şükela:  tümü | bugün
 • bundan 3-4 yıl öncesi. bulgaristan'dan göçtüğü 1989 yılından sonra sprint ve atlama konusunda antrenörlük yeteneğini kanıtlayan genç hocaya bu kez uzun mesafeci 2 kız verilmiştir. etiyopya kökenli bu kızları nasıl çalıştıracağı konusunda fazla bilgisi olmayan antrenör, onları ormana götürür. arabasında gazetesini açar ve kızlara 2-3 tur atın der. kızların kıkırdayarak gülmeleri bile hatasını ona anlatmamıştı. gazeteye dalan hoca, bir an saatine bakar ve aradan 1 saat geçtiğini farkeder. kızlar sanki 1-2 tur atmış gibi koşmaktadır. o an uzun mesafecileri 2-3 turun kesmeyeceğini öğrendi. ertan hatipoğlu o günden sonra kendini geliştirdi ve o kızlardan birine yani elvan abeylegesse'ye 5 bin metrede dünya rekorunu kırdırdı.
 • elvan abeylegesse'nin hocasi, antrenoru.

  elvan'in, 23 agustos 2004 bayanlar 5000m finali'nde beklenen performansini sergileyememesinden kendisini sorumlu tutmus, "bu sonucun alınmasında tek sorumlu var, o da benim. türk ulusunun bütün hayallerini de yıkan benim. özür dilerim" aciklamasini yapmis kisi.
  detayli bilgi icin:
  http://arama.hurriyet.com.tr/…ivnews.aspx?id=251937
 • enka tarafından görevine son verilmiş antrenördür. zaten üç adımcıdan mesafe antrenörü olmaz. elvan bütün büyük yarışlarda berbat dereceler elde etti.
 • 2008 pekin olimpiyatları 100 metre erkekler yarı finalinin 2. ayağından hemen önce tyson gay'in finale çıkamama tehlikesi olduğundan bahseder.. 5 dakika sonra tyson gay 5. olarak elenir.. ertan hoca 5.lik belli olduğu anda yapıştırır:

  -e boşuna mı konuştuk burda?

  süper eğlenceli bir adamdır kanımca.. özellikle caner eler'le birliktelikleri en sıradan yarışları bile izlettirir adama.. ki genelde birlikte çıkarlar zaten eurosport ekranlarına..
 • eğlenceli olduğu kadar tahminlerinde de başarılı bir yorumcu. bugünkü tyson gay tahmini bunu göstermektedir. ayrıca bayan atletlerin güzelliklerinden bahsedişi çok matraktır. geçenlerde lolo jones' un gözlüklerine takmıştı kafayı. " o gözlükleri takarak güzel gözlerini bizlerden saklıyor. masmavi gözleri var, takmasa ya o gözlükleri.." diyerek beni benden almıştır.severek izliyoruz
 • tercübe der bu adam. ayrıca müneccim boku yediğinden şüphelenirim. sprint yarışlarında çok isabetli tahminleri olur. "tek barutluk yarışlarda" asafa powell favorisidir.
 • torino 2009'da avrupa şampiyonluğu'nu elde etmiş alemitu bekele'nin antrenörlüğünü yapmaktadı.r
 • çalıştırdığı atletler ve aldıkları sonuçlara bakıldığında kesinlikle iyi antrenör. lakin bir fatih terim havası da yok değil. çok iddialı konuşması, özgüven sınırını aşıp ukalalık boyutundaki tavırları ile sevimsiz geliyor.
 • işini iyi bilen hoca havasını yavaş yavaş kaybederek atletlerinden rol kapmaya çalışan hoca kıvamına gelmekte olan -saygımızı yitirmek istemediğimiz- atletizm antrenörü.
 • türkiye'deki diamond league vb'den atletlerini kaçırmayan ve atletlerini saklayarak değil yarıştırarak yetiştirmeyi önemseyen az sayıdaki isimden biridir...
  atletini avrupa şampiyonasından 1 hafta sonra stockholm'e göndermesi de başarılarından biridir...