şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da meydana gelen banka soygununda
    soyguncuyu engellemeye çalışan 66 yaşındaki c.s.ç. dört yerinden vuruldu.

amcada temiz 10 kilo billur var ama deli

kaynak: ahanda bu
  • kafa güzel tabii, birde banka için yani. üstün hizmet ödülü almalı...
  • ah dayı 66 yaşına gelmişsin ama kimsenin işine karışılmayacağını öğrenmemişsin. ben 4 yıl önce öğrendim bunu. artık önümde adam kesseler müdahale etmem.
  • geçmiş olsun dediğim dayı, da bankanın karına ortak mısın dayı sana ne yahu, nereyi soyan soysun sen niye atlıyorsun silahlı adamın üstüne.
  • o paralar sigortalı olduğundan boku bokuna vurulmuş amcadır. umarım en asil duyguların kahramanı olarak hayati tehlikeyi atlatır.
  • yazık olmuş amcadır. umarım sağlığına kavuşur. belki o anki heyecanla tam ölçüp biçemedi ne yapması gerektiğini. belki evde tv karşısında böyle bir haberle karşılaşsa o da şaşıracaktı eli silahlı adamı durdurmaya kalkışan kişiye. canından kıymetli mi ulan diyecekti.
    üzüldüm gerçekten. allah sevdiklerine bağışlasın.

edit:

millet gene kınama yarışına girmiş. her allahın günü önümüzden soyguncu kaçıyor da kapıyı açıyoruz kibarlık olsun diye sanki.
  • keşke atlamasa dediğimiz amca. ulan akıllının biri cüret edip yıllardır bizi sömüren bankayı sömürmeye gelmiş ve kısmen becermiş de sen niye araya giriyorsun?

kişiye zararı yoksa tamamen bankayla ilgiliyse destek bile verilebilirdi bence soyguncuya. gereksiz bir cengaverlik örneği. keşke aynı cengaverliği ülke soyulurken de gösterse böyle amcalar. bırak ya banka soyulursa soyulsun. 2 yıldır devlet bankaları emir alarak faizleri düşürdü zararına kredi dağıttı zaten 3-5 kuruştan bir şey olmaz onlara.
  • -"sermayenin akışına ölürüm türkiyem."

further reading:
  • sigortalı parayı korumaya çalışan aptal cesareti...

sana ne amk. biri karısını dövse başını çevirip gider. sigortalı elalem parası için cahil cesareti... bravo...

hesabın var mı? giriş yap