şükela:  tümü | bugün
  • abdi ibrahim'in ella doğum kontrol hapına rakip olarak piyasaya girdiği söylenen ve exeltis tarafından dağıtımı yapılan ertesi gün hapı. abdi ibrahim'in piyasadan kaldırdığı norlevo hapı ile aynı etkin maddeye sahip ilaç 39 tl fiyatıyla satılıyor. ella ise 52 tl.
  • piyasaya hızlı bir giriş yaparak ekşi sözlük'ü reklam mecrası bellemiş hap. piyasadan kalkan hapın aynısını niye yaptınız onu da anlamadım.

neyse fiyat farkı yanıltıcı olmasın diye bugün eczanede öğrendiğim bilgileri buraya bırakıyorum. bir arkadaş için alacaktım ben de *

anlayabildiğim kadarıyla ella ile farkları şöyle:
    ella levonorgestrel etken maddeli ertes 72'ye göre 3 kat daha etkiliymiş. levonorgestrel neyse artık.
    75 kilonun üzerindeki kadınlara önerilen tek ertesi gün hapı ella imiş.
    ertes 72 cinsel ilişki sonrasında 3 güne kadar etkiliyken ella 5. güne kadar etkiliymiş.

eczacı, doktor yazarlar yanlış anladığım bölüm varsa beni bilgilendirirse hemen değiştireyim. her ne kadar alnımda bilgilerden bir çelenk olsa da hatam olursa düzeltmeyi bilirim.
  • rakibini bu şekilde doğum kontrol hapı sanarak piyasaya girecekse vay haline dediğim ertesi gün hapıdır. yani 10-15 lira fazla vereceğim diye risk almaya değer mi önce bir onu düşünmek lazım.tabi kullanmak isteyen yine kullansın, herkesin tercih sebebi farklı olabilir ama ella ile işi garantiye almak varken ne bileyim,diğerini tercih etmek mantıklı bir seçim gibi gelmiyor bana.
  • fiyatının ucuzluğu dışında rakibine göre pek fark yaratamadığını söylemem gereken ertesi gün hapıdır.yani 10-15 lira az vericem diye risk almaya değer mi önce bir düşünmek lazım.tabi kullanmak isteyen yine kullansın,herkesin tercih sebebi farklı olabilir ama ella ile işi garantiye almak varken ne bileyim,diğerini tercih etmek mantıklı bir seçim gibi gelmiyor bana.
  • bundan çok daha etkili olan,hamilelik riskinin çok daha az olduğu bir ürün varken tercih edilmekte zorluk yaşayacağını düşündüğüm ertesi gün hapıdır.risk alınacak en son şey olan hamilelik gibi bir konuda ucuz olan markayı seçmek ne bileyim,konunun hassaslığını ve ciddiyetini algılayamamak gibi geliyor bana.