şükela:  tümü | bugün
  • abdi ibrahim'in ella doğum kontrol hapına rakip olarak piyasaya girdiği söylenen ve exeltis tarafından dağıtımı yapılan ertesi gün hapı. abdi ibrahim'in piyasadan kaldırdığı norlevo hapı ile aynı etkin maddeye sahip ilaç 39 tl fiyatıyla satılıyor. ella ise 52 tl.
  • piyasaya hızlı bir giriş yaparak ekşi sözlük'ü reklam mecrası bellemiş hap. piyasadan kalkan hapın aynısını niye yaptınız onu da anlamadım.
  • eczaneye gittiğimde yeni çıktıgını ögrendigim ertesi gün hapıdır.eczacı 15-20 tl daha ucuz yeni bir ertesi gün hapı olduğunu söyleyince bir elim gitmedi değil ama ucuz olması da az biraz kafamı karıştırdı.aralarındaki farkı sorduğumda,etken maddelerinin farklı olduğunu ve ertes'te hamilelik riskinin daha fazla fazla olduğunu öğrendim.haliyle risk almayıp gene seve seve ella'yı alıp evime döndüm.
  • kız arkadaşım için almaya gittiğim, eczacının ''istersen daha ucuzu da var'' diyerek kafamı karıştırdığı ertesi gün hapıdır.ev bütçesini düşünen erkek kafasıyla tabi ki ucuz olduğu için ertes aldım ama eczaneden çıkarken yüzümde oluşan ekonomik başarı ve gurur ifadesi sevgilimin ''ya bu değil ella alacaksııın,mor kutulu olanııı'' demesiyle yerle bir oldu.