şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
 • herkes gibi kendisi de eleştirilebilir ancak hangi oyuncuyu neden oynatmadığı veya teknik taktik bilgisi üzerinden akıl vermek nedir arkadaş ya.
  futbolculara antrenman yaptırıp her gün performanslarını gören sizler misiniz yoksa ersun yanal mı?

  frikik ve korner varyasyonları yapmıyorlar gibi sözler söyleseniz anlarım lakin futbolu sadece topun olduğu dar alanı gösteren televizyondan izleyen, topsuz alanda olan biteni doğru dürüst göremeyen izleyici olarak teknik taktik konusunda ahkam kesmek nasıl bir özgüvendir?
 • duvar aykut'un, bi tık atak modeli.
 • fatih terim organize kotuluk deyince ceza aliyor. cok merak ediyorum. acaba, bu antrenor, kurgulanmis lig dedigi icin ceza yiyecek mi?
 • üstteki entry'de iddia edildiği gibi "kurgulanmış lig" falan filan gibi bir açıklama yapmadığı için ceza almayacak hoca. gslilerin götünü nasıl tutuşturduysa demediği bir şey üzerinden ceza almasını bekliyorlar. yeminle bunların yüzsüzlüğünün sınırı yok.

  ayrıca adam galatasaraylı (bkz: galatasaray/#83713406) ama fenerbahçeliymiş gibi ersun yanal istifa başlıklarına falan yazıyor (bkz: ersun yanal istifa/#97355216). üstelik aykut kocaman'ın fenerbahçe'ye maç sattığını falan iddia ediyor (bkz: aykut kocaman/#97040585).

  burada en ufak şeyde hocaya atıp tutanların kim olduğunu anlamışsınızdır. gsliler de biliyor fenerbahçe'nin bu sene eze eze şampiyon olacağını, o yüzden ersun yanal'ı göndermek için yırtıyorlar götlerini. bunlara karşı uyanık olmalı herkes.
 • 2013 sezonunda fatih terim'i korkutup istifa ettirdi denilen fenerbahçe'nin teknik direktörü.

  bahsedilen seonun 5. haftasında, yani fatih terim gittiğinde fenerbahçe ile galatasaray arasındaki puan farkı 3tü. galatasaray'ın 3 beraberliği 2 galibiyeti varken, fenerbahçe'nin 4 galibiyeti 1 mağlubiyeti vardı. fenerbahçe ile galatasaray bu 5 hafta içerisinde herhangi bir maç yapmamıştı. aksine, lig başlamadan süper kupa maçında fatih terim, ersun yanallı fenerbahçe'yi 1-0 yenmişti.

  şimdi bu durumda fenerbahçeli arkadaşlara sormak gerek, ersun yanal ne yaparak kovdurdu fatih terimi? ya da ne yaptı da fatih terim ersun yanal'dan korkarak istifa etti?
 • son iki deplasman maçlarında, birinde 2-0 önde olduğunda ve diğerinde 1-0 geride olduğunda, aynı oyuncu değişikliğini (emre belözoğlu'nu çıkartıp tolga ciğerciyi almak) yapan teknik direktör.

  bir yerlerde bir yanlışlık var
 • son iki deplasman maçlarında, birinde 2-0 önde olduğunda ve diğerinde 1-0 geride olduğunda, aynı oyuncu değişikliğini (emre belözoğlu'nu çıkartıp tolga ciğerciyi almak) yapan teknik direktör.

  skordan ve futbolculardan bağımsız olarak belli bir sistem ile oynayan bir takım için gayet normal bir durumdur, bir yerlerde herhangi bir yanlışlık yoktur.

  eleştiriye bak amk...

  not: bana geçen sene (ve ondan önceki 3-4 sene) oynanan futbol ile bu sene oynanan futbol arasındaki farkı açıklarsanız, ersun yanal'ın bir sistemi olmadığını kabul edebilirim. bir de nisanda şampiyon olduğumuz sene oynanan futbol var tabi...
  bir önceki dönemine ait şöyle entryler girmiştim: #44930939 - #39343609 o döneme referans olsun diye veriyorum.
  bir takım sahada pozisyon bulmaya devam ediyorsa, sorun sadece bulunan pozisyonların kaçırılması ve bireyse hatalarsa, sistem işliyor demektir. değişikliklerde sadece kondisyonu yüksek oyuncu alırsınız, sistemi bozmazsınız.
  rakip taraftarı anlarım da, şu gerizekalı eleştirilerle gelen fb taraftarını hiç anlamıyorum.

  not2: bu eleştiriyi yapanın trabzonspor taraftarı olması konuyu daha iyi açıklıyor aslında, nispeten olumlu...
 • kendisi çok şanslı doğanlardan, mevcut kapasitesinin çok üstünde değer görüyor.

  üzüldüğüm nokta ileride iyi bir hoca olma potansiyeli olan emre'nin ersun yanal'dan taktik anlamında hiçbir şey öğrenemeyecek oluşu, seneye futbolu bırakınca yabancı bir hocanın yanına staja falan yollasak keşke.
 • hem yenilirken hem de yenerken aynı değişikliği yapması, futbolun dahi çocukları tarafından belli bir sistemi oluşuna bağlanan teknik direktör.
 • her maçta aynı değişikliği yapması yine fanatiklerince "sistemi" olmasına yorulmuş vasat teknik adam. bu adam oyun okumasını beceremiyor, aykut'a kızıyorduk sürekli aynı değişiklikleri yapıyor diye al bu adam da aynısını yapıyor. hem çıkardığı 11 hem de yaptığı değişiklikler aşırı kötü bu adamın puan kaybettikçe yola gelecek fanatikleri