şükela:  tümü | bugün
  • candırlar. hepsine kurban olurum.
  • bir kısmı türk, bir kısmı kürd , bir kısmı zazadır.
  • erzincanı bir bütün olarak ele aldığımızda, büyük çoğunluğu türktür. alevi mezhebinde olanları genelde kürtlerdir. bu vatandaşlarımız daha çok tunceli kısmına yakın yerlerde yaşar. onun harici çoğunluk sünni türklerden oluşmaktadır.
  • tanıdığım erzincanlı alevilerin refahiyeli olduklarını ve çoğunun türk olduklarını bildiğim alevilerdir. ayrıca tunceli' ye de yakın bir ilçe değildir refahiye
  • erzincanlı biri olarak şimdiye kadar kürt olanıyla hiç karşılaşmadığım alevilerdir.
  • hepsinin yalancı veya çıkarcı oldukları nasıl anlaşılıyor dediğim grup. kedi cinsi mi bu arkadaş genel karakter özelliği söylüyorsun.
    ırk etnisite mezhep vs kavramlar üzerinden insanları yargılayamazsınız.
    edit:alevi değilim erzincanlı değilim
  • insanlıktan uzak insanlardır.

askerlik yaptığım karakolun yanında vardı bir alevi köyü. telefonlar çekmiyordu ve turkcellden baz istasyonu kurmak için geldiler ve “biz telefon kullanmıyoruz” diyip geri gönderdiler.

edit; 20ye yakın mesaj aldım ne alaka diye.

ulan sikikler yıl olmuş 2019 baz istasyonu yatak odalarına kurulmayacaktı dağın tepesine kuracaklardı. biz onlar yüzünden ailemizle doğru düzgün konuşamıyorduk bile.
  • yanlışlıkla ‘erzincan alevlileri’ diye okuduğum başlık. işemeli sıçmalı bir tarikat sandım. önce ürktüm, sonra sakinleştim.

(bkz: yaran yanlış okumalar)
  • insan, dil, din, ırk ayırt edenin amk.

suriyelilerin ama ayrı amk.

edit: olum sövüp durmayın özel mesajla. suriyeliler ile bir derdim yok.
  • askerlik dolayısıyla 1 sene kaldığım memleketin alevileridir, diğer şehirlerdeki alevilerden çok da farkı yoktur. insan her yerde insandır, böyle ayrımcı başlığı açmaktaki amaç nedir?
    askeriyedeki yemekhanenin özelleşmesinden dolayı garson olarak çalışan " erzincan alevisi" bi gençle samimi oldum, hala arada telefonla konuşuruz gayet normal bir insan.