şükela:  tümü | bugün
  • çakma ersin esat doğanay ama sözlükte erzin soylu adına başlık varken ersin esat doğanay için yok.*
  • çakma ersin esat doğanay falan değil. adamın gerçekten adı erzin soylu. dileyen çeşitli platformlardan araştırabilir. nedense insanlar erzin ismini gerçekçi bulmuyor. matrix'teki bir anomali olabilir kendisi.
  • namı diyar ;
    (bkz: kısa parlement)
  • tam olarak ne iş yaptığı anlaşılmamakla beraber hayatını nargile içerek sürdüren şahıs.

evlilik programlarından birinde farklı bir isim ile yer alıyordu. instagram profilinde thm sanatçısı yazıyor. kısa parlament fotoğrafı sayesinde gördüğüm günden beri takip ediyorum, pozları, paylaşımları falan ciddi anlamda komik geliyor. daha doğrusu ciddi ciddi yaptığı paylaşımlar sayesinde kendisini komik duruma düşürüyor.
  • kendisini birkaç ay önce keşfettim, şöyle bir instagram hesabı var. bu fotoğrafları tüm insanlar en azından bir kere görmeli.

kendisi benim için duygudurum dengeleyici. herkes birleşik yazmış internette baktım da ondan öyle yazdım ama bence duygudurum birleşik yazılmaz, neyse bu saatte çok da kurcalayamam. zaten konumuz erzin bey ve muazzam paylaşımları.

bazen gereğinden fazla neşeli oluyorum, böyle içimde kızkaçıran patlatıyorlar sanki öyle böyle değil. bakıyorum bu abartılı neşem bana zarar verecek, açıyorum erzin'in hesabını kendime geliyorum. canım sıkılıyor, keyfim kaçıyor. hatta bazen iştahım kapanıyor. "neden ben bu adamla aynı dünyada yaşıyorum lan?" diye pencereden dışarı bağırıyorum.

ancak kendisinin bana faydası bununla sınırlı değil. aynı işlemi moralim çok bozukken de yapıyorum. birkaç fotoğrafına baktıktan sonra "olsun be oğlum, tamam şimdi üzgünsün ama erzin gibi de olabilirdin. baksana adam kesme işareti yerine tırnak kullanmış zuhahahaha o pantolon ne lan ehuehuehe oha ya denizde nargile nedir yok artık" gibi cümleler kurarak moral depoluyorum. derdi kederi unutuyorum sayesinde.

işte bu yüzden kendisini eleştiren karşısında beni bulur. seni geç buldum ama ölene kadar kaybetmek istemiyorum erzin. umarım önümüzdeki 8000 sene boyunca o tırt fotoğraflarını paylaşır, insanlığın mood stabilizer'ı olmaya devam edersin.
  • ağzını burnunu kırmak istediğim şemmame.
    https://instagram.com/p/bysplzufm-p/
  • google'da "kısa parliement reis" diye aratınca ilk sırada çıkan şahsiyet.
  • efsane bir ağır abidir. kiminin zoruna kiminin huyuna gider.

twitter hesabını incelemek vaciptir: https://twitter.com/…zin/status/1022880867235061760