*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mağdur olsalar kötüymüş de madur nedir bilemedim.
  • yaklasik bir yil kadar farkli bir firmada operasyon yuruttugum icin asagi yukari ne sartlarda calistiklarini biliyorum. biz gerek is modelimizin farkliligi, gerek filodaki arac ve sofor sayisi sayesinde boyle bir sikintiya dusmuyorduk ancak zaten 6 ay sezonumuz var kisin yatiyorsunuz diye gunlerce araliksiz kosturulan soforler cok gordum. adam 600km yoldan geliyor, daha ofise girip dosya birakmadan havaalanina yada limana cekiliyor. bu sebeple yasanan kaza sayisi ne bir, ne on. konuyla ilgili tek cozum takometre cihazlarinin ciddi bir sekilde incelenmesi, koltuk sayisina bakilmaksizin her turlu ticari aracta takometre cihazinin zorunlu olmasi ve trafik kontrollerinde sadece kisa degil uzun raporun mutlaka alinmasi. baska sekilde imkansiz, eger ben gitmem derse sofor aninda cikisi verilir, sirada bekleyen onlarca basvurudan biri yerine gelir, hem deneme suresi vs diye en az bir 15 gun sigortadan, maasdan da tasarruf.
  • turizm şirketlerinin "zaten iki üç ay para kazanıcaz" kisvesi altında kârlarını azami seviyeye getirebilmek amacıyla yaptığı birkaç dalavereden en göz ardı edilemez olanı ve cana kast edeni bahsedilen olaydır.
    türkiyede türsab (türkiye seyahat acentaları birliği) üyesi olmayan tonla seyehat acentesi olmasını geçtim bahsedilen uygunsuzluk 4925 karayolları taşıma kanunu'nun 7. maddesinin ihlali anlamına geliyor ve cezaya tabi bir suçtur.
    suç üstü yapılabilmesi adına ihbarda bulunulması en güzel çözüm olacak sanıyorum.
    ve akabinde turizm bakanlığı ve tursab'a şikayetler de ardı arkasına yapılmalı.
    seyahat acenteleri çalışanlarını dahi bu tip kanunlardan haberdar etmeden (işkillendirmeden) işlerine devam ediyor kokartsız tur rehberliği yaptırmak vb vb.
    ben de zaten bu tarz bir sebepten çalıştığım turizm şirketinden ayrıldım. işyeri sahibini arkrabalarım aracılığı ile tanıdığım için bu tip şikayetleri yapmam engellendi tabii.
  • (bkz: ertur turizm taşımacılık kuşadası maduriyeti) imla ile yanlış yazılan doğru başlık
  • bazı yazarların dalga geçtiği ciddiye alınması gereken rezalet. sonra kaza olunca burda yok avrupa yok şu bu muhabbeti yapıyorsunuz.