şükela:  tümü | bugün
 • akp li av. ahmet küçükler'in belediye baskanligini yuruttugu belediye.
 • binası, havuzbaşı'nın az ilerisinde kalır. yakınlarında erzurum anadolu lisesi var.
 • hani sürekli denir ya örnek hizmet diye, işte o örnek hizmet bu belediyenin toplu ulaşım daire başkanlığına aittir. yepyeni 13 tane otobüs alınmış ve bu otobüsler şehrin en rahat hattı g7'nin bir kombinasyonu olarak uydurulan g7b hattına konulmuş. g7 dururken g7b'yi üreten büyük mucitleri ayakta alkışlamak gerekir, ayrıca her dakika başı bu olaydan haberi olanlardan aldıkları dualar ile yakın zamanda kanatlanıp göğe yükseleceklerine hiç şüphe yoktur. özellikle g1 ve g3 hatlarında nefes almak için birbirini ezen öğrenci kesmi olarak kendilerinden dualarımızı eksik etmiyoruz. hele yan taraftan boş g7b geçerken doruk noktasına ulaşıyor dualarımız.
 • kendilerine kahrolsun diyen bir oyunu yasaklamaları gayet tutarlıdır.
 • evlerimizin musluklarından akan ve ağzımızı dayayıp doya doya, kana kana içtiğimiz tertemiz, billur, buz gibi, sağlıklı, mis gibi suyu kesip yerine barajın kötü kokulu, bulanık, tatsız ve sağlıksız suyunu evlere dağıtan belediye.

  bundan 5 sene önce musluklarımızdan akan suyu doya doya içerken, bugün, türkiye'de şişe şişe su satmanın belki de mümkün olmadığı tek il olan erzurum'da insanlar evlerine damacanalarla su satın alıp bu suyu tüketiyorlar maalesef.

  belediyenin suyumuzu satmasından sonra erzurum'da birkaç tane trilyonluk su şirketi türemiştir.

  (bkz: doyum su)
  (bkz: desni palandöken su)
  (bkz: kartanesi su)

  gerisi de şöyle gelir:

  (bkz: rant)
  (bkz: peşkeş)
 • yeni otobüs terminaliyle hayır dualarına dualar ekliyorlar. terminale giden tek bir toplu ulaşım hattı var ve o da hangi güzergahtan gittiği belli olmayan, saatte bir sefer yapan k-4. taksici esnaf cebini doldursun diye yatırım yapmak bu oluyor sanırım.
 • çalışmayan bir belediyedir kendileri. toplu taşımada müthiştirler. milleti midibüslere layık görürler.
 • israil mallarını boykot edene kadar kendi mallarını boykot etmesi gereken belediye başkanına sahip belediye. ulan koca pist başınıza yıkıldı hala rüyadasınız. nasıl bir kafa bu yaw. bonzai halt etmiş. örümcek kafalı deyince bik bik bik edersiniz.
 • bu hafta bir iş için erzurum'a gideceğimden "etkinlik sayfası"na bir göz attığım belediyedir.

  http://www.erzurum.bel.tr/…imiz/tumetkinlikler.html

  söz konusu sayfada bir tane dişe dokunur sanat-kültür-bilim etkinliği yok. yapılan/yapılacak olan etkinliklere bir göz attım da aşırı doz "hükumet yalakalığı"ndan , baygınlık geçiyordum az daha. gidip tuvalette kustum da biraz kendime geldim.

  not: dönüşte izlenimlerimi de yazarım.