• basın toplantısında kültürel ve yönetsel sorunlardan bahsetmiş olan teknik direktör. bunu bir kişi bile yazmamış. varsa yoksa boş tartışın aq. halbuki imza töreninde de bunu dile getirmişti.

https://youtu.be/m1gnvym--_g?t=3524

yönetsel kısmın arkaplanında da kültürel doku var. yani kısaca, "bugün futbolda şikayet ettiğin ne varsa, sebebi sensin" diyor dostum. sen değişmeden hiçbir şey değişmez. ve bu kendi görüşü de değil, akademik bir araştırmayı referans gösteriyor. bu konuyu ülkede en çok işleyen isim de cem dizdar. onun da doğal olarak seveni pek yok.
  • https://www.youtube.com/watch?v=jcoqlgvfngu&t=387s

izlenmesi gereken bir basın açıklaması
  • önedit: (bkz: #86568649) entry sahibi yazara sormak istediğim bir soru, sonrasında entry kendini yok edecektir.

evet sayın yazar, benfica güçlü bir rakip ve galatasaray'ın turu geçme şansı benfica'dan düşük, katılıyorum.

yalnız anlayamadığım bir nokta var, bu kupa kaç takıma veriliyor, kupayı almanız için benfica, sevilla, arsenal, bayer leverkusen, chelsea, ssc napoli gibi takımlar galatasaray ile birlikte otomatik olarak eleniyor mu?

nasıl oluyor da galatasaray'ın alma şansı bile olmayan kupaya, fenerbahçe uzanabiliyor içinde bulunduğumuz sezon itibarı ile anlamak mümkün değil?

bu turu geçmek gs açısından olası değil, fb açısından olası desen anlarım da.. başarılar dilerim yine de.
  • geldiğinden beri istisnasız her maçta, çıkması gereken ilk 11 olarak yazdığım veya düşündüğüm kadronun aynısını sahaya sürüyor. yıllar sonra benimle aynı kafa yapısına ve aynı düşünce tarzına sahip olan birinin takımın başında olması inanılmaz mutlu edici bir durum.

umarım uzun yıllar fenerbahçemin başında kalır.
  • iç sahada şu ana kadar çıktığı beş resmi maçta (erzurum, ümraniye, göztepe, malatya, zenit) 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 yenilgi aldı. o beraberlik de zaten son dk golü yiyerek alındı. ümraniye'yi ztk olduğu için saymıyorum. ama diğerlerine erzurum hariç zayıf takım diyemeyiz. takım her maçı kazanmasa da en azından iç sahada fener olduğumuzu ve kadıköy'den çıkış olmadığını hatırlattı. devamı gelecek güveniyoruz. fırsattan istifade aykut övecekler için tekrarlayalım:

(bkz: yallah konyaspor'a)
  • yemin ediyorum hayret ediyorum.

şu takımı öyle ya da böyle ayağa kaldırdı.

lig başlarken saçma sapan bir golle erzurum'la berabere kaldık.
    antalya'da zaman zaman üstün oynadık lakin bülent korkmaz futbolcuğundaki gibi bir savunma yaptırdı takımına, berabere bitti.
    bursa maçında cüneyt sağolsun 3 puanımızı aldı.
    göztepe maçı ve malatya geçildi.
    en son kayseri maçında takım çok iyi oynamasa da kayseri'den oyuncular atılmadı, üstüne üstlük kendi takımından oyuncu haksız yere oyun dışı kaldı.

yani aslında herşey olağan haliyle seyretseydi

ligde şu ana kadar sadece antalya beraberliği ile devam eden hoca olacaktı.

büyüksün hocam.
  • koskoca (100 milyon euro değerden fazla) fenerbahçe'ye ve hala oynattığı dandik futbola methiyeler düzülmekte olan teknik adam. hayret mevzuları bunlar.
  • goreve geleli daha iki ay olmadi ama takim ic saha maclarina bogucu bir baskiyla baslayip mutlaka skor ustunlugunu ele aliyor. bu sezon taraftarin baska bir beklentisi yok zaten, kendisinden baska kim gelse bu kadar hizli bir donusum yasanamazdi diye dusunuyorum.
  • uğur karakullukçu adlı spor yorumcusunun "zenit daha büyük takım ..." şeklinde bir ifade içeren sorusunun bitmesini sabırla bekleyip, cevabında "zenit'e saygı duyuyoruz liglerindeki konumları bize göre iyi olabilir ama fenerbahçe güçlü bir takım, ayrıca başka büyüklükleri de var" demiş ve o soruyu uğurun ağzına sokmuştur.
  • az önce fenerbahçe-zenit europa league maç sonu basın toplantısını tamamlamış teknik direktör.

fenerbahçe futbol takımını kısa zamanda mentalite, fizik ve oyun olarak toparlamasının yanı sıra fenerbahçe'ye yakışan bir duruş da sergilemektedir.

konuşurken fenerbahçe'yi ne kadar sevdiğini anlayabiliyorsunuz.
    kendini fenerbahçe camiasına ne kadar ait hissettiği, kulübüne ve takımına herkesden çok nasıl da güvendiği belli oluyor.
    hiç bir fenerbahçe teknik direktörü fenerbahçe'yi onun kadar iyi taşımadı, onun kadar fenerbahçe'ye inandığını hissettirmedi.

umarım mal taraftarımız en ufak bir şeyde adamı ıslıklamaya başlamaz, destek verildiği takdirde uzun vadede fenerbahçe'de çok iyi işler yapacaktır.
    gs terim barzosuna bile sahip çıkmışken fenerbahçe taraftarının bu adamı sırtında taşıması lazım.
hesabın var mı? giriş yap