şükela:  tümü | bugün
 • mahkemede yargilanmasi gereken sahistir. sahis diyorum, asker demeye dilim varmiyor zira.

  yok mu turk silahli kuvvetleri icerisinde su serefsizi ters duz edecek bi babayigit komutan? her gece 3-5 nobetine dikecek. kedilerin karisinda esas durus bekletecek.. yok mu?

  goruntuler siddet iceriyor. hassas olanlar izlemesin lutfen. tsk sayfasindan ve egm'den sahis hakkinda sikayetci olabilirsiniz. kayitsiz kalmayin lutfen.

  edit: suleyman soylu'da konunun takipcisi

  ek olarak olaya dahil olan askerin er oldugu ve gozaltina alindigi bilgileri geliyor. erzincan valisinin aciklama yapmasi bekleniyor.

  erzincan valiliginin aciklamasi

  chp izmir milletvekili tuncay ozkan'dan konuyla iligi cok guzel bir oneri geldi;

  "iktidar partisine çağrıda bulunuyorum, gelin hayvan hakları yasasının eksiklerini giderelim... her gün vahşice işlenen bu cinayetler son bulsun!"

  mecliste tartisma konusu olsun. yasanan son vahset olsun.
 • (bkz: orospu çocuğu)

  https://twitter.com/…status/937382230292353025?s=17

  yüreğiniz kaldırmayabilir. hayvan can çekişiyor, bu pezevenk daha tekmeleme derdinde. kimse de ana kuzusu, komutanının çıkışması bilmem ne demesin. allah belasını versin bu şerefsizin.

  not: o kedi büyük olasılıkla öldü. kendisi yıllarca yatalak kalır inşallah, son nefesini vermek için böyle işkence edilmeyi bekler.
 • gün geçmesin ki hayvanlara işkence yapan, eziyet eden ve şiddet gösteren vahşileri görmeyelim .
 • lanet olsun senin yedi ceddine.
 • edit: kedi yamuk’tan bu yana işkence gören bir hayvan için ilk defa bu derece bir toplumsal tepkiye şahit oldum. içişleri bakanı talimat verdi, komutanlar toplandı, halk orduevini bastı, binlerce dilekçe toplandı, mahkeme tck 150 için anayasa mahkemesi’ne gitti ve katil yakalandı. ayaklar altında ezilen bir beden belki kanunu çıkartacak kadar güçlü çıktı, vahşilere ve işkencecilere inat.

  katilin yakalanması yetmiyor. o videoda birden fazla katil var. bu çerçevede o katillerin iştirakinin cezalarını bulmaları için bugün bir de ankara barosu başkan yardımcısı erinç sağkan tarafından suç duyurusunda bulunuldu. aşağıda açıklamasını aynen yazıyorum. çünkü biz de hiç bitmeyen bir öfkeyle bu işin peşini hiç bırakmayacağız.

  “bir canlıyı-herhangi bir canlıyı" önce tokatlıyor, defalarca. elleri o canlıdan misli ile büyük olmasına rağmen attığı tokat ve yumruklar yetmiyor. canlıyı demirlere çalıyor. yetmiyor, o haldeyken minicik kafasını defalarca yumrukluyor, yola savuruyor. doymuyor, yerde can çekişen ve büyük ihtimalle omuriliği kırılmış olduğu için kıvranan canlıyı tekmeliyor. ona şiddeti yetmedikçe, çevresindekiler sessiz kalmalara doyamıyor. o sırada o görüntüde olan herkes kötülüğe kör, yeni kötülüklere gebe.

  hepimizin malumu olan videoda yaşanılanları tekrar, içim acıyarak, varlığımdan utanarak yazarken fark ettiyseniz "kedi" demedim ya da savunmasız bir canlı olmasına vurgu yapmadım. çünkü yukarıda yazılanları elleriyle herhangi bir canlıya yapan bir insanın o sırada cinnetini bir kediye yansıtmasıyla mesela bir bebeğe, hamile bir kadına, yaşlı bir bireye ya da bir engellenene yapması arasındaki çizgi, o sırada elinde bir kedi olmasındadır ve tüm bu vahşiliği bir kediye yapması da onu tek başına cani yapmaya fazlasıyla yetmektedir.

  hayvana şiddet ve eziyetin cezalandırıldığı hukuki ve toplumsal bilinç elbet bir gün gelecektir ancak o güne kadar sessizlerin adalet savaşında elimizden geldiğince ve hatta elimizden gelenin fazlasıyla tüm canlılar adına yılmadan var olmak gerekiyor.

