şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: erzurum tech)
  • erzurum aziziye araştırma hastanesinin üniversiteye taşınmasından sonra mevcut yerini yerleşke olarak kullanacak üniversite.
  • rektörlüğüne muammer yaylalı getirilmiştir.
  • teknik üniversite olmasına ismi teknik ama sanırım şuan tek bölümü işletme. ve sadece işletme fakültesi mevcut. 1957 'de kurulmuş ülkenin ilk üniversitelerinden biri olan atatürk üniversitesini güçlendirmek ve daha fazla laboratuvar,araştırma enstitüsü, bilgisayar sınıfları, yurtdışı uzaktan eğitim işbirliği, yabancı hoca trasferi, öğrenci kalitesi, gibi kalite çalışmaları yapmak varken dünya kadar masrafla bina, masa, sıra, sandalye, hoca bularak yeni bir meslek lisesi açmak ne derece mantıklı bilemiyorum. şuan erzurum'da bir yerde bir tabeladan başka bir icraat yok. üniversitesi olmayan bir ile açılsa yine gam yemeyeceğim ama atatürk üniversitesi gibi her an parlamaya ve kalite yarışına girmeye hazır yüksek kontenjanlı bir üniversite var.
  • rektörlük binası redevco erzurum avm'nin yanında. taş yığını. öylece duruyor.
  • bu sene inşaat mühendisliğine girmiş olduğum üniversite içinde bir dolu mal bulunduruyor
  • saatlerdir fen fakültesi dekanlığını bulmak için dolanıyorum *
  • varlığından şüphe duyduğum üniversitedir.

puhahaha bu ne ya
  • varlığı yokluğu pek fark yaratmayan bir üniversite gibi görünmekte kendileri.
    benim de erzurumda yazılan efsanevi doktora tezinin (bkz: erzurumda yazilan efsanevi doktora tezi) jürisinde yer alan bir doçentin (uğur akbulut ) burada sosyal bilimler enstitüsünde müdür yardımcısı olarak görev yaptığını görünce dikkatimi çekti. zaten malum tezin altında imzan var bir de sana tezleri kabul ederken bazı şekil şartlarını filan inceleyen bu görev verilmiş, artık bu zamana kadar yaptıklarınızın üzerine bir de tüy dikerseniz.

herneyse konuya geçelim, bir şehre ikinci devlet üniversitesi açmanın mantığı bence diğerinde olmayan programları açmak ya da belli (özellikle teknik) programları bünyesine alarak uzmanlaşmak olmalıdır. ama burada gördüğüm odur ki atatürk ünivesitesinde yer alan bazı programların aynıları buraya da açılmış ve atatürk üniversitesinde kadro sıkıntısı yaşayan arkadaşlarımızın kadro derdine derman olunmuş.