şükela:  tümü | bugün
  • 100 kiloda 2015 türkiye vücut geliştirme şampiyonu ve overall , 2016 nac man ıı dünya şampiyonu. vücut geliştirme sporcusu ve celal bayar üniversitesinde araştırma görevlisi.

kendisi ; sıfırdan başlayarak dört sene içerisinde uluslararası bir vücut geliştirme şampiyonasında dünya birincisi olmuştur.

dokuz eylül üniversitinde fen bilgisi öğrenmenliği okuduktan sonra kariyerine araştırma görevlisi olarak celal bayar üniversitesinde devam etmiş. anatomi ve kimyasallar üzerindeki bilgisini kendi vücudunda uygulayarak bu sporda cok kısa denilebilecek bir süre içerisinde (üç, dört yıla doğal çalışan birisi şanslı bir genetik ile plaj vücudu yapabilir) dünya şampiyonu olmuştur.
  • işin hakkını verenlerden.

steroid kullanımı konusunda "bilimsel" yani tecrübeler veya kökten öğrenilmiş şeylerle değil, ne ne işe yararı dibine kadar yarmış, kitap yazacak kıvama gelmiştir.

kendi üzerinde uyguladığı bilgilere baktığınız zaman hakkatten adam işini biliyor dememek elde değil.

bir de ciddili beyni çalışmayan, eline kitap(veya internet, farketmez) alıp tek bir sikim araştırmayan adamlarla laf dalaşına girmese, "ya bi siktirin gidin kıyıda kumda oynayın amkodum çocukları" dese içinden, motivasyonunu, psikolojisini etkiletmese keşke.
  • vücut geliştirme yarışmalarının bugunu bulan adam. önüne gelen her yarışmayı kazanıyor. en son wffde de mutlu son ulaştı.

yarışmalara hazırlanmaya başladığı 4.5 senede; 1 xturkiye şampiyonluğu 1 xturkiye overall, 1 xnac dünya şampiyonluğu 1 xhardline nac dünya seçmesi şampiyonluğu, 1 de xnabba wff dünya şampiyonluğu kazandı.

sadece allah vergisi genetik avantajlarıyla değil, spora yönelik her konuya hakim oluşuyla bu kadar kısa sürede tüm kupaları süpürmesini bildi. 104 kiloda son podyuma çıkışından bu yana geçirdiği 2 aylık hazırlanma evresinde, 108 kiloda kupkuru bir bedene ulaştı. öyle zannediyorum ki, 2 ay sonra düzenlenecek yarışmaya da +110 kilo bareminde çıkacaktır.

başarılarının devamını dilerim.
  • 5-6 yılda diğer türk profesyonel vücut geliştirmecilerin 15 yılda yaptığından daha iyi bir vücut yapmıştır.
    bu başarısını steroidleri ve egzersizleri doğru anlayıp, bunları en uygun şekilde kullanmasına borçlu olduğunu söyler.
    bir üniversitede öğretim üyesidir boş kafalı bir ''badici''den ibaret değildir.
  • youtube kanalında bilgilerini paylaşmaya başlamış. şimdilik videoları başarılı ve sadece faydalı bilgiler paylaşıyor. umarım diğerleri gibi ego şovuna dönüşen bir sayfa haline gelmez.
    youtube kanalı: https://www.youtube.com/…l/ucocufob3eqxkcsdtbmf6b-a
  • lise çağındayken basketbol oynadığımız okulun sahasından biliyorum kendisini. biz çoluk çocuk takımı olarak kendi aramızda tek pota yaparken onların da düzenli bir tek pota grubu vardı ve o grubun içinde shaq gibi kalıyordu. ayrıca bizim topumuz defalarca bunların oyun alına kaçıyordu ve epey sinirleniyorlardı. *

hiç unutmuyorum bir gün bunların grupta epey eksik vardı, sayıyı tamamlamak için mecburen bizi de aldılar bir maç yaptık. ben ertuğ'un takımındaydım adam bir pick koydu önüm koridor gibi açıldı ve potaya gidip cedi misali bomboş turnikeyi -kırık olduğu * için öne doğru eğik duran potanın da yardımıyla- kaçırdım. ertuğ bana "babacım bunları kaçırmayacaksın ama" dedi. nerede cedi'ye siktir et alkışı yapıp moral veren lebron, nerede ertuğ...