şükela:  tümü | bugün
  • haber

haksızlığa uğramış insan. adam kör ve sağır, kadına tutunuyor karşıdan karşıya geçmek için, kadın hemen tacizci sanıp bağırıyor. ulan şehrin ortasından bi bak etrafına adam niye bana dokunuyor diye, hem sopası var kocaman. ne bağırıyorsun hemen, sanki tenha bir yerdesin.

taklit yapıyor diyen yavşaklar da ayrı bir olay. ne hale geldik ya.
  • kadın beyanı esastır görüşünün saçmalığıdır.
  • arkadaş koskoca ntv neden haber editörlerini türkçe bilen insanlardan seçmez? dedirten haber. noktalama işaretlerinin kullanımı, cümlede anlatım bozukluğu başta olmak üzere türkçe’nin temellerini öğreten bir kurs aldırsın ntv tüm editörlerine.

“erzurum'da karşıya geçmek isteyen görme engelli bir kadının kolunu tuttu. kolu tutulan taciz edildiğini sanınca bağırdı. kadının bağırdığını duyan çevredekiler görme engelliyi darpetti.” şu cümleyi okuduktan sonra engelli olan kadın mı yoksa engelli bir vatandaş kadının kolunu mu tutmuş anlamak gerçekten zor. bu kadar zor olmamalı noktalama işaretleri ve anlatım bozukluğu konularının öğrenilmesi.

onun dışında; bahse konu habere gelirsek, her zamanki gibi etraftaki esnafların, vatandaşların olayı anlayıp dinlemeden ucuz kahramanlık peşinde olmalarının neticesi gerçekleşen bir olay. kadın o an yaşadığı korku ve stresle yanlış anlamış olabilir ona bir lafım yok, bu konuda kadınlara bir pozitif ayrımcılık yapılması taraftarıyım, ama orada darp eylemini gerçekleştiren esnafa hakettikleri cezanın verilmesi gerekir.
  • adam sadece kör değil biraz da saf galiba erzurum da böyle rastgele bir kol tutarsan dayak yeme ihtimalin yüzde elli. erkekse kurtulursun kadinsa dayak yersin.

bir arkadaş erzurum'da belediye otobüsünde bir kadına yer verdiği için dayak yemişti. adam sen karımı nerden tanıyorsun diye saldırmış.