şükela:  tümü | bugün
 • uzun zamandır, bir ışık görüyorum kendilerinde, aydınlananların ışığından değildir umarım. derin şüpheciliğimden sıyrılarak, rüzgarına kapıldığım ender insanlardan.
 • geçen gün katıldığı bir tv programında "ben eskiden heavy metal solistiydim" diyen strateji uzmanı.
 • kendisi ile dün (24 ocak) tanıştım. çalıştığım kitapçıya* gelip mustafa karnas'ın goetia kitabını ve benzerlerini sordu. bende meraklıyım bu tarz konulara biraz lafladık, içimden "yahu bu beyi bir yerde gördüm ama nerde yüzü hiç yabancı gelmiyor" dedim. neden sonra söz tvden açılınca "ahh tamam ben sizi ömer çelakıl'ın programından tanıyorum aytunç altındal ile beraber konuk oluyorsunuz" deyince beynimde ışık çaktı. altındal'dan da "benim hocam olur kendisi" diye bahsetti. hoş sohbet bir insan. umarım bir daha gelir de uzun uzadıya muhabbet ederiz.
 • wbr istanbul isimli garip reklam ajansının sahibi.
  hazzetmediğim bir tip.
  tartışmalı zekası da bonus.
 • isvicreyi ab uyesi yapip para birimi farkli diyen ki uzun uzun bekledim isvec diye duzeltir diye ama frank falan deyince ciddi ciddi ab uyesi yapti ulkeyi. sonrada 3 amerikan eyaletinde sembolik yer alan commonwealth kelimesi ki 13 koloniden ingiltere parcasi olunan zamandan kalan bir addir bu ama bugun halen virginia pennysylvania ve massachusetts in ingilterenin yonetiminde oldugunu soyleyen bir garip ademoglu. allah akil fikir ihsan eylesin.
 • az önce habertürk kanalında bir saat civarı dinledim kendisini. illuminati ve yahudilik ile ilgili epey bilgi sahibi birisi. fakat bu güç odaklarıyla ilgili kendi teorileri çok gerçek dışı duruyor. ayrıca tarihsel ve günümüz olaylarını objektif olarak okuyabildiğini sanmıyorum zira koyu bir islam taraftarı ve tayyip erdoğan hastası. bir ara obama, putin ve erdoğan'ın dünyayı yönettiğine falan getirdi konuyu. pennysylvania falan derken gülen'i de faiz lobisiyle bağdaştıracak diye bekledim ama neyse ki yapmadı. bu gibi özellikler anlattıklarının inanılabilirlik kredibilitesini direk düşürse de bizle doğrudan ilgili olmayan konularda verdiği bilgiler dikkate alınabilir.
 • bildiklerini ölçeklendiremediği, kullanabilir bilgiye çevirmeden anlattığı için magazinden öteye geçemiyor çoğu zaman. orta halli bir ekonomistin karşısında yavan kalıyor olması da bundan sebep. her türlü konuyu durmadan rockefeller'a, rothschild'e bağlayarak ömür geçmez emmi. bizde demiyoz ki bu adamlar cennetten geldiler, rockefellerın götünün gılıyığğğ diye...
  ama bu ve bunun gibi arkadaşların reel çapı için;
  kurtlar vadisi ile hollywood'u aynı cümlede kullanmanın dayanılmaz hafifliği
  "faizlerin inmesi gerek" akımının yılmaz savunucuları
  bu işlerin toplamında biz buyuz aslında. siyaset bilimcin son kullanma tarihi geçmiş sağ-solla ilgilenir, ekonomistin illuminatinin bokunda boncuk ararsa, birileri de faiz inmeli diye fetva vermeye kalkar. bunun gibi arkadaşlarda "cumhurbaşkanı mı ne alaka yav" demek yerine padişahım çok yaşa der...
 • çıkmı$ olduğu tv programlarında siyasi dü$üncesini* bu kadar fazla belli etmese belki birazcık saygı duyabilirdim kendisine, ama olmuyor ertan bey olmuyor. tabii siz de haklısınız, neticede herkes hizmet ettiği $eyi bir $ekilde dile getirmeli ki iyi kötü verebilmi$ olsun mesajını.

  kimsenin bilmediği ama sadece sizlerin bildiği gizli, gizemli örgütler ha.
  hmm.. evet evet çok sexy!

  edit: hay lanet olsun! yanlı$lıkla subliminal mesaj vermi$im.
 • ya programlarda agzından cıkan her keıimeyi götünü yırtarcasına anıatan adam.. ya niye bagırırsın arkadas.. ck biıiyorum ben diye bagırıslmazki bu kadar.aq sen konusurken kumandayıa ugrasmaktan bıktım anasını sikeyim
 • bende illuminati,gizli örgütler falan olaylarına meraklıyımdır,pek bilmiyorum ama izlemesi,dinlemesi,komplo teorileri falan hoşuma gidiyor bu adamlar gerçekten kafa,bilgi olarak çok dolular yada en azından öyle gözüküyorlar ancak anlamadığım şey hepsi konuyu bir şekilde bir yerlerden cumhurbaşkanına getirip gizli örgütlerle savaşan kutsal kahraman triplerine giriyorlar ve bu beni fazlasıyla rahatsız ediyor zaten sırf bu yüzden bir daha o tarz programları izlemeyeceğim.

  mesela birde ramazan kurtoğlu var ben tam,adam ne güzel konuşuyor,büyük ortadoğu planına açık açık emperyalist bölücü planı diyor falan diye sevinirken tak diye çıkıp bop eşbakanı olduğunu söyleyen cumhurbaşkanına övgüler yağdırmaya başlıyor,sonra çıktı yüz bin asker şehit olsun musul'a girelim falan dedi ben bu adamlardan iyice koptum.