şükela:  tümü | bugün
 • bundan 3-4 yıl öncesi. bulgaristan'dan göçtüğü 1989 yılından sonra sprint ve atlama konusunda antrenörlük yeteneğini kanıtlayan genç hocaya bu kez uzun mesafeci 2 kız verilmiştir. etiyopya kökenli bu kızları nasıl çalıştıracağı konusunda fazla bilgisi olmayan antrenör, onları ormana götürür. arabasında gazetesini açar ve kızlara 2-3 tur atın der. kızların kıkırdayarak gülmeleri bile hatasını ona anlatmamıştı. gazeteye dalan hoca, bir an saatine bakar ve aradan 1 saat geçtiğini farkeder. kızlar sanki 1-2 tur atmış gibi koşmaktadır. o an uzun mesafecileri 2-3 turun kesmeyeceğini öğrendi. ertan hatipoğlu o günden sonra kendini geliştirdi ve o kızlardan birine yani elvan abeylegesse'ye 5 bin metrede dünya rekorunu kırdırdı.
 • elvan abeylegesse'nin hocasi, antrenoru.

  elvan'in, 23 agustos 2004 bayanlar 5000m finali'nde beklenen performansini sergileyememesinden kendisini sorumlu tutmus, "bu sonucun alınmasında tek sorumlu var, o da benim. türk ulusunun bütün hayallerini de yıkan benim. özür dilerim" aciklamasini yapmis kisi.
  detayli bilgi icin:
  http://arama.hurriyet.com.tr/…ivnews.aspx?id=251937
 • enka tarafından görevine son verilmiş antrenördür. zaten üç adımcıdan mesafe antrenörü olmaz. elvan bütün büyük yarışlarda berbat dereceler elde etti.
 • uzun mesafeci antrenörlüğünü bilmiyorum ama en azından eurosport türkiye'deki yorumları dinlenesidir. hem aklı başında tahminler yapmakta hemde üslubu ile kendini dinletmektedir, kahvede arkadaşlarla muhabbet ediyor tarzı ile konuşurken -ki bence hocanın asıl silahı bu üsluptur- aynı zamanda akademik olmak kolay değildir ama hocamız zoru başarmaktadır. antrenör olarak zalim bir kişi olabilir ama yorumcu olarak epey iyi, hatta nejat kök'ü hariç tutarsak piyasadaki en iyi yorumcu. atletizm yarışmalarına düzenli çağrılması eurosport türkiye'nin güzel bir işi olmuş; teşekkürler.
 • 2008 pekin olimpiyatları 100 metre erkekler yarı finalinin 2. ayağından hemen önce tyson gay'in finale çıkamama tehlikesi olduğundan bahseder.. 5 dakika sonra tyson gay 5. olarak elenir.. ertan hoca 5.lik belli olduğu anda yapıştırır:

  -e boşuna mı konuştuk burda?

  süper eğlenceli bir adamdır kanımca.. özellikle caner eler'le birliktelikleri en sıradan yarışları bile izlettirir adama.. ki genelde birlikte çıkarlar zaten eurosport ekranlarına..
 • eğlenceli olduğu kadar tahminlerinde de başarılı bir yorumcu. bugünkü tyson gay tahmini bunu göstermektedir. ayrıca bayan atletlerin güzelliklerinden bahsedişi çok matraktır. geçenlerde lolo jones' un gözlüklerine takmıştı kafayı. " o gözlükleri takarak güzel gözlerini bizlerden saklıyor. masmavi gözleri var, takmasa ya o gözlükleri.." diyerek beni benden almıştır.severek izliyoruz
 • tercübe der bu adam. ayrıca müneccim boku yediğinden şüphelenirim. sprint yarışlarında çok isabetli tahminleri olur. "tek barutluk yarışlarda" asafa powell favorisidir.
 • torino 2009'da avrupa şampiyonluğu'nu elde etmiş alemitu bekele'nin antrenörlüğünü yapmaktadı.r
 • çalıştırdığı atletler ve aldıkları sonuçlara bakıldığında kesinlikle iyi antrenör. lakin bir fatih terim havası da yok değil. çok iddialı konuşması, özgüven sınırını aşıp ukalalık boyutundaki tavırları ile sevimsiz geliyor.
 • işini iyi bilen hoca havasını yavaş yavaş kaybederek atletlerinden rol kapmaya çalışan hoca kıvamına gelmekte olan -saygımızı yitirmek istemediğimiz- atletizm antrenörü.