şükela:  tümü | bugün soru sor
 • draley culer nickli çaylağın ricası üzerine açtığım başlıktır. mesajını doğrudan aşağıya yapıştırıyorum.
  --- spoiler ---

  iyi günler. sizin ile bir olayı paylaşacağım tek isteğim bir başlık açmanız ve bu vatandaşa yardımcı olmanız.

  hatay'ın erzin ilçesinde yaşayan bir aile sakininin taşındığı her evde amansız bir şekilde yangın çıkıyor. bu duruma şahit olan mahalle imamı fatih şengül bu durumu facebook adlı sosyal paylaşım sitesinde paylaşıp vatandaşımızın sesini duyurmak istiyor. her taşındığı evde başına gelen bu amansız olay ailenin yeterince psikolojisini alt üst etmiş durumda. bu olay kamuoyu ile paylaşır ise bu duruma bir çare bulunacağına inanıyorum. saygılarımla.
  --- spoiler ---
  edit: link eklendi
 • bulunduğu ilde ve mardin'e kadar olan yakın bölgede bol miktarda bulunan ve büyü bozma türü işlerle ilgilenen ama şarlatan olmayıp ciddi anlamda medyum belgesi falan olan, vergi levhalı ve çevresince iyi bilinen üfürükçü hocalardan birisine danışarak çözüm bulması muhtemel bir arkadaşımızın derdi olan yangınlardır.

  inanmayan da muhalif yorumunu burda yazmasın lütfen. bu tür konularda da tıbba ya da konunun ilgilisi gibi görünen itfaiyeye başvuracak hali yok herhalde.
 • (bkz: pyromania)
 • üç ihtmal var bu olayda.
  birincisi, ilk yangın gerçekten kazayla çıkmış olabilir. sonrakilerin hepsi, menfaat için çıkartılmıştır. adli vakadır. esrarengiz bir durumu yoktur.
  ikinci ihtimal, ailenin husumeti olan birileri nereye giderlerse onları takip etmektedir ve evlerini kundaklamaktadır. baba bu kişilerden korktuğundan ya da onlarla alakası bilinmesin istediğinden söylememektedir. adli vakadır. esrarengiz bir durumu yoktur.
  üçüncü ve son ihtimalse, ailenin çocuklarından biri pyromaniactır. sürekli evde ateşle oynayıp bir yerleri yakmktadır. aile ya farkında değildir ya da çocuk ellerinden gitmesin diye durumu açıklamıyorlardır. adli vakadır. esrarengiz bir durumu yoktur.