şükela:  tümü | bugün
  • bir erkek ismi .
    (bkz: ertürk yöntem)
  • neredeyse 50 yıldır yaz-kış haftada birkaç kez çeşme'den* sakız adasına (chios) sefer yapan feribot firması.
  • sıklıkla kullanılmayan bir erkek ismi.
    (bkz: ertürk yöndem)
  • msn ortamlarından bir esinti:

- what is your name?
    - ertürk
    - what does it mean?
    - turkish soldier
    - ...
    - ...
    (gerisinin gelmemesi)

dolayısı ile gençler, eğer böyle fonetik açıdan güçlü ama anlam açısından "ee, yani?" intibası uyandıran bir isminiz varsa karşıdaki ecnebi hanıma biraz ballandırın, pohpohlayın. çok dürüst olmak zorunda değilsiniz. yoksa sevda yollarında 8-10 araç birbirine giriyor; tıkanıyor, akmıyor sevda yolları...
  • çeşme-sakız adası yolculuğunu oldukça eski bir gemiyle, oldukça anti-profesyonel çalışanlarıyla yapan, zamanında muadillerini araştırmak yerine nerden buldum da bunu kullandım dediğim şirket. bir bilet iptalinin ödemesini 1 aydır yap(a)mamaları da ayrıca takdire şayan...
  • kendilerinin taverna gecesini tavsiye etmiyorum.

oraya vereceğiniz kişi başı paraya 3 kişi daha güzelini yiyebilirsiniz. biraz tripadvisor biraz foursquare bakmanız yeterli.

aşağıdaki yorumu arkadaşım sitelerine gönderdi; ama yayınlamadılar.

"18.07.2015 tarihi için ertürk lines firmasından 2 kişilik güney ada turu ve yine 2 kişi paragga taverna hizmeti satın almıştım. her ikisine de katıldım. bu hizmetleri almak isteyenlere yardımcı olmak adına deneyimlerimi paylaşmak isterim.
    güney ada turu gayet iyiydi özellikle rehber hanım çok başarılıydı.
    taverna için maalesef olumlu hiçbir şey yazamayacağım. annemin doğum günü için gitmek istemiştik, hediye olacaktı bu etkinlik. erken gittik ve bize gösterilen arkalarda bir masaya oturduk, çok rahatsız ve sıkışık bir oturma düzeni vardı. kapasitenin üzerinde insan kabul edilmiş. saat 23.00’e doğru biz açlıktan bayılmak üzereyken servisler geldi. birkaç meze!!! evet, yemek gelmedi. biz açlıktan ve kalabalıktan keyif alamadığımızdan 24.00’de mekandan ayrıldık. bizden sonra yemek servisi yapıldı mı bilmiyorum. yapıldıysa; o saate kadar insanlar nasıl aç bırakılabilir? bahanesi ”yoğunluk” ise neden kapasitenin üzerinde müşteri kabul ediliyor? yemek servisi yapılmadı ise; 30 euro birkaç meze ve küçük shot bardakları ile gelen içecekler için çok değil mi? toparlamak gerekirse, taverna kötü bir anı oldu bizim için."