şükela:  tümü | bugün soru sor
  • erzurum‘un merkez ilçelerindenden palandöken ilçesinde inşaatı devam eden ve maliyeti 22 milyon türk lirası olan nikah sarayıdır.

linke gider

palandöken belediye başkanı orhan bulutlar “abdülhamid han’ın vefatının 100’üncü yılı hasebiyle bu yatırımı cennet mekan abdülhamid han’a ithafen inşa edip ilçemize kazandıracağız” demiş. anlamadım, abdülhamid ne alaka?
  • palandöken 22 milyon etmez amk.
  • yılda 1.000.000 evlenme garantisiyle, özel bir firmaya yaptirilmadigini umut ettiğim saray. yoksa damat tarafı diye komple bize kitlerler.
  • değil 22 istersen 222 milyona yaptır, belediye nikah salonlarının hepsinde olduğu gibi bu salonda da dandik hoparlör ve iğrenç bir piyanist eşliğinde saçma sapan tepinen insanlar olacaktır. kültürümüzde olan kır düğünü gibi açık havada olan, ikram yapılırken zerre tasarruf düşünülmeyen harika bir olaydan malesef kuru pasta ve le kolalı, sırf insanlar takılarını takıp siktir olup gitsinler diye yapılan düğünlere geçtik. yemin ediyorum gidesim gelmiyor ama ayıp olur diye yola çıkıp, takımızı takıp siktir olup gidiyoruz.

edit: imla
  • erzurumlular için normal bu durum,tüm şehir için demiyorum ancak bu kadar gösteriş meraklısı başka bir yer bilmiyorum.
    geri kalmış ülkenin geri kalmış bir yerinin halka hizmet adına yaptığı saray!!!
  • linke gidip fotoğraflara baktığımda tek bir soru sormama sebep olan saraydır efenim.

o soru da neden?

keşke minimalizmin ne kadar güzel olduğunu keşfetsek ülkece...
  • içi klasik altın varaklı arap mimarisi.
    (bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)
    gidip görmedim burdan idda ediyorumki muhemelen otoparkı yetersizdir. nikah saraylarının özelliği o çünkü.
    o kadar parayı universiteye verselerdi keşke yurt dışından kafalarına göre cihaz, kimsal alıp kimi isim yapmış hocaları getitirebilirlerdi belki.
  • belediye başkanı bu kadar maliyetli inşaat için hoşgörülecek bir mazeret ararken..
    yalakanın biri : başkanım abdülhamid'in ölüm yıldönümü desek nasıl olur.
    bb: eyi düşünmüssen. çoh eyi fikir.
  • parasını cennet mekan abdülhamit han mı vermiş diye sordurtandır
    edit: imla
  • onlarca karı almış, nikahtan laçka olmuş padişah adına yapılması manidar olan nikah sarayıdır.