 senedir parlaması beklenen, uefa'da bile 3 sene önce "geleceğin messi'si" diye haberi çıkmış abdülkadir ömür ve yusuf yazıcı'yı o keşfetmiş gibi saçmalayanlar var; o sebeple tekrar yazdım ve yine kısa bir özet geçeceğim:

ersun hoca oyunu ve rakibi okuyamıyor. rakibe göre alternatif taktikleri yok bu bir.

oyunun gidişatını hiç okuyamıyor. maç iyi başlarsa sıkıntı yok. ama takım o gün kötüyse, veya rakip takımını çözmüşse oyununu oyuna ve takıma müdahale edemiyor; bu iki.

ama en kötüsü kendi takımını ve oyuncularını dahi okuyamıyor. bu da üç...

kendi takımını okuyamıyor derken en basitinden ayakta duramayan oyuncularını sahada tutarken, en çok koşan, hırslı oyuncusunu kenara alabiliyor; zaten son maçı izlemedim ama en büyük eleştiri de göz göre göre golü beklemesi, takım döküldüğü halde, tüm tribündekilerin ve ekran başındakilerin gördüğünü görüp oyuna müdahale etmemesi, maç sonu da basın toplantısında sorulunca, "kadro iyiydi bozmak istemedim" demesi. bu da zaten neden bu düzeyde bir kulüpte teknik adam olarak kalmamalı, bir an önce gönderilmeli sorusunun cevabı.

tutup derseniz hala papağan gibi, "ama feneri şampiyon yaptı". ben de "aynı kadroyu ertesi sene neredeyse ismail kartal da şampiyon yapıyordu, ucundan döndü, şimdi nerede" derim.

boş bulunup ukalalık olsun diye gençlerbirliği, manisa filan derseniz, hele "burak, selçuk, arda" derseniz ben de tevfik lav derim. hani yok yani, en ufak tutar yanı yok. karakter derseniz, onda da en ufak bir ışıltı yok. terim'in benzer kasıntılığı bunda da var. keza bu adamın eskişehirspor ve öncesinde manisa ve benzeri kulüplerden nasıl ayrıldığını, hele eskişehir'in hocası iken tutup istanbul'a geldiğini aziz yıldırım ile görüşmek için dereağzında beklediğini, adeta kapıda yattığını ne çabuk unutuyor insanlar.

bu arada kadıköy'de bu kadar çok sevenleri varsa, ve hala trabzonspor taraftarının üç denemesinde de ne çektiğini bilmeden saçma sapan entriler yazıyor bu kadar sahip çıkıyorlarsa; ne kadar güzel işte gidecek yeri de var; dilerim ve umarım tez zamanda oraya döner. hatta öyle olursa, oraya giderse özellikle daha çok sevinirim.
  • top tepicilere teknik destek sağlayan kişidir.
    kebapçı mağduru fatih terimden, gömlekçi tudordan, kocaman umutları olan aykut'tan falan iyidir. saha içinde doğru hamle için geç kalıyor. baskı altında olduğunu düşünüyorum. 50. yılda şampiyonluk iddası kendisine ağır geldi. sakin olsalar ilk 4 te ligi tamamlarlar.
    not:tam 35
  • ulan acaba aziz haklı mıydı? diye sormaya başladım bu maçla beraber.
  • bugün yerine başka hoca olsa ilk yarı 3 gol değil en az 5 gol atardı trabzonspor bu oyuncularla.

ama ersun büyük hocalığını gösterdi ve 3-0'dan 3-4'e getirdi adeta verdi rakibine maçı. yazıklar olsun kendisini bile bile 3. kere buralara getirene de, kendisine bu kadar sabredene de. defalarca yazdık, şarlatan misali kandırdı insanları ve bugün bir kere daha patladı balonu.
    (bkz: 22 eylül 2017 trabzonspor alanyaspor maçı)

bu arada geçen sezon düşüremedi, bu sene de düşüremez herhalde ama yazık şu insanlara. yazık şu oyunculara ve yazış şu adam yüzünden harcanan paralara.
  • yusuf yazıcı yı çıkartıp volkan şen i oyuna alan taktik deha. yazarken utandım
  • maçı elleri ile verdi resmen. ne yapmamalı örneği verdi. gerçi savunma 4 lusu de komple s. o. s. veriyor.
  • hakem desteği olmayınca sadece burakın hırsızlığına kaldı adam ne yapsın federasyon adam gibi hakem yollamıyorsa.
hesabın var mı? giriş yap