şükela:  tümü | bugün soru sor
  • takip ettiğim gönüllü bir grupta öğrendiğim üzere bünyesinde veteriner hekim bulunmayan hayvan barınağı. sadece tekniker ve çok yetersiz bir personel kadrosu varmış. bu durumda barınak demek ne kadar doğru olur bilmiyorum, toplama kampı daha iyi bir tabir herhalde. allah'tan canını dişine takıp barınakta personel gibi çalışan gönüllüler var da o noktaya gelmemiş henüz ama gönüllüler de maddi manevi tükenmiş durumdalar. hastalık olması durumunda hayvancıkları erzurum'a taşıdıklarını filan okudum. açıkçası benim aklım almıyor bir hayvan barınağında veteriner nasıl olmaz? ne anlamı var ki o zaman? barınak için uğraşan gönüllülerin üye olduğu dernek vasıtasıyla gerekli mercilere durum bildirilmiş, şikayet yapılabilecek her birime şikayet yapılmış ama tahmin edebileceğiniz gibi sonuç yok. belediye sürekli savunma halindeymiş ancak savunulacak bir şey yok. bu insanlar sadece bu barınakla ilgilenecek veteriner hekim ve etkin bir kadro istiyorlar. bu kadar. açıkçası benim ne erzincan'la ilgim var, ne dernektekileri tanırım ama takip ettiğim grupta bir kaç defa gördükten sonra dikkatimi çekti. barınağın fotoğrafları var, içler acısı. küpeli hayvan yok denecek kadar az. başta resmi bir barınak olduğunu anlayamadım zaten, gönüllü bir teyzemizin kurduğu özel barınak sandım ama öyle değilmiş. facebook'tan paylaşım yaparak dikkat çekmeye çalışıyorlar ama yeterli olmuyor sanırım. en azından ben de buradan duyurarak belki konunun yetkili kulaklara ulaşmasını sağlarım dedim.

konuyla ilgili detaylı bilgi derneğin sayfasında:
    https://m.facebook.com/…07687625&id=100004307681470

edit : tekniker ve personel de yok gibi anlamışım ancak tekrar bakınca tekniker ve başka personel varmış.ancak sürekli belediyenin başka işlerine gönderiliyorlarmış. barınakta kala kala bir adam kalıyormuş. önceki veteriner hekim şikayet üzerine açığa alınmış ancak yeni hekim getirilmemiş. arada bir göstermelik olarak o şikayet edilen hekim barınağa çağırılıyormuş.
  • yuh arkadaş yuh ya lütfen ülkemde denetlenmeyen bir kurum da hemen kendini salıp saçma sapan şeyler yapmasın. veterinersiz barınak nedir arkadaş. doktorsuz hastane mi olur. ayıptır sesimizi duyuralım.
  • up up
  • gündemde kalması gereken konu. barınak denildiğinde sadece bir çatının söz konusu olmadığını anlaması lazım belediyelerin.
  • elim kolum uzanamıyor ta oralara maalesef. böyle zamanlarda hali hazırda elimin kolumun uzanabildiklerine şükretme hissiyle, her yere yetemediğim için karalar bağlama hissini aynı anda yaşıyorum.

(bkz: up)

nolur hayat her canlı için yaşanabilir olsun...
  • her boka para bulan yetkililer barınağa veteriner maaşı bulamamış anlaşılan.
    tanım: hayvan mezarlığı