205 entry daha
  • düşünsenize banka soymaya karar verecek kadar kafayı sıyırıyorsun. bankaya girip güvenlikten silahı almayı başarıyorsun. hatta paraları da alıp torbaya koyuyorsun. tam çıkacakken 66 yaşında bir amca üzerine atlıyor ve bankadan çıkamadan yakalanıyorsun.

ağlanacak hale gülüyorum şu an.
  • ne hırsıza ne kurtarıcıya.
    ıkısıne de yazık olmuş.
    kumar borcuna giren bir polis.bunalımda çıkış arıyor.
    belki parasını kurtarmaya çalışan yaşlı bır amca.
    aralıksız 1952 den berı soyulan ülke.
    soyulanların yargılanmadığı.
    allah diyen bır allahsıza her ıstedığını veren, elektrık sırketlerın got bronzlaştırma gıderlerını faturaya yansıtmaya çalışan bır hukumet.
    sosyal hukuk devletı
  • hayır bu dayı bir dostunun akrabasının evine hırsız girse aynı davranışı sergiler mi merak ediyorum.

banka soyuyor lan sana ne
  • olm adama ne saydırıyorsunuz, ben bile emin değilim bankadan para çalınsa ne olur, banka bu aq senden çıkarır o parayı gibime geliyor. adam büyük ihtimalle üç beş kuruş paramızı kaptırmayalım derdine düşmüştür, çoluğunun çocuğunun rızkını düşünmüştür.
  • millet olarak hırsızların önünde ceket iliklemeye alıştığımız için bize garip gelmiş amcadır.

nasıl leş bir çevrede ve ailede yetiştiysek hiç birimiz kaçan hırsızın tutulması gerektiğini, haksızlığa ve zulme karşı koyulması gerektiğini anlayamıyoruz.

amca bambaşka bir değerler aleminden giriyor dünyamıza ve bankaya. bizden farklı bir kültür yetiştirmiş onu. başka bir adam yaratmışlar imkansızlık içinde.

girer girmez belki yüzüne doğrultulan silahtan kurtulmak, belki arkalardan hırsız var diye bağıran birine yardım etmek için 66 yaşında olmasına rağmen özel harekat polisi hırsızın elinden silahı alıyor.

ve burada ölümle pençeleşen bu adamla dalga geçiyoruz.

sizler için banka şeytan, sigorta şirketleri deccal ve eli silahlı hırsızlar önlerinden kaçılması gereken, hatta! kendilerine kapının açılması gereken kişiler...

kullanmayın götünüz yiyorsa bankaları, sigorta şirketlerini ve diğer beğenmediğiniz kapitalist kurumları. en değerli varlığınız sikko canınız olduğu için bu haldesiniz.

kafanız kumda götünüz dışarda hepinizi üst üste koysak adamlığına yetişemeyeceğiniz 66 yaşında bir adamla dalga geçmeye devam edin.
  • amca hayatta kendini bir kerede olsun değerli hissetmek istemiş bence. bu yaşa kadar bir bok olamadık bari gider ayak bir superman edasıyla gideyim dedi heralde. *
  • emekli maaşını da çaldıracağını mı düşündü, kahraman olursam 3-5 para verirler mi dedi, sadece kahraman olmak mı istedi bilmiyorum ama büyük hata yapmış amcadır.

genelde doğal seleksiyon der geçerim ama bu kez iyi niyetinden dolayı sadece geçmiş olsun diyorum.
  • hayattaki tek görevi kredi kartı borcunu ödemek olan bir toplumun bankaları düşman görmesi doğaldır. ben açlıktan sefaletten sürünürken bankaların sahipleri haketmedikleri parayı kimlerle nerelerde yiyorlar bir insan ne yapmış olabilir ki bu kadar parası olmuş olabilir? bu düzen sıfırlanmalı ki eşit şartlarda yarışalım. dünyada ki gelir dağılımı git gide adaletsizleşiyor zaten karın tokluğuna çalışıyoruz bu gidişle onu da yapamayacak hale geleceğiz. burada çalınan bankanın parası yani sabancının milyonları arasında küsürat bir mebla gibi düşünebilirsiniz. haksızlığa ve zulme karşı olan soyguncu; düzenin savunucusu amca (bilerek veya bilmeyerek) olarak yorumladığım olay.
    tanım:bankanın plaket verip yollayacağı koca yürekli amca
  • onun büyük ihtimal bir iki halini hatrını sorduktan sonra bir daha aramayacak, akıllarına bile gelmeyeceği bir için iyilik yapmış bir amcamız. çenesinden ve göğsünden vurulmuş acil şifalar diliyorum kendisine.
  • helal olsun dayıya adam olmak böyle bir şey
77 entry daha
hesabın var mı? giriş yap