  hayvana yapılan eziyetin yarın bir gün "insana da yapılabilir" savunusuna gerek kalmadan tek başına iğrenç, lanetlenmesi ve adalet eliyle cezalandırılması gereken bir şey olduğunu hepimiz ve kanun koyucu idrak edene kadar bu vahşiliğin en azından kendi adıma peşini bırakmayacağımı, bu vahşeti gerçekleştiren ve bu vahşete müdahale etmek yerine izleyen diğer kişiler hakkında bizzat suç duyurusunda bulunarak yapılacak soruşturmayı ve açılacak kamu davasını takip edeceğimi hiç dinmeyen bir öfkeyle bildiririm.”
 • burada görülen amiptir kendisi.

  bu kaçıncı lan? bir insan hayvana işkence etmekten zevk alacak kadar kanı bozuk olabilir mi?
 • kanım donmuş halde izledim. allah da senin belanı verir umarım
 • akıl sağlığının yerinde olmadığı çok açık olan bir yüce türk ordusu mensu...

  şaka yaptım. akıl sağlığı yerinde olmadığı konusunda ciddiyim gerçi, neyse.

  noldu, şaşırdınız mı? eşek sikerek cinsel ihtiyacını karşılayan, tuvaletin deliğine sıçmaktansa koğuşun köşesinde gazete kağıdına sıçıp paket yapıp atan insanlardan, ohşş ohşş diyerek hem cinsinin götünü avuçlayan insanlardan(şaka yapıyor güya) neyi bekliyordunuz? askeriyede günler böyle geçiyor arkadaşlar. zor şartlar altında eğitim falan mı veriliyor sanıyorsunuz? rambolar mı yetiştiriliyor sanıyorsunuz? filmlerdeki gibi...

  bu insan görünümlünün eline silah da veriyorlar, biliyorsunuz.

  onu orada izleyenler, hiçbir müdahalede bulunmayanlar... askeriye tam olarak da budur.
 • bu askeri ve buna göz yuman diğer askerler cezalandırılmalıdır.
 • rdm'lik götün teki bu. tipinden belli. bildiğin kediye işkence ediyor. kedi can acısıyla elini tırmalıyor. piç herif kediyi karın üstü demire vurunca hayvan kötü bir darbe alıyor. acı çekiyor. en nihayetinde yere fırlatınca olan oluyor.
  nizamiye nöb. çavuşu ve sonradan olaya bakmaya gelen rütbeli personel ise bi skim yapmıyor. piç herif bildiğini okuyor.
  oğlum-evladım dedi diye aile şerefini düşünür, askeri haklı bulur emir yayınlatırsınız değil mi ey hakimler.
  peki buna ne işlem yapacaksınız?

  hep söylüyorum millet anlamıyor. biz tsk'.yı böyle tiplere bırakmadık.
  yazık.

  edit: subay veya astsubay değil bu. eşofmanlarından ve saç tıraşından belli. bizim jöh karargahlarında görevli erbaş ve erlerinde bu tarz kıyafetleri vardı. hafta sonu münasebetiyle çarşıya çıkamayıp nizamiye-kantin gibi yerlerde sürtüp, geyik yapmak veya başka bir bok yemek için gelir böyle tipler. çarşı dönüşü vermiş olduğu bir siparişi falan da olabilir. bazı yazarlar yok subaydır astsubaydır ondan kimse karışmıyordur falan demişler. hayır arkadaşlar. tsk öyle basit bir kurum değil. üstelik orduevi, misafirhane veya askeri gazino-tesis gibi yerlere genelde torpilli ve meslekçi erler gelir.
  bakın biz köpeğe tecavüz eden, birbirini düzen, ona buna sarkıp birliğine laf getiren çok personel gördük. en acımasız uzman erbaş’larla görev yaptık. ama böylesini görmedik. en azından bize denk gelmedi. ayrıca haklı olduğu konularda rütbeli personele bile kafa tutan çok asker-ast personel vardır. haklı olduğu konularda erbaş ve erleri küçümsemeyin. silah çekip vuranı bile vardır. buradaki it büyük bir ihtimalle rdm.lik veya madde bağımlısı. akıl sağlığı yerinde değil.

  en tehlikeli silah "insan"dır. maalesef çok kötü, çok.

  edit 2: maalesef serbest bırakılmıştır.