şükela:  tümü | bugün
  • 70 yaşın orta yaş olduğunu iddia eden, yüksek testosteron seviyesi ile övünen, kendisini kadınsı ve seksi bulduğunu her fırsatta belirten ihtiyar delikanlının yeni tespiti. doğrudur, yanlıştır tartışılır ancak koro halinde aynı şeyleri paylaşan zevattan çok daha farklı bir analiz bu.

--- spoiler ---

dün baktım ülkenin dincisinde de, milliyetçisinde de, ulusalcısında da, sağcısında da, solcusunda da, aydınlıkçısında da, karanlıkçısında da aynı afra aynı tafra...

“amerika’yı ve emperyalizmi bölgeden kovduk...”

- ulusalcısına sorarlar:

amerika’yı kovdun da kimi getirdin?

rusya’yı mı...

- kafası 70 yılında kalmış solcusuna sorarlar:

emperyalizmi kovdun da bağımsızlık savaşı veren halkları mı özgürlüğüne kavuşturdun?

- liberaline sorarlar:

parlamentosu, özgür basını olan amerika’yı kovdun da yerine kimi getirdin?

en demokrat rusya’yı mı...

- dincisine sorarlar:

amerikan gâvurunu kovdun da müslüman ümmetini mi getirdin?

- milliyetçisine sorarlar:

tarihinde hiç savaşmadığın, nato’daki müttefikin amerika’yı kovdun da yerine kimi getirdin?

tarihinde 17 savaş yaptığın, daha dün ayastefanos’ta teslim antlaşması imzaladığın rusya’yı mı...

haa ecdadının o antlaşmayı imzaladığı ayastefanos neresi diye merak edersen onu da söyleyeyim. yeşilköy... hani istanbul’da havaalanının hemen yanı başındaki semt...

bugün suriye’ye gelen rusya o gün oraya kadar gelmişti.

yani emperyalizmi kovdun da kimi getirdin bil diye söyledim...

--- spoiler ---

ertuğrul özkök'ün köşe yazısının tamamı
  • ciddiye alınmaması gereken uyarılardır.

amerika ile savaşılmamışmış. ulan herifler kaç asır taş sopa göstermeden ülkenin anasını ağlattı, tek celsede giydiğin dona kadar alma raddesine geldiler, sen hala ruslara kin tutma peşindesin. birisi şu bunağa 21. yüzyılda savaşların artık cepheden çok ekonomi ve teknolojiyle yapıldığını söylesin. yoksa ben ağır konuşacağım.
  • e. özkök amerikan soytarısı olduğundan olayı sadece rusya açısından görmüş ve komik birşeyler yazmaya çalışmış.

oysa ki şuan bizim için kimi getirdiğimiz değil, geberterek bölgeden kimi götürdüğümüz önemlidir. kaldı ki biz geldiğimiz de rusya zaten oradaydı.

biz bölgeden teröristleri götürüyoruz, suriye'de hangi emperyalist gücün hüküm sürüp sürmeyeceğine bundan böyle suriyeliler karar verecek, biz değil.

ama muhtemelen o emperyalist güç artık abd olmayacak.

işte e. özkök denen zamanın amerikancı akp'sinin 1 numaralı destekçisi uzaktan kumandalı liboşun bazı bölgelerindeki ağrının nedeni de budur.
  • yaaa ben de köşe yazarıyım.. beni de dikkate alın.. ya beni de görsenize yaaa, o zaman ben de saçmalayıp dikkat çekerim. hmmf hadi bakalım.

yazık lan, yaşlı başlı adamsın. hesapta ağaca bakıp ormanı göremiyorsunuz demeye getirmiş. oysa ki bizim ilk hedefimiz, bize zarar veren bu yangını bir an önce söndürmek, bu harekat da bunun için yapılıyor. ben farklı olujam haa, ben aykırı olujam haa dersen, kapağı da eline verirler.

çok şükür tsk gayet kararlı ve başarılı bir şekilde ilerlemektedir, gerisi tamamen zırva, tatava, tırı vırı, maval, gazel, hikaye, masal, hav hav, cik cik.
  • ertuğrul otur oğlum, sıfır
    bir dahaki sefere çalış da gel
  • amerikancı bir yazı. rusya ile olayın alakası yok dede. onu nereden çıkardın acaba